

- Tobias Lauritsen 69' 88'
- Sven Mijnans 72'
- Arno Verschueren 90'+1'
Afstraffing in eigen huis voor Phillip Cocu en Vitesse: Sparta scoort vier keer
Het sprookjesseizoen van Sparta duurt voort. Hoewel de revelatie van de eredivisie het lange tijd moeilijk had met Vitesse, toonden de Spangenaren zich na de openingsgoal van Tobias Lauritsen uiterst productief en liepen de bezoekers met speels gemak uit naar 0-4.
Door Sander Kooijman
Voor het tweede opeenvolgende jaar verlaat Sparta het GelreDome daarmee met de volle buit, iets wat in de 24 (!) eerdere edities niet één keer lukte. De ploeg van Maurice Steijn heeft na 13 duels nu 23 punten verzameld, wat voor het laatst gebeurde in het seizoen 1981/1982.
De man die bij Sparta eigenlijk het hele seizoen al de schijnwerpers op zich gericht weet, was ook in de openingsfase in het GelreDome de opvallendste man. Vito van Crooij, met 6 goals en 4 assists betrokken bij de helft van de Spartaanse doelpuntenproductie dit seizoen, had zijn moyenne in de openingsfase tot tweemaal toe kunnen opkrikken.
Vitesse-doelman Daan Reiziger moest zich strekken om een vrije trap van Van Crooij uit het doel te houden. Maar voornamelijk van een uitglijder van Melle Meulensteen had de rechtsbuiten moeten profiteren. Waar Koki Saito op links behoorlijk vrij stond, ging Van Crooij echter zonder succes voor eigen geluk.
Kansen voor Vitesse
Sparta, dat evenals een week eerder tegen Fortuna aantrad met vijf offensief ingestelde spelers, leek daarmee de aanvallende intenties al vroeg duidelijk te maken. Maar in plaats van door te pakken, liet Sparta de touwtjes vieren. En ook al hadden de Spangenaren in het eerste deel van de eerste helft het betere van het spel, daarna meldde ook Vitesse zich steeds vaker voor de goal van Nick Olij. Aanvoerder Matus Bero en Carlens Argus probeerden het vanuit de tweede lijn en dwongen Olij tot tweemaal toe tot een redding.
Het dichtstbij een treffer was Vitesse op slag van rust, toen een vrije trap van niet lekker werd verwerkt door Olij. Ook Enzo Cornelisse kreeg op slag van rust kreeg nog een goede kopkans, maar hij raakte de bal niet vol. Sparta had het in die fase moeilijk met de Arnhemmers, die ondanks twee overwinningen op rij nog altijd in de gevarenzone bivakkeren. Desalniettemin kreeg de thuisploeg ook kort na rust de betere kansen via Maximilian Wittek, Gabriel Vidovic en Arcus.
Grip
Het was voor Steijn het sein om in te grijpen. De trainer van Sparta haalde Koki Saito naar de kant en bracht Jeremy van Mullem om meer grip te krijgen op het middenveld. En warempel, na 69 minuten kwam Sparta zowaar op voorsprong. Tobias Lauritsen draaide goed weg bij Ferro en knalde de bal via de paal binnen: 0-1.
Voor de negende competitiewedstrijd op rij moest Vitesse daarmee een doelpunt incasseren. Amper drie minuten later werd het nog erger voor de Arnhemmers nadat Sven Mijnans de bal van grote afstand in de winkelhaak legde. Sparta kwam in het restant van de wedstrijd niet meer in de problemen.
Lauritsen drukte Vitesse net voor tijd met zijn tweede treffer nog verder in de zorgen. Maar dat was niet eens het slotakkoord: op aangeven van invaller Mario Engels, tekende Arno Verschueren voor een 0-4 eindstand. De ongekende weelde voor de Rotterdammers kent vooralsnog geen einde.
Bekijk hier de wonderschone tweede goal.
Programma Eredivisie
Stand eredivisie
Statistieken eredivisie
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Chagrijn overheerst bij Feyenoord: ‘We laten tegen Ajax en FC Twente vier punten liggen’
Een gelijkspel in ‘de hel van Enschede’, daar is niets mis mee. Maar Feyenoord legt de lat hoger dan ooit. De 1-1 tegen FC Twente levert chagrijn op, een tegenvaller waar arbiter Allard Lindhout ook een flink aandeel in had. -
Voetbalpodcast | ‘FC Twente en AZ zijn de winnaars geworden van deze transferperiode’
Transferdeadlinedag zit erop. Tal van namen werden genoemd bij Feyenoord en PSV, maar uiteindelijk kwamen ze lang niet allemaal. In de AD Voetbalpodcast neemt Etienne Verhoeff met Sjoerd Mossou de top 5 van de Eredivisie door. Wie is de winnaar van de transferperiode? En contracten van 8 jaar met een speler, is dat toekomst in het voetbal? -
PREMIUM20
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen. -
PREMIUM
De bijna-accountmanager die nu voor de titel gaat: laatbloeier Mijnans maakt droomstap naar AZ
Hij liet een vriendenvakantie naar Griekenland lopen om zijn laatste kans op profvoetbal te grijpen en was, als dat mislukt was, hoogstwaarschijnlijk nu accountmanager geweest. Sven Mijnans (22) werd in 2018 door Sparta weggeplukt bij de amateurs en maakte op Deadline Day een voor hem én de club prachtige stap naar AZ. -
PREMIUM12
Column Hugo Borst | Waarom zou geen van de dames aangifte hebben gedaan tegen Marc Overmars, denk je Keje?
Keje Molenaar had FC Volendam zijn jawoord gegeven, terwijl hij ook weer bij Ajax aan de slag kon. Columnist Hugo Borst zag er de humor wel van in.
-
Een overzicht van al het transfernieuws uit binnen- en buitenland op Deadline Day
De winterse transferperiode zit erop. Op Deadline Day gebeurde er weer een hoop in binnen- en buitenland, met de mislukte huurdeal van Hakim Ziyech als meest opvallende zaak. Lees hieronder in ons liveblog al het nieuws van 31 januari nog eens rustig terug en bekijk hier het overzicht van alle transfers van de achttien eredivisieclubs in de afgelopen maand. -
-
-
Koken & Eten
Op kruidenpotjes zitten ook bacteriën: maak ze schoon als je voedselvergiftiging wilt voorkomen
Veel gevallen van voedselvergiftiging ontstaan thuis, aldus het RIVM. De meeste bacteriën in de keuken denk je waarschijnlijk te vinden in de keukenhanddoek, vuilnisbak of snijplank, maar uit een nieuwe studie blijkt dat kruidenpotjes nog grotere bacteriemagneten zijn. -
interview
Paniek om een dringend mailtje van de baas: waarom ons brein soms worstelt met werk
Kenniswerk is zwaar voor onze mentale gezondheid, ziet Christianne Vink, psycholoog en auteur van Het grote hoe ik werk boek. Ze ontmoet in haar praktijk werkenden die worstelen met vermoeidheid en stress, en zich tegelijkertijd moeilijk kunnen concentreren. Wat kun je daaraan doen?