Celstraf voor bedreiger toenmalig burgemeester Verhoeven van Leudal
De man die in juli vorig jaar werd opgepakt wegens het bedreigen van toenmalig burgemeester van Leudal Arno Verhoeven is veroordeeld tot negen maanden celstraf waarvan twee voorwaardelijk. Dat besliste de rechtbank in Roermond donderdag.
De straf voor Ron M. (57) uit Horn is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie twee weken geleden. De tijd die hij al in voorarrest heeft gezeten wordt van de straf afgetrokken en dat betekent dat M. binnen enkele weken alweer naar huis mag.
M. belde vorig jaar met de gemeente en dreigde het gemeentehuis van Leudal in Heythuysen met gasflessen op te blazen. Ook dreigde hij Verhoeven ‘de kop in te slaan’.
M. koesterde voordat hij zijn dreigementen uitte al lange tijd wrok tegen Verhoeven. Na een beschuldiging van diefstal verloor M. enkele jaren geleden zijn baan. Ondanks dat de politierechter hem vrijsprak werd zijn ontslag niet ongedaan gemaakt. Volgens M. zou toenmalig burgemeester Verhoeven hebben toegezegd dat hij excuses zou krijgen en alsnog zijn baan weer kon uitoefenen. Dat gebeurde echter niet, waardoor M. een diepe frustratie opbouwde tegen de gemeente Leudal en tegen Verhoeven.
M. kampt met psychische problematiek en is daarom verminderd toerekeningsvatbaar. Naast de celstraf heeft hij ook een contactverbod opgelegd gekregen. Hij mag geen contact zoeken met Arno Verhoeven en ook niet bellen met het gemeentehuis. Mocht hij op het gemeentehuis moeten zijn, dan mag dat alleen maar onder begeleiding. Omdat deskundigen niet wisten hoe M. het beste kon worden geholpen aan zijn psychische problematiek is hem door de rechtbank geen behandeltraject opgelegd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Vrachtwagen in lichterlaaie in tunnel bij Roermond: forse files in beide richtingen
Vanochtend is een vrachtwagen in de tunnel van de N280 bij Roermond in brand gevlogen. Hierbij is niemand gewond geraakt. De doorgaande weg is in beide richtingen gesloten. -
PREMIUM
Scholen in Land van Cuijk en Gennep strijden nu samen voor iedere leerling
LAND VAN CUIJK/GENNEP - Vochten ze elkaar jaren geleden nog bijna de tent uit in een felle concurrentiestrijd om iedere leerling. Nu trekken de drie regionale middelbare scholen in de aanloop naar de open dagen intensief samen op, zoals nog nooit vertoond. -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
Politiehond vindt in tuin verstopte bestuurder van gestolen auto na crash
Met dank aan politiehond Santo heeft de politie afgelopen nacht in Bunde de bestuurder van een gestolen auto in de kraag gevat. De verdachte had zich in een tuin verschanst nadat hij met zijn auto was gecrasht en te voet verder was gevlucht. -
Chinook-helikopter Luchtmacht maakt voorzorgslanding in Venray
Een Chinook-helikopter van de Koninklijke Luchtmacht heeft vanmiddag een voorzorgslanding gemaakt in de gemeente Venray. Defensie laat weten dat de crew veilig is geland. De helikopter blijft ook komende nacht aan de grond. Het toestel wordt gedurende die tijd bewaakt.
-
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht. -
-
-
MET VIDEO
15 jaar cel en tbs geëist tegen oppas en partner voor ‘weerzinwekkend’ misbruik van zeven kinderen
-
PREMIUM2
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.