Deken van mist boven versafdeling AH blijft mysterie: ‘Waarom zit er dan plastic om de komkommer?’
Koken & etenDe mist om op de versafdelingen groenten en fruit fris te houden bij Albert Heijn is voor veel klanten een bron van verwarring en soms ook irritatie. Deze methode om de houdbaarheid van groente en fruit te verlengen bestaat al een paar jaar, maar roept nog steeds veel vragen op.
Delen per e-mail
Wat heb je eraan? Waarom zit er nog steeds plastic om groente? En zorgt die nevel niet voor rotting, vragen klanten zich af. Het verspreiden van fijne waterdruppeltjes heet dry misting en AH werkt er al een paar jaar mee. In het begin waren veel klanten verbaasd. ,,Ik vroeg me af: wat is dat voor mysterieuze rook die over mijn tomaten wordt uitgestort”, zei Chantal Quak destijds tegen deze site. Ze vond dat dat deel van de winkel er sciencefictionachtig uitzag. Spectaculair. ,,Maar ik vroeg me wel af: wat heeft dit voor nut als de groenten in plastic verpakt zijn?” Albert Heijn legde toen uit waarom de vernevelaars er hangen: het doel is groente en fruit zolang mogelijk vers te houden, vooral om voedselverspilling tegen te gaan.
Dry misting helpt ook bij verpakte groente
Dat werkt, aldus AH. Oók als die komkommers of paprika een plastic jasje aan hebben. Het positieve effect van koelen - want dat doet het water - is ook te zien bij verpakte producten. Die zijn vaak geperforeerd, waardoor de mist toch bij de groenten terechtkomt. En ook zonder gaatjes wordt het product koeler, aldus AH. Soms is het nu eenmaal nodig om plastic te gebruiken.
Toch is het nog veel klanten niet duidelijk. Op Facebook deelde het supermarktbedrijf daarom een video waarin een opgewekte jonge man met een courgette in de hand uitlegt waarom er om de groenten en fruit een deken van mist hangt. ,,Zo blijven ze gekoeld, langer vers en hebben we dus minder voedselverspilling”, zegt hij. ,,Daardoor kunnen we meer groenten onverpakt in het schap leggen, waardoor we minder plastic nodig hebben." Er is vorig jaar 1,8 miljoen kilo plastic bespaard, stelt AH in de video. Honderden mensen hebben de video een duimpje gegeven. En Liesbeth Becker had ‘alleen maar lof’.
Karin Boesten is niet tevreden, want de boel wordt vochtig. ‘Groenten worden nat hiervan en daardoor zijn ze thuis niet goed te bewaren want dit gaat heel snel schimmelen’, schrijft ze in een reactie op de video. ‘Ik probeer de groenten eerst te laten drogen buiten de koelkast maar dit komt de kwaliteit niet ten goede. Direct in de koelkast is dus ook geen oplossing. Ik ben er niet blij mee.’
Een aantal klanten zegt niet bij Albert Heijn te willen kopen of bij het shoppen de versafdeling vanwege de nevel over te slaan. Bijvoorbeeld vanwege longklachten. Of omdat het de kwaliteit volgens hen niet ten goede komt. Laat die mist maar optrekken, vindt Mieke Knegt. ‘Ik hoop dat de mist snel bij AH verdwijnt', schrijft zij. ‘Alle groente en fruit is rot en zit onder de bruine vlekken wat niet hoort . Vroeger had je dit niet.’ Het is zonde, vindt Knegt. ‘Nu moet er juist veel weggegooid worden, omdat je het niet meer kunt bewaren thuis. Terwijl dit juist niet de bedoeling er van is. En in de winkel ziet het er ook niet uit.’ Alles is volgens haar vochtig en nat.
Kracht van herhaling
Het klopt dat klanten nog steeds vragen hebben, zegt woordvoerder Anoesjka Aspeslagh. ,,Dit blijft voer voor reacties.” Vooral de vraag: waarom dry misting als er verpakking omheen zit, blijft een ingewikkeld gegeven, weet zij. Daarom is het nodig de boodschap opnieuw te vertellen. ,,Dat is de kracht van de herhaling. De video gaat ook over meer dan alleen de ‘deken van mist’. We vertellen ook over de herbruikbare zakjes. Dan helpen klanten zelf mee.”
Toch zal de verwarring en her en der de irritatie wel blijven. Monique Cornelissen ziet er de humor wel van in. ‘Mist.. Mijn zoontje zei in de winkel dat er rook was en dat we de brandweer moesten bellen.’ Jolanda Olof beweert zelfs extra bagage te moeten inpakken voor ze boodschappen gaat doen. ‘Vreselijk die mist. Moet mijn raamwisser meenemen om te zien wat ik wil eten.’
Bekijk hier onze video’s over Koken & Eten:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & eten
Rood vlees: één varkenssoort bevat juist wel veel goede vetten
Het beste dieet is een leefstijl, vinden de zussen Jansen & Jansen. Ze koken mediterraan en schreven daarover boeken. Vandaag: rood vlees. -
PREMIUM
Vliegangst of vreemdgaan? Erfenissen van je familie gaan verder dan oogkleur of tafelzilver
Familiegeschiedenissen zijn belangrijk. Liefde, scheiding, minnaressen en faillissementen klinken door in nieuwe generaties. Therapeute Tiemstra weet de weg bij familieproblemen. -
Snel recept: zelf thee met appeltaartsmaak maken voor koude dagen
Wil je een gewone rooibosthee omtoveren tot eentje die geurt en smaakt naar appeltaart? Dat is heel simpel. Ook leuk om weg te geven. -
Waarom je in dit land een boete kan krijgen als je autorijdt met een dikke winterjas aan
Autorijden met een dikke winterjas, sjaal of handschoenen aan kan in Spanje leiden tot een boete van 200 euro. Verschillende Nederlandse en Duitse instanties waarschuwen al langer voor het gevaar van een dikke winterjas. -
En IS HET WAT?
Plantaardige versie KitKat met vezels en calcium: 'We voegen aan cola toch ook geen vitamine C toe?’
Nooit eerder was het aanbod van voedingsmiddelen zo groot; producenten verzinnen steeds wat nieuws. In deze serie beoordelen experts producten en wordt antwoord gegeven op de vraag: Is het wat? Ditmaal testen diëtist Joris Brand en chocolatier Kees Raat de allernieuwste Kitkat.
-
PREMIUMKoken & eten
Hier komen de drankjes van deze hippe sappenfabrikant vandaan
Ze zijn gevuld met sinaasappelsap en stukjes vruchtvlees. De eerste flessen rollen uit de nieuwe Innocent-vruchtendrankfabriek in de Rotterdamse haven, op de plek waar ooit een grote Russische olieterminal stond gepland. -
Koken & Eten
Pubers steeds vaker te zwaar: hoe bescherm je jouw tiener tegen die berg reclame voor snacks?
Steeds meer jongeren kampen met overgewicht: op dit moment is een op de zes pubers te zwaar, blijkt uit onderzoek van onderzoeksplatform Pointer (KRO-NCRV). De toename van ongezond voedsel speelt daarin een belangrijke rol, zeggen verschillende deskundigen. Hoe help je je kind omgaan met de overdaad aan kindermarketing voor vette, zoute en zoete snacks? -
Koken & Eten
Anders gourmetten dan met de schotel uit de supermarkt? Met deze tips gaat dat lukken
Gourmet is favoriet voor veel Nederlanders tijdens de feestdagen. Wil je een keer iets anders en verrassends in de pannetjes? Eatertainment geeft zes tips voor recepten.