De borden waren net verwijderd, maar nu toch weer eenrichtingsverkeer op Stadsbrug Kampen
De eenrichtingsverkeersborden zijn net een week weg of ze staan er al weer. Vanaf vandaag geldt er weer eenrichtingsverkeer voor voetgangers op de Stadsbrug in Kampen. ,,Dit is nodig om met voldoende afstand van elkaar over de brug te kunnen lopen", aldus de gemeente.
Volgens de gemeente is het voetgangersgedeelte op de brug te smal om elkaar met 1,5 meter afstand te kunnen passeren.
Minder afstand
Naast het eenrichtingsverkeer wordt ook de - inmiddels bijna verdwenen - blauwe belijning voor eenrichtingsverkeer in de binnenstad weer opnieuw aangebracht. Volgens de gemeente Kampen zijn deze maatregelen nodig “om elkaar eraan te herinneren dat het coronavirus nog steeds onder ons is”.
,,Mensen zijn wat makkelijker geworden als het erom gaat zich te houden aan de maatregelen om de verspreiding van het coronavirus tegen te gaan", vertelt locoburgemeester Albert Holtland. „Naast thuisblijven als je verkoudheidsklachten hebt en vaak je handen wassen, is voldoende afstand houden daarbij erg belangrijk. We zien dat dat steeds minder gebeurt. Daarom hebben we besloten weer eenrichtingsverkeer voor voetgangers in te stellen op de Stadsbrug en mensen ook opnieuw alert te maken op het eenrichtingsverkeer dat nog altijd geldt in de binnenstad van Kampen door de blauwe belijning binnenkort weer opnieuw aan te brengen.” Mensen die zich er niet aan houden, zullen aangesproken worden op hun gedrag.
Net verwijderd
Het terugplaatsen van de borden - die maandenlang op de Stadsbrug stonden - komt zo'n week nadat ze verwijderd waren. Toen was er nog geen sprake van een toename, maar juist een afname van het aantal coronabesmettingen. ,,We hadden geen capaciteit om hierop te handhaven, terwijl er wel overtredingen waren. We dachten daarom dat het beter was om de borden weg te halen”, zei locoburgemeester Albert Holtland toen.
,,Als we hadden kunnen voorzien dat het aantal besmettingen nu al weer zou toenemen, hadden we de borden wellicht laten staan. Maar ze zijn intussen teruggeplaatst en het is nu voor iedereen duidelijk hoe je met de aangegeven looproute met voldoende afstand van elkaar over de brug kunt lopen. En daar gaat het om.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
met video
Vrouw eindigt na aanrijding bij Tollebeek met auto in het water en moet mee naar het ziekenhuis
Een aanrijding tussen een busje en een auto vrijdagmorgen op de kruising van de Zuidwesterringweg (N713) met de Karel Doormanweg, tussen Tollebeek en Nagele, heeft voor de nodige schade gezorgd. De bestuurster eindigde met de auto in het water naast de weg en moest met de ambulance mee.Nagele -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
Eénrichtinsverkeer op de Stadsbrug in Kampen nu toch ‘met de klok mee’
De route voor het éénrichtingsverkeer op de Kamper stadsbrug is toch al weer aangepast; borden dwingen de voetgangers nu de route met de klok mee te gebruiken richting het station of de Kamper binnenstad. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg.
-
Waterschap Drents Overijsselse Delta gestart met voorjaarsinspectie dijken
Dijkinspecteurs van Waterschap Drents Overijsselse Delta zijn deze week begonnen om te controleren of de dijken de winter goed zijn doorgekomen. Ze checken hierbij of er ergens herstelwerkzaamheden nodig zijn. Naast de conditie van de dijken wordt ook gekeken of (delen van) de dijken goed zijn onderhouden door particuliere eigenaren en andere onderhoudsplichtigen.Zwolle -
-
-
Dit is het gemiddeld inkomen van jongeren in Kampen
Jongeren tussen de 18 en 25 jaar verdienen in de gemeente Kampen gemiddeld 23.700 euro. Dit blijkt uit de meest recente cijfers (uit 2021) van het CBS. -
PREMIUM
Kampen haalt borden eenrichtingsverkeer op Stadsbrug weg: ‘Achteraf wellicht anders gedaan’
De verkeersborden voor het eenrichtingsverkeer voor voetgangers op de Stadsbrug in Kampen zijn na enkele maanden weggehaald. De gemeente Kampen heeft dit gedaan nu er weer meer coronabesmettingen zijn. ,,Achteraf hadden we het wellicht anders gedaan”, zegt locoburgemeester Albert Holtland.