Ajax onderstreept met Haller dat álles moet wijken voor titel
Met het aantrekken van Sébastien Haller (26) onderstreept Ajax dat alles moet wijken voor de landstitel, want als de club voor één scenario doodsbenauwd is dan is het wel dat de schaal niet in Amsterdam blijft.
Delen per e-mail
Door Johan Inan
Dat Ajax’ nieuwe topspits Sébastien Haller (26) al in de eerste week van het nieuwe jaar in Amsterdam arriveerde voor een medische keuring, lag eind 2020 nog niet in de lijn der verwachting. Niet dat een nieuwe aanvalsleider niet op het verlanglijstje stond. Maar mede door het grote omzetverlies vanwege corona, zag Ajax daar in de zomer al van af.
Erik ten Hag voorspelde voor de teleurstellende jaarafsluiting bij Willem II (1-1) bovendien een rustige transferperiode, ook omdat doelwitten in de winter vaak lastiger te halen en in te passen zijn. Wel benadrukte de coach meermaals dat Ajax in de breedte nog kwetsbaar is. ,,Wij hebben geen zestien top-top-spelers’’, klonk het. En vanwege de blessures van een aantal basisspelers: ,,Als we met deze groep in januari moeten spelen, dan wordt het wel pittig.’’
Maar na de kalkoen en de oliebollen nam de ziekenboeg van Ajax nog altijd zorgwekkende vormen aan. Davy Klaassen en Noussair Mazraoui hervatten de training, maar Ten Hag weet inmiddels dat Lassina Traoré en David Neres nog wel even zoet zijn met hun kwetsuren. Talent Brian Brobbey is herstellende, maar als klap op de vuurpijl viel Klaas-Jan Huntelaar deze week uit. Daardoor werd het voor Ajax wel heel riskant om, met hoge, eerste hordes en de hete adem van vooral PSV in de nek, de rit uit te zingen.
Als Ajax voor één scenario doodsbenauwd is, is het wel dat de schaal niet in Amsterdam blijft. De ambitieuze plannen staan of vallen met het kampioenschap. Dan gaat Ajax weer het Europese miljardenbal in, krijgt de selectie weer de weerstand waar de club naar smacht en de directie de centen waarmee de kloof voor de concurrenten blijft groeien. Of het nu de bestuurstafel, de boekhouding of het trainingsveld betreft, Ajax heeft een koers ingezet waarin het op Champions League-niveau tracht te denken en te handelen.
Keihard doel
Niet voor niets stelde algemeen directeur Edwin van der Sar in een eindejaarsinterview twee weken geleden nog één keihard doel voor Ten Hag toen het over de Europa League ging. Of Ajax de halve finale bereiken moest? ,,Nee, kampioen worden, dat moet.’’ En wat is dan eerder een gok? Met reserves spelen of alsnog – en in termijnen – ruim 20 miljoen neertellen voor een spits die het laatste zetje naar die felbegeerde landstitel kan geven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
Rapportcijfers Holmen en Tahiri blinken uit in degradatiekraker, Boadu hopeloos uit vorm
Samuel Holmen en Anas Tahiri haalden het beste in elkaar naar boven in de degradatiekraker tussen Willem II en RKC. Beide spelers kregen een 7,5 voor hun optreden. Voor seizoensverrassing Fortuna Sittard maakte spits Zian Flemming weer een goal. Hij kreeg een 7. -
Haller topaanwinst voor Ajax: ‘Hij kan ook in Champions League indruk maken’
Met de verwachte komst van Sebastién Haller (26) heeft Ajax de gewenste topspits gestrikt. Wordt zijn komst een succes? Oud-spits Pierre van Hooijdonk en tegenstander Dirk Marcellis zijn enthousiast. -
Huizenprijs ongekend hoog door schaarste: koper kan ‘kiezen’ uit amper twee huizen
Woningzoekenden hebben nog altijd grote moeite om een geschikte plek te vinden. Ze zijn bereid diep in de buidel te tasten, ondanks de economische onzekerheid die de coronapandemie met zich meebrengt. In de huurmarkt ontstaat wel ademruimte. -
VIDEO Supporters steunen Feyenoord met vuurwerk in aanloop naar Klassieker
Honderden supporters van Feyenoord hebben hun club zaterdagochtend aangemoedigd tijdens de laatste training voor de Klassieker. Ze verzamelden zich een dag voor de uitwedstrijd tegen koploper Ajax op de dijk bij het trainingscomplex en staken vuurwerk af.
-
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
Haller hoeft niet in quarantaine en kan er tegen PSV direct staan
De nodige medische testen scheiden Sébastien Haller nog van een overstap naar Ajax. De Frans-Ivoriaanse spits zet in de Johan Cruijff Arena waarschijnlijk binnenkort zijn handtekening onder een contract voor 4,5 jaar. Ajax kan Haller ook nog speelgerechtigd krijgen voor de topper tegen PSV zondag. -
PREMIUM
Statistieken Kan Haller als miskoop van West Ham voltreffer worden bij Ajax? ‘Hij is een moordenaar in de zestien’
Sébastien Haller staat voor de medische keuring bij Ajax. De 26-jarige oud-spits van FC Utrecht moet voor een waarschijnlijk recordbedrag de stoelendans in de punt van de aanval beëindigen. Maar kan een miskoop van een Engelse laagvlieger een voltreffer worden voor de Nederlandse titelfavoriet? ,,Hij heeft alles om bij Ajax te slagen.”