‘Dolblije’ Douglas van 115 naar 96 kilo: ‘Hij heeft veel voor zijn kiezen gehad’
Go Ahead EaglesDouglas Franco Texeira is terug op het trainingsveld. De oud-speler van FC Twente voetbalde bijna drie jaar niet, maar krijgt bij Go Ahead Eagles de kans om weer wedstrijdfit te worden. Na zijn eerste training was hij intens gelukkig. „Ik ben zo blij.”
Hij weegt 96 kilo, dat was zes maanden geleden nog 115 kilo. De 31-jarige verdediger trainde thuis in Enschede zes maanden met een personal trainer, wilde dolgraag weer bij een club aan de slag en was dankbaar voor het telefoontje van Kees van Wonderen. De huidige trainer van Go Ahead Eagles kent Douglas nog van hun gezamenlijke jaren van FC Twente.
„Hij heeft veel voor zijn kiezen gehad”, zegt Van Wonderen na de training van ruim twee uur. Douglas werd wegens vermeend dopinggebruik geschorst bij zijn vorige club Sporting Lissabon en speelde sinds begin 2017 niet meer. „We hadden gehoord dat hij bezig is om fit te worden en kunnen hem hier een plek aanbieden. Er zit geen tijdsdruk op en we hebben ook geen afspraken gemaakt. We zien wel.”
Douglas is er maar wat blij mee. „Alleen alweer samen in de kleedkamer zitten, vond ik vanmorgen al zo lekker. Ik heb dit zo gemist.” Dat zijn oude club FC Twente niet heeft gebeld, laat hij achter zich. „Ik heb veel over mezelf gehoord en gelezen, veel negatieve dingen ook. Ik hou van die club, maar ik moet verder.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wie Olij ziet, kan zich nauwelijks voorstellen dat hij aan zijn eerste eredivisieseizoen bezig is
Rotterdam, Haarlem -
55
Aanklager wil Ajax-aanvaller Steven Berghuis twee duels schorsen voor slaan FC Twente-fan
De aanklager betaald voetbal wil Steven Berghuis voor drie wedstrijden, waarvan één voorwaardelijk, schorsen. De 31-jarige Ajax-speler krijgt dat voorstel vanwege het maken van een slaande beweging naar een fan van FC Twente. Dat gebeurde na afloop van de competitiewedstrijd tussen FC Twente en Ajax op 28 mei, die de Enschedeërs met 3-1 wonnen. -
6 tips23
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
Op deze plekken kun je een elektrische auto beter niet opladen
Het scheelt flink in de portemonnee waar je in ons land je auto oplaadt. In ondergrondse parkeerplaatsen is het altijd duur. Daar ben je gemiddeld 16,8 procent duurder uit dan elders in de gemeente. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal.
-
NAC moet vrezen voor thuiswedstrijd zonder publiek
-
-
-
PREMIUMScheidsrechter van het jaar
Danny Makkelie spreekt schande van agressie tegen scheidsrechters: ‘Werden zelfs stoelen naar Anthony Taylor gegooid’
Danny Makkelie was het afgelopen seizoen opnieuw de beste scheidsrechter van de eredivisie. In een tijd dat arbiters bij spelers en publiek onder vuur liggen, zoekt hij namens de KNVB naar talent dat op termijn het stokje moet overnemen.Dordrecht -
PREMIUM70
Kritiek van Marco van Basten wordt omarmd: ‘De boel besodemieteren lijkt een verdienmodel geworden’
Meer voetbal, minder ‘gedoe en gezeik’. De oproep van Marco van Basten aan FIFA-voorzitter Gianni Infantino om spelbederf nadrukkelijker te bestrijden, wordt breed gedragen. Dat blijkt uit een rondgang die deze krant maakte, volgend op de noodkreet die de oud-spits gisteren slaakte. ,,Ons voetbal moet opgeschoond worden.”