Bij Ajax-AZ en Feyenoord-Vitesse mogen er weer fans in het stadion
10 tot 15 procentDe rijksoverheid start nog deze maand met pilots met testbewijzen, waaronder in speelronde 30 van de eredivisie. Vanaf vrijdag 23 april kan er op die manier weer publiek in de stadions, op voorwaarde dat supporters na een gratis sneltest een negatieve corona-uitslag kunnen laten zien bij de entree. Het is nog onduidelijk of er ook publiek welkom is in volgende speelronden.
Delen per e-mail
Wedstrijden in speelronde 30
Vrijdag:
Willem II - RKC Waalwijk
Zaterdag:
Heerenveen - PEC Zwolle
Sparta - VVV-Venlo
PSV - FC Groningen
Zondag:
FC Emmen - Heracles
ADO Den Haag - Fortuna
FC Twente - FC Utrecht
Feyenoord - Vitesse
Ajax - AZ
Er is publiek welkom in de eredivisie bij de wedstrijden op vrijdag 23, zaterdag 24 en zondag 25 april. In de Keuken Kampioen Divisie zijn fans welkom bij de wedstrijden op vrijdag 30 april. Het is nog onbekend hoe het daarna verdergaat. Het betekent in ieder geval dat er zo'n 7500 toeschouwers aanwezig zullen zijn bij de mogelijke kampioenswedstrijd van Ajax tegen AZ op zondag 25 april in de Johan Cruijff Arena. Eerder die dag mogen er al 6500 fans de Kuip in voor Feyenoord tegen Vitesse.
Ook rondom de bekerfinale op zondag 18 april zijn er al speciale ‘public viewings’ op grote televisieschermen in de Johan Cruijff Arena (5000 toeschouwers) en het Gelredome (3000 toeschouwers), maar bij de wedstrijd in de Kuip zullen geen supporters aanwezig zijn.
Ook bij diverse breedtesportevenementen, in pretparken en in musea worden de pilots toegepast. Dat nieuws betekent een regelrechte meevaller voor de clubs en de KNVB, die daarmee hun wens in vervulling zien gaan om nog dit seizoen publiek te zien terugkeren in de stadions. Het aantal toeschouwers verschilt bij deze pilots per club en per stadion, maar schommelt grofweg tussen de 10 en 15 procent van de stadioncapaciteit.
De fans die naar binnen mogen, moeten binnen 24 uur voor de wedstrijd een coronatest ondergaan in een teststraat. Wie een negatieve uitslag heeft, kan die aan de stadionpoort laten zien via de CoronaCheck-app en mag naar binnen. De toeschouwers moeten zich op de tribunes houden aan de verplichte onderlinge 1,5 meter afstand.
Organisatie ligt bij clubs
De organisatie voor de pilots ligt bij de thuisspelende clubs. In het eerste weekeinde betreft dat de duels van Willem II, Heerenveen, PSV, Ajax, ADO Den Haag, FC Emmen, FC Twente en Feyenoord. Een week later is er ook publiek welkom in de Keuken Kampioen Divisie.
De hoop in het betaalde voetbal leeft dat de speelronden daarna met nog minder restricties kunnen worden afgewerkt, in elk geval de laatste competitieronde op 16 mei. Vandaag wordt naar verwachting bekend dat ook de EK-wedstrijden in speelstad Amsterdam komende zomer met (gedeeltelijk) publiek worden gespeeld, zoals dat ook min of meer een eis was van de UEFA. Oranje speelt zijn eerste drie groepswedstrijden (tegen Oekraïne, Oostenrijk en Noord-Macedonië) in de Johan Cruijff Arena.
De KNVB hoopt ook bij de oefenwedstrijd van Oranje tegen Georgië op zondag 6 juni in De Grolsch Veste in Enschede toeschouwers toe te laten. Stap voor stap zouden mogelijk méér mensen kunnen worden toegelaten, afhankelijk van de ontwikkelingen rondom Covid-19. De testevenementen van FieldLab zijn eerder al goed verlopen in voetbalstadions.
KNVB-directeur Eric Gudde: ‘Mooie, nieuwe stap’
,,We onderhouden intensief contact met het kabinet over de terugkeer van het publiek in de stadions en alle kansen en mogelijkheden die dit proces kunnen versnellen”, zegt Eric Gudde, directeur betaald voetbal van de KNVB. “Na de Fieldlab-experimenten bij drie wedstrijden is dit een hele mooie, nieuwe stap: voor het eerst hebben we tijdens een speelronde bij alle wedstrijden toeschouwers op de tribune. Het nieuwe wettelijk kader voor sneltesten moet in mei actief worden. Met nog een aantal spannende speelrondes te gaan, is het realistisch dat dit seizoen eindigt zoals we het is begonnen: met supporters in de stadions die de spelers aanmoedigen.”
