Veel reserveringen bij restaurants in aanloop nieuwe coronamaatregelen
Het aantal lastminutereserveringen bij restaurants stroomt binnen in aanloop naar de verwachte nieuwe coronamaatregelen, melden online reserveringssystemen Eet.nu, Heerlijk.nl, BookDinners en Resengo. Ook merken de platforms dat restaurants vanaf zaterdag weer opengaan voor afhalen.
Het platform Eet.nu, met 20.000 restaurants, ziet vrijdagochtend twee keer zoveel boekingen binnenkomen als een week eerder. ,,Mensen willen toch snel nog even uit eten”, aldus een woordvoerder. Restaurants gaan weer werken met take-away, ziet het platform. ,,Dat zijn ze nu aan het aanzetten en inrichten. Maar er zijn ook plekken waar ze de boel helemaal dicht willen gooien.”
Heerlijk.nl, waar mensen kunnen boeken bij ongeveer 10.000 restaurants, ziet de hele week zowel veel boekingen als annuleringen. ,,Je merkt dat een bepaalde groep mensen een beetje angstig is, en dat er aan de andere kant veel mensen zijn die vanavond juist graag uit eten willen”, zegt directeur Arthur Bassant. ,,De laatste plekjes worden opgevuld, meer dan op een normale drukke vrijdag of zaterdag.” Volgens Bassant vragen veel restaurateurs zich af of het vanaf zaterdag nog zin heeft om open te gaan. ,,Nederland is geen lunchland, ook de zakelijke lunches vallen weg. Dus er blijft weinig over.”
Nederland is geen lunchland, ook de zakelijke lunches vallen weg. Dus er blijft weinig over.
Erwin Dijkstra van Resengo, de aanbieder van een onlinereservingssysteem voor duizenden restaurants in Nederland en België, zegt dat bij zijn Nederlandse klanten voor vrijdagavond alles vol of bijna vol zit. ,,Er is geen plekje meer te krijgen.” Daarnaast is er een verdubbeling van het aantal klanten dat overgaat op bestellen. ,,Anderen proberen de lunch meer onder de aandacht te brengen. Ook een hoop restaurants zeggen dat ze gaan sluiten.”
Paul Wiertz van platfom BookDinners, dat inzicht heeft in de boekingen van zo’n 3000 restaurants, ziet juist niet veel extra reserveringen. ,,Er is veel onzekerheid en mensen stellen hun plannen uit.” Veel restaurants stappen volgens Wiertz over op afhalen, als de menukaart het toelaat. ,,Vooral om verbinding te houden met de gasten. Voor ondernemers is het een pleister op een gapende wond; totaal niet rendabel. Het wordt een zware periode voor de horeca.”
Demissionair premier Mark Rutte en demissionair minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid houden vrijdagavond een persconferentie waarin zij naar verwachting nieuwe coronamaatregelen aankondigen. Dit zou onder meer kunnen betekenen dat horecabedrijven om 17.00 uur de deuren moeten sluiten. De regels gaan mogelijk zaterdag in.
Bekijk onze trending nieuwsvideo’s in onderstaande playlist:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Koffie die je de grootste cafeïnestoot geeft is niet de espresso
Een koffie ‘s morgens is lekker wakker worden voor veel mensen. Is er één specifieke koffie die daarbij meer helpt dan een andere? Of is elk kopje koffie even sterk? -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Koken & Eten
Het populairste brood is meteen ook het gezondste
De bakkerssector vindt dat volkorenbrood wel wat extra aandacht verdient. Daarom wijzen bakkers in de ‘Week van het brood’ op de gunstige eigenschappen ervan. Waar moet je op letten bij het kopen - of zelf maken - van een brood? -
PREMIUM
De groenten uit de potjes van Hak worden 100 procent biologisch: ‘Het moet, de grond raakt uitgeput’
Rode bieten, boerenkool, sperziebonen of rabarber. Wat er ook op het menu staat, alle groenten en peulvruchten van Hak die in Nederland worden geteeld zijn binnen nu en vijf jaar gegarandeerd biologisch.
-
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
-
-
PREMIUMDe Hamersma's
Na de feestdagen begonnen aan de afvalrace? Probeer deze koolhydraatarme gerechten
Voor lekker eten en drinken moet je bij kookboekkenner Karin en wijngoeroe Harold Hamersma zijn. Alcoholvrije wijnen, een warme salade, Curry van kip en Libanese Makreel: De Hamersmaatjes tippen verschillende Low Carb recepten om 2023 gezond en bewust te beginnen. -
PREMIUMKoken & Eten
Suikervervangers veilig of niet? In grote hoeveelheden kan deze soort diarree veroorzaken
Van koekjes tot energiedrankjes: als je het voedingsetiket van sommige voedingsmiddelen bekijkt, bevatten heel wat van de suikervrije varianten zogenaamde suikeralcoholen. Wat zijn dat voor stoffen?