Drukte bij testen voor toegang voor carnavalsweekend
Voor komend weekend staan bijna 150.000 coronatests gepland bij commerciële testaanbieders, meldt Stichting Open Nederland (SON). Vanaf vrijdag vervalt overal het coronatoegangsbewijs, behalve voor evenementen binnen met meer dan vijfhonderd bezoekers zonder vaste zitplaats.
Voor toegang tot zulke evenementen, zoals bijvoorbeeld een feest in een nachtclub, moeten vanaf vrijdag alle mensen een negatieve testuitslag kunnen overleggen, of ze zijn gevaccineerd of niet. Dit wordt ook wel 1G-beleid genoemd, omdat alleen mensen die getest zijn toegang krijgen.
Voor zaterdag staan op dit moment 61.000 tests gepland, voor vrijdag 50.000 en voor zondag zijn 38.000 afspraken gemaakt. SON, dat het testen organiseert, verwacht dat de aantallen nog verder zullen oplopen omdat veel mensen hun test een of twee dagen van tevoren boeken.
Met name in het zuiden van het land is het vanwege het aanstaande carnaval drukker dan voorgaande weken, laat SON weten. De landelijke testcapaciteit is volgens de organisatie nog steeds zo’n 600.000 testen per dag. Toch kan er wel “lokaal drukte ontstaan”. SON vraagt mensen om niet tot het laatste moment te wachten met het maken van een testafspraak voor toegang.
Vorig weekend werden uiteindelijk 153.000 coronatests gepland. Niet iedereen die een afspraak maakt, komt ook daadwerkelijk opdagen voor de test, aldus SON.
Of de testcapaciteit van alle commerciële aanbieders die bij de organisatie zijn aangesloten op peil blijft nu het coronatoegangsbewijs vrijwel overal vervalt, kan SON nog niet zeggen. De aanbieders krijgen betaald per afgenomen test. Het is aan hen zelf om te bepalen of en waar zij testlocaties openhouden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Iets trok aan Remko's onderarm, het bleek een bijtend everzwijn: ‘Heb ze nog nooit gezien hier’
Zijn dochter wilde de voorbeschouwing van Feyenoord-Ajax zien. Hij wilde nog even wandelen door het Limburgse bos voor zijn huis. Niemand die dacht dat hij thuis zou komen met diepe wonden door een everzwijn die in z'n linkeronderarm hapte. ,,Had ik maar naar m'n dochter geluisterd”, blikt de geschrokken Remko terug. -
PREMIUM
FC Dordrecht kan angstgegner Roda JC niet bedwingen: ‘Maar we krijgen er een leider bij’
Ook na drie decennia wacht FC Dordrecht nog op een zege bij Roda JC. De ploeg van Santoni, nog zonder nieuwste aanwinst Tim Receveur, boog in de slotfase met 1-0. Maar het raamwerk van de Dordtse selectie voor de komende tijd krijgt steeds meer vorm. ,,We krijgen een leider erbij.” -
PREMIUM
Vrouw (39) uit Weert eist ruim twee miljoen euro van MMC na fout met spiraaltje: ‘Opleiding tot chirurg werd onmogelijk’
Een 39-jarige vrouw uit Weert eist bijna 2,4 miljoen euro van het Máxima Medisch Centrum (MMC) nadat ze zwanger werd, hoewel in het MMC spiraaltje bij haar was geplaatst. Door de zwangerschap kon ze naar eigen zeggen geen chirurg worden. -
PREMIUMEnergie14
Sluit je nu een jaarcontract af, dan ben je ook komende winter verzekerd van hetzelfde tarief
Deze week maakte Essent bekend dat het weer jaarcontracten aanbiedt. Lange tijd was het door de onzekere energiemarkt niet mogelijk voor consumenten om vaste contracten af te sluiten. Is het verstandig om nu vast te zetten? -
PREMIUM
'Meiden mogen later net zo van seks genieten als jongens’
Tijdens de Week van de Lentekriebels, die vandaag op basisscholen begint, horen oudere leerlingen nu ook alles over, jawel, de clitoris. Want die is net zo belangrijk als de piemel, stelt Elsbeth Reitzema.
-
Brand bij bowlingbaan in Leisure Dome Kerkrade
In het pand van het Leisure Dome in Kerkrade is gisteravond brand uitgebroken bij de bowlingbaan, meldt de veiligheidsregio Zuid-Limburg. -
-
-
Appartementencomplex Kerkrade ontruimd na brand
In Kerkrade is zondagochtend brand uitgebroken in een appartementencomplex. De hulpdiensten zijn rond 6:00 uur gealarmeerd voor de brand aan de Burgemeester Savelberglaan. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.