Daan Bovenberg (32) wordt bij Excelsior de jongste directeur in betaald voetbal
Excelsior heeft al snel een opvolger voor de naar SC Heerenveen vertrekkend directeur Ferry de Haan gevonden. Daan Bovenberg (32), nu nog commercieel directeur op Woudestein, wordt de eindverantwoordelijke bij de nummer negen van de eerste divisie. Hij wordt de jongste algemeen directeur in het Nederlands betaald voetbal.
Door Wesley van Oevelen
Bovenberg is sinds 2019 actief als commercieel directeur bij Excelsior. Hij volgde toen Wouter Gudde op, die naar FC Groningen vertrok. De zoektocht naar een nieuwe algemeen directeur duurde voor de Kralingers niet lang. Bovenberg werkte de afgelopen jaren nauw samen met Ferry de Haan en weet dus van de hoed en de rand. Hij zal de functie van algemeen directeur en commercieel directeur voorlopig combineren.
De 32-jarige geboren Utrechter treedt letterlijk in de voetsporen van de toekomstig technisch manager van SC Heerenveen. De Haan maakte in 2012 namelijk ook de stap van commercieel naar algemeen directeur, toen als opvolger van Simon Kelder. Bovenberg heeft bovendien net als De Haan een verleden als voetballer bij Excelsior. Al op 27-jarige leeftijd stopte Bovenberg, die ook voor FC Utrecht en NEC uitkwam, als profvoetballer.
Bovenberg, die met 32 jaar de jongste algemeen directeur in het Nederlandse profvoetbal wordt, kan in het Van Donge & De Roo Stadion flink aan de bak. De Haan laat Excelsior niet in de makkelijkste periode achter. De club zit in een behoorlijke transitiefase en hoopt de komende maanden een sportieve basis te leggen om weer aan te haken bij de top van de eerste divisie, zodat eredivisievoetbal weer in zicht komt.
Overigens is de opvolging van De Haan nog niet helemaal compleet. Excelsior gaat de functie van algemeen directeur namelijk opsplitsen. Het is ook de bedoeling dat er een technisch directeur komt, die zich volledig kan richten op het samenstellen van de selectie - tot op heden heeft Excelsior slechts negen contractspelers voor het nieuwe seizoen op de loonlijst staan. Die zoektocht naar een technische man loopt nog.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Niet zelden ga ik op zoek naar gevonden voorwerpen in de vagina
-
PREMIUM
Hoe ‘wereldvent’ André Hoekstra zijn ontslag bij Excelsior heeft verwerkt: ‘Je praat niet over schuld’
Hij was als een meubelstuk op Woudestein. Maar zelfs voor assistent-trainer en cultuurbewaker André Hoekstra is er geen plek meer in de ‘innovatieve plannen’ om Excelsior er bovenop te krijgen. Hoe ‘een wereldvent’ na 22 jaar moet wijken. -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden? -
Ajax zet in op komst verdediger en centrumspits: ‘Tevreden met het bedrag dat ik kan besteden’
Na het aantrekken van de transfervrije middenvelder Branco van den Boomen staat de komst van een centrale verdediger en extra centrumspits bovenaan het wensenlijstje van Ajax-directeur Sven Mislintat. Dat vertelde hij zo’n 2 uur nadat hij John Heitinga had laten weten dat hij niet de hoofdtrainer van het eerste elftal blijft. -
25
Oranje zonder topscorer Memphis Depay in Final Four Nations League
Nederland moet het in de Final Four van de Nations League doen zonder Memphis Depay. De spits van Atlético Madrid mist het toernooi in eigen land vanwege een blessure.
-
PREMIUM14
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
-
-
-
PREMIUM
Ricardo Moniz over nasleep van ‘racismeduel’: ‘Dit is een absolute schande voor Nederland en het Nederlands voetbal’
Dat het Openbaar Ministerie in het onderzoek naar racistische uitlatingen tijdens FC Den Bosch - Excelsior op 17 november 2019 niet tot vervolging overgaat, gaat er bij toenmalig Excelsior-trainer Ricardo Moniz niet in. ‘Anderhalfjaar ouwehoeren, voor de bühne.’’ -
PREMIUM
Ferry de Haan overwint angst met keuze voor SC Heerenveen: ‘Ik denk dat het voor Excelsior ook niet verkeerd hoeft te zijn’
Het einde van een tijdperk bij Excelsior? Na eerder Wouter Gudde trekt nu ook algemeen directeur Ferry de Haan naar het Noorden. Vanaf 1 juni gaat hij bij SC Heerenveen aan de slag als technisch manager. ,,Ik wilde deze kans niet laten lopen.’’