Fans welkom in stadions, maar op 1,5 meter én niet zingen: ‘Neem een toeter mee’
Voetbalfans zijn vanaf 1 juli weer welkom in voetbalstadions. Toch gelden er nog wel de nodige maatregelen. Zo moeten fans anderhalve meter afstand van elkaar houden en zingen mag nog niet. Dat heeft premier Mark Rutte vanavond bekendgemaakt.
Delen per e-mail
,,Ik heb vandaag positief nieuws te melden, maar die anderhalve meter blijft cruciaal. We krijgen meer ruimte door afstand te bewaren", stelde Rutte, alvorens hij bekendmaakte dat mensen weer welkom zijn in voetbalstadions. ,,In de Kuip, in de Johan Cruijff Arena... mensen zijn weer welkom, maar wel op anderhalve meter", aldus Rutte, die daaraan toevoegde dat spreekkoren nog niet zijn toegestaan.
Hoe dat gehandhaafd gaat worden? ,,Het is heel simpel", stelt Rutte. ,,Als we ons er niet aan houden, gaan de stadions weer dicht. Dus neem een toeter mee en fluister ‘hoera’ als jouw favoriete team scoort", zei Rutte met een kwinkslag. Maar zijn boodschap was wel serieus: ,,Ik snap dat het verschrikkelijk is, maar als je zingt en schreeuwt is de kans op besmetting gewoon heel groot. Dat hebben we gezien met de voetbalwedstrijd in Bergamo. (De Champions League-wedstrijd tussen Atalanta Bergamo en Valencia, die overigens werd gespeeld in Milaan, maar door veel dokters werd gezien als biologische bom en dé reden dat er zó veel besmettingen waren in en rondom Bergamo, red.). Ook die wedstrijd was in de open lucht, maar met hard schreeuwen en zingen is de kans op besmetting toch heel groot.”
Afstand
Fans zijