Groot zinkgat in Kerkrade, omwonenden geëvacueerd
Hulpdiensten hebben acht woningen ontruimd aan de Franciscanerstraat in Kerkrade nadat een groot gat in de weg was gevallen. Later werden nog eens vijf woningen ontruimd. De bewoners worden opgevangen in een voormalig patronaat.
Hulpdiensten sloegen groot alarm. De omgeving is afgezet, netbeheerder Enexis was ter plaatse om de stroomtoevoer af te sluiten. Ook het water en gas zijn afgesloten.
Het zinkgat is ontstaan doordat een oude mijnschacht is ingezakt, volgens de gemeente Kerkrade. Een mijndeskundige doet onderzoek naar de verzakking. Volgens omwonenden gaat het om een erg groot gat.
Volgens de brandweer gaat het om een zinkgat met een behoorlijke omvang en een diepte van 1.30 meter. Nadat gas en water waren afgesloten werd begonnen met het dichtgooien van het gat. Vervolgens wordt bekeken hoe stabiel de verzakking is. Afhankelijk daarvan valt de beslissing of mensen weer terug naar huis mogen. Maar de woordvoerster van de brandweer waarschuwde dat het uitharden van het vulsel in het gat nog tot diep in de avond of nacht kan duren.
Vaker verzakkingen
Verzakkingen als nasleep van de steenkolenwinning in de vorige eeuw komen in dit deel van Zuid-Limburg geregeld voor. Zo waren breuken in de ondergrond als gevolg van ondiepe mijnwinning de oorzaak van de plotselinge verzakking van een deel van winkelcentrum ‘t Loon in Heerlen, in 2011.
Grondwater en bodemmateriaal hadden toentertijd in ‘t Loon in de grondlagen een weg gevonden naar een holte in een mijngang. Mede daardoor ontstond een groot sinkhole. Het winkelcentrum moest inderhaast ontruimd en vervolgens deels afgebroken worden
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Peiling: Bijna helft ouders wil broodtrommel inruilen voor gezonde schoollunch
Bijna de helft van de Nederlandse ouders (44 procent) zou best willen dat hun kind op school een gezonde lunch krijgt. Dat blijkt uit een peiling van journalistiek onderzoeksplatform Pointer (KRO-NCRV) samen met stichting Ouders & Onderwijs. Ook mag de middagmaaltijd best wat langer duren. -
Appartementencomplex Kerkrade ontruimd na brand
In Kerkrade is zondagochtend brand uitgebroken in een appartementencomplex. De hulpdiensten zijn rond 6:00 uur gealarmeerd voor de brand aan de Burgemeester Savelberglaan. -
Lommel
Tieners die betrokken waren bij vechtpartij worden vervolgd voor poging tot doodslag: “Dat filmpje was schokkend”
De tieners die in Lommel een bromfietser hardhandig hebben aangepakt worden vervolgd voor poging tot doodslag. Twee weken geleden circuleerden op sociale media beelden van een vechtpartij in het Lommelse stadscentrum. Aan de hand van de videobeelden startte de lokale politie een onderzoek, waarna drie jongemannen gearresteerd werden. De burgemeester van Lommel bevestigd nu dat de tieners vervolgd worden voor poging tot doodslag. “We willen laten voelen dat we dit soort gedragingen niet tolereren.” -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.
-
Wilde zwijnen teisteren bossen bij Meerssen: gemeente neemt maatregelen
Wilde zwijnen houden de gemoederen flink bezig in Meerssen. In het nabijgelegen bos zijn al meerdere mensen op de vlucht geslagen voor de dieren. Eén slachtoffer moest zondagmiddag in het ziekenhuis worden behandeld na een aanval. De man had 17 hechtingen. -
-
-
PREMIUM
Na een 7-1, 5-1 en 8-2 nederlaag verrast Vitesse’08 in een uitwedstrijd: ‘Kijk hoe blij ze zijn’
Een verrassing, zo willen ze bij derdeklasser Vitesse’08 de zege op Hapse Boys niet noemen. Die past in de Gennepse opmars. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.