Dodelijk busongeluk in Leiden niet veroorzaakt door fouten gemeente
De gemeente Leiden heeft steken laten vallen bij het verplaatsen van de markt. Dit heeft echter geen invloed gehad op het dodelijk busongeluk op 5 juni vorig jaar. Dat schrijft het stadsbestuur in een brief aan de gemeenteraad. Bij dat ongeluk kwam de 7-jarige Doris om het leven. Het college vindt dat de verplaatsing van de markt en de bijbehorende verkeersmaatregelen zorgvuldig tot stand zijn gekomen, wel geeft de gemeente toe dat de procedure preciezer had moeten zijn. Dat schrijft Omroep West.
Het ongeluk vond plaats op een zonnige zaterdag op de Steenstraat. Een taxi stopte deels op de stoep ter hoogte van bioscoop Lido. Een passagier deed de deur open. Op dat moment kwam Doris langsgereden met haar ouders. Doordat het meisje moest uitwijken kwam zij onder een passerende bus terecht. Vanwege de markt die op de Beestenstraat ernaast stond was het krap en druk op de Steenstraat.
In de brief schrijft het collega dat uit het politie-onderzoekt blijkt dat er procedurele fouten zijn gemaakt rond het verplaatsen van de markt naar de Beestenmarkt en de Lammermarkt. Vanwege de coronamaatregelen was er te weinig ruimte op de markt, waardoor de verplaatsing nodig was. Daarom moesten ook de bussen op de steenstraat zaterdag tegen de rijrichting inrijden. Dit werd in goede banen geleid door verkeersregelaars.
Direct na het ongeluk was er al kritiek in de politiek op de manier waarop bussen werden omgeleid door de verplaatsing van de markt. Uit onderzoek blijkt nu dat er procedurele fouten zijn gemaakt, die hebben volgens de gemeenten geen invloed gehad op het dodelijk ongeluk. Het gaat om niet formeel nemen van een verkeersbesluit. Ook is er niet formeel om politieonderzoek naar de tijdelijke maatregelen gevraagd.
,,Wanneer daar wel formeel om was gevraagd dan was het college niet tot een andere keuze gekomen ten aanzien van de tijdelijke verkeerssituatie in de Steenstraat. Dit neemt niet weg dat wat betreft de juridische en procedurele navolging het college nauwkeuriger had kunnen zijn en officieel een verkeersbesluit had moeten nemen‘’, schrijft de gemeente.
Er waren veel Leidenaren getuige van het ongeluk. De stad was dagen in rouw en er ontstond een grote bloemenzee op de Beestenmarkt. Voor het dodelijke ongeluk is een 27-jarige Leidenaar aangehouden. Hij wordt verdacht van het veroorzaken van een dodelijk ongeluk. Hij zal naar verwachting in het voorjaar voor de rechter verschijnen.
In het onderzoek naar het ongeval heeft de politie niet alleen gekeken naar de rol van de passagier in de taxi, maar ook naar de gemeente Leiden. Dit soort onderzoek is normaal gesproken geheim. Vanwege het zwaarwegende publieke belang van deze zaak vindt de gemeente het geoorloofd de bevindingen van de politie te delen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Oplaadbare batterijen inleveren? Let dan goed op: ‘Gooi ze nooit bij het restafval’
Alphen aan den Rijn -
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
PREMIUMColumn
Dienstverlening van NS en ProRail verdient veel meer moties van wantrouwen dan die Rutte heeft overleefd
Je eigen straatje schoonvegen lukt nog wel. Maar wat doe je met een hal? Zeker als het de hal van Centraal Station betreft, waar per dag tienduizenden mensen gebruik van maken. Dan begin je met het opruimen van het meubilair. Dat wordt toch maar gebruikt door hangmigranten.Den Haag -
PREMIUM18
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
indebuurt.nl
Sneeuwballengevecht in juni?! Hierdoor liggen er witte vlokken op straat
Op verschillende plekken in Zoetermeer lijkt het alsof het gesneeuwd heeft. In juni! Hoe zit dat?
-
PREMIUMEnergierekening
Hans woont op 28 vierkante meter en heeft laag gasverbruik: ‘Merk wel dat alles duurder is’
-
-
-
Isa Hoes weet niets van vermeende ruzie tussen Marc-Marie en Aaf: ‘Weet dat zij er klaar mee waren’
Isa Hoes zegt niet te weten of Marc-Marie Huijbregts en Aaf Brandt Corstius met ruzie uit elkaar zijn gegaan. De actrice uit Leiden stelt in een interview met De Telegraaf-bijlage Vrouw alleen dat de twee ‘al een tijdje’ klaar met hun podcast waren.Leiden -
PREMIUMCL-finale
ADO-jeugdtrainer Michael zag al snel, die Aké wordt een grote: ‘Was niet bezig met meisjes langs de lijn’
In de jeugd van ADO maakten ze lijstjes van spelertjes die het profvoetbal wel eens zouden kunnen halen. Nathan Aké (28), die vanavond met Manchester City de finale van de Champions League speelt, stond er eigenlijk altijd tussen. Met zijn mindset kan die 13-jarige Nathan wel eens ver komen, zag zijn voormalige D1-trainer Michael Krul.Den Haag