Blijdschap bij Sparta-directeur Laros
,,We zijn als Sparta dolgelukkig dat we in de wedstrijd tegen VVV weer 2000 supporters mogen ontvangen. Hier hebben we al die maanden naar toegeleefd", zegt Sparta-directeur Manfred Laros. ,,Maar, dat wil ik benadrukken: er is sprake van een test. Dat wil zeggen dat zaken als de anderhalve meter-maatregel van toepassing zullen zijn. Welke van de circa 7500 seizoenkaarthouders we toe kunnen laten, is op dit moment nog onduidelijk. Daarvoor is het nieuws nog te vers. Over dat soort procedurele zaken gaan we dus snel in gesprek met onder meer de KNVB en de lokale autoriteiten. Wat voor ons vaststaat is dat we hopen dat we ook in onze twee laatste thuiswedstrijden, tegen Vitesse en FC Utrecht, supporters mogen ontvangen. We vertrouwen erop dat het ook daadwerkelijk zo zal zijn dat we ook dan een deel van onze supporters kunnen ontvangen.”
Ook fans bij openingsduel EK
De openingswedstrijd van het EK wordt vrijdag 11 juni gespeeld met publiek. Hoeveel mensen bij Italië tegen Turkije welkom zijn in het Stadio Olimpico in Rome is nog niet duidelijk.
De UEFA had de speelsteden gevraagd deze week duidelijk te maken of er wel of geen publiek bij de wedstrijden aanwezig zou kunnen zijn. ,,Minister van Volksgezondheid Roberto Speranza heeft ons verzekerd dat de wetenschappelijke adviseurs van de regering de beste oplossingen zullen vinden om de aanwezigheid van het publiek mogelijk te maken”, aldus Gabriele Gravina, voorzitter van de Italiaanse voetbalbond FIGC.
Italië speelt ook de overige twee groepswedstrijden, tegen Zwitserland en Wales, in Rome. In de Italiaanse hoofdstad staat ook een duel uit de kwartfinales gepland.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Rode kaart Janssen geseponeerd: alleen schorsing voor tirade over ‘arrogant ventje’ Kooij
De onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal heeft Roel Janssen vrijgesproken van zijn rode kaart. De verdediger ontvangt wel één duel schorsing voor zijn uitspraken in het interview met ESPN waarbij hij felle kritiek uitte op arbiter Joey Kooij. -
PREMIUM
Zelfs Dusan Tadic is besmet met deze typisch Hollandse voetbalziekte
Columnist Sjoerd Mossou over de uitschakeling van Ajax en de kunst van het niet verliezen. -
Galatasaray kondigt stappen aan na ‘compleet verzonnen’ verhaal over seksfeestjes Donk
Galatasaray heeft juridische stappen aangekondigd tegen de Turkse krant Milliyet naar aanleiding van uitspraken van clubpresident Mustafa Cengiz, onder meer aan het adres van Ryan Donk (oud-speler van RKC en AZ), die hij verweet meer bezig te zijn met seksfeestjes dan met de club. Volgens Galatasaray zijn de opmerkelijke quotes van Cengiz ‘volledig uit hun verband gerukt'. -
Dit zijn de beste smartwatches van dit moment
Smartwatches worden steeds slimmer en gevarieerder, maar welke kun je het beste kopen? We zetten samen met de redactie van Tweakers de beste opties van verschillende merken op een rij. -
Dragons' Den
Investeren in stilgevallen festivalbranche? De Dragons durven het aan met deze start-up
De barman in je broekzak. Zo omschreef Dragons’ Den-deelnemer Daniel van Drunen zijn dienst die luistert naar de naam Airchip. In de laatste aflevering van het seizoen was te zien hoe hij en zijn compagnon Jan ten Kate op zoek gingen naar een investering van 200.000 euro. Ze overtuigden Won Yip en Nikkie Plessen om beiden 150.000 euro te investeren.
-
Een duurzaam interieur met tweedehands meubels: waar moet je op letten?
Het wordt steeds populairder om tweedehands meubels te kopen, maar waar moet je nu opletten voordat je de portemonnee trekt voor die vintage kledingkast. -
Konterman verruilt PEC Zwolle na dit seizoen voor Oranje onder 19
Bert Konterman vertrekt komende zomer bij PEC Zwolle en keert terug bij de KNVB. In Zeist wordt de huidige trainer van de eredivisieclub aangesteld als coach van Oranje onder 19. Konterman is sinds februari van dit jaar de interim-trainer van PEC Zwolle. -
PREMIUMVraag & Antwoord
Bert Konterman: ‘Ik had mezelf alleen maar in de wielen gereden als ik bij PEC was gebleven’
Met nog vijf duels te gaan, heeft Bert Konterman, nu nog de tussenpaus van PEC Zwolle, zijn besluit genomen. Hij wordt na de zomer geen assistent-trainer van Art Langeler, maar coach van Oranje O19.