Bart Barnas ging zijn diabetes te lijf
Albert Heijn‘Zelfs de verpleegkundige was onder de indruk van het resultaat’
Wat als een verandering van levensstijl ervoor kan zorgen dat chronisch zieke mensen minder tot geen medicatie meer hoeven te gebruiken? Het FoodFirst Network helpt mensen gezonder te leven. Mensen zoals de zeventigjarige Bart Barnas. In de vier maanden dat Bart aan een gezonde leefstijl werkte, wist hij zijn diabetesmedicatie maar liefst te halveren!
Delen per e-mail
In Nederland hebben naar schatting 1,2 miljoen mensen diabetes type 2. Elke week komen daar volgens Diabetesvereniging Nederland 1250 nieuwe patiënten bij. Veel van hen moeten voor hun aandoening medicijnen gebruiken. Steeds meer mensen willen daar liever vanaf en zetten een gezonde leefstijl in als medicijn. Zo iemand is Bart Barnas. Hij leefde jarenlang ongezond: hij at en dronk waar hij zin in had en gebruikte zijn medicijnen hele periodes niet. “Daar heeft hij een hoge prijs voor betaald”, vertelt zijn vrouw Gerda (66). “Na een ziekenhuisopname begin dit jaar was hij nog maar een schim van zichzelf. Toen besloot Bart zijn eigenzinnigheid op iets positiefs te richten: gezonder worden.”
Lekker, simpel en... gezond
Dat Bart met zijn AH Bonuskaart gratis toegang kreeg tot het FoodFirst Network kwam dan ook als geroepen. “Grip krijgen op diabetes type 2 door je leefstijl aan te passen, klonk me als muziek in de oren”, zegt hij. “Fijn is dat we bij FoodFirst geen punten of calorieën hoeven te tellen. Het eten is lekker en simpel, we volgen gewoon de recepten. Die bevatten volop verse en onbewerkte ingrediënten en niet te veel koolhydraten.” Wit brood, pasta en rijst eten ze veel minder, vertelt Gerda. “Maar we missen het niet. Daar zijn de gerechten veel te lekker voor. Terwijl ik als ‘Indo-kind’ verknocht was aan rijst.” Gerda heeft geen diabetes, maar besloot uit solidariteit met Bart mee te eten. Op één voorwaarde: dat hij zou helpen koken. “Dat blijk ik veel leuker te vinden dan ik dacht”, zegt Bart. “Het is zo gezellig om samen in de keuken te staan.”
Lagere bloedsuiker
Al na een week merkte Bart dat zijn bloedsuiker een stuk lager was. “Ik durfde het bijna niet te geloven.” En zijn bloedsuiker bleef maar dalen. De diabetesverpleegkundige noemde het resultaat ongelofelijk. Inmiddels gebruikt Bart nog maar de helft van de insuline. “Mijn doel is om ’s nachts niet meer te spuiten.” Gerda weet zeker dat me dat gaat lukken. Ook zij is verbaasd over het effect van de FoodFirst-aanpak. “Ik ben vijf kilo afgevallen en heb geen moment trek tussendoor gehad. We eten drie keer per dag niet alleen heel lekker, maar ook heel behoorlijke porties.” Het meest onder de indruk is Gerda van de ommezwaai van haar Bart. “Dat hij, op z’n zeventigste, nog zo veel wilskracht toont. Daar neem ik mijn petje voor af.”
Wil jij ervaren hoeveel beter je je kunt voelen als je gezonder gaat leven?
Dan helpt FoodFirst Network je daar graag bij, met informatie op maat! Of je nu al heel gezond leeft, het liefst wat zou afvallen of om een medische reden aan de slag wilt met je leefstijl. Meld je nu aan op www.foodfirstnetwork.nl. Met een geregistreerde AH Bonuskaart is het gratis. Als dat geen mooie bonus is!
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.