Ajax-coach Schreuder ziet schot in onderhandelingen en noemt Wijndal ‘mega-interessant’
Alfred Schreuder raakt niet in paniek door het uitblijven van aankopen bij Ajax. De nieuwe trainer van de Amsterdammers heeft juist het gevoel ‘dat er schot in de zaak komt’. Owen Wijndal, die komende week waarschijnlijk als eerst gepresenteerd zal worden, noemt Schreuder ‘mega-interessant’.
Extra oefenduels
Ajax heeft twee extra oefenduels toegevoegd aan de voorbereiding. Op zaterdag 9 juli speelt de ploeg tegen NK Lokomotiva Zagreb (14.00 uur). Op vrijdag 15 juli is KAS Eupen (15.30 uur) de tegenstander.
Ajax is deze week neergestreken in De Lutte voor het jaarlijkse trainingskamp. Schreuder mist in het oosten nog een compleet elftal aan internationals. De oefenmeester verwacht hen allemaal op 6 juli te kunnen verwelkomen. Een kleine twee weken later hoopt hij ook zijn doelwitten aan boord te hebben. Zo heeft Ajax naast Owen Wijndal, over wie de club nagenoeg akkoord is met AZ, ook Brian Brobbey en Steven Bergwijn al geruime tijd op de korrel.
,,Het zou mooi zijn als een speler zo snel mogelijk komt. Daar zijn alleen meerdere partijen voor nodig. Het zou fijn zijn voor de trainer en de speler om dat zo snel mogelijk te integreren, maar soms moet je geduld hebben”, aldus Schreuder. ,,Het enige wat ik erover kan zeggen, is dat ik er vertrouwen in heb dat goed gaat komen waar we mee bezig zijn. Ik praat natuurlijk dagelijks met de betrokkenen en heb wel het gevoel zegt dat er wat schot in komt.”
De opvolger van de naar Manchester United vertrokken Erik ten Hag sprak al met Brobbey, Bergwijn en Wijndal. De komst van laatstgenoemde is in de maak. Ajax heeft zich gemeld voor de linksback met een ontsnappingsclausule (10 miljoen euro) en heeft een vijfjarig contract klaarliggen.
Net als Ten Hag eerder dit jaar deed, noemt ook Schreuder Wijndal ‘heel interessant’. ,,Hij is al jaren een goede speler bij AZ. Hij is daar niet voor niets aanvoerder. In hoe Ajax en ik hem beoordelen, is hij mega-interessant omdat hij denk ik past in het Ajax-voetbal met zijn snelheid en opkomend vermogen.”
Ajax besluit het trainingskamp in De Lutte zaterdag met een oefenwedstrijd tegen SV Paderborn, dat uitkomt in de 2. Bundesliga. Maarten Stekelenburg ontbreekt in Oldenzaal. De ervaren doelman heeft het kamp gestaakt vanwege een (lichte) voetblessure. ,,Zonde, maar ik denk dat het meevalt”, zegt Schreuder, die nog ongeveer een week niet denkt te kunnen beschikken over keeper Remko Pasveer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Steven Bergwijn geniet van allereerste hattrick: ‘Het plezier is terug’
Ajax gaf FC Groningen vanmiddag een pak slaag (6-1). Drie van de zes Amsterdamse goals kwamen op naam van Steven Bergwijn, die na afloop vertelde het erg naar zijn zin te hebben in zijn geboortestad. Ook trainer Alfred Schreuder en Kenneth Taylor konden niet anders dan positief zijn over het optreden van hun ploeg. -
FC Utrecht haalt na rellen uit naar eigen aanhang: ‘Het is een absolute schande’
FC Utrecht is bepaald niet te spreken over het gedrag van een deel van het publiek na afloop van het thuisduel met SC Cambuur (0-0). Buiten het stadion liep het zaterdagavond behoorlijk uit de hand. Inmiddels is duidelijk dat de politie een 27-jarige Utrechter heeft aangehouden vanwege vermoedelijke betrokkenheid bij de ongeregeldheden. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
La Liga-spektakel barst los: kan het (nu nog) Nederlands getint FC Barcelona Real Madrid van de troon stoten?
Na de Premier League, de Bundesliga en de Ligue 1 wordt vrijdagavond met Osasuna - Sevilla (21.00 uur) ook La Liga afgetrapt. Zaterdag begint FC Barcelona aan het nieuwe seizoen. Nu nog met Frenkie de Jong en Memphis Depay in de gelederen. Maar hoelang nog? En kan Barça het titelverdediger Real Madrid dit seizoen tot het einde spannend maken?
-
Perfecte coëfficiëntenweek voor Nederland: Portugal krijgt opnieuw een dreun, Frankrijk vreest
Ook na de derde voorronden van de Europese toernooien is het Nederlandse voetbal nog altijd met alle vijf de deelnemers vertegenwoordigd. In navolging van PSV hielden ook AZ en FC Twente hun Europese dromen in leven. Concurrenten Frankrijk en Portugal beleefden tegelijkertijd juist een teleurstellende week. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
RKC Waalwijk steelt punt op bezoek bij FC Emmen na late gelijkmaker
FC Emmen heeft in de laatste minuut van de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien koerste voor eigen publiek af op een overwinning, maar de Spaanse invaller Julen Lobete trok de stand in de 90e minuut gelijk: 1-1. Lobete scoorde op aangeven van een andere invaller, Florian Jozefzoon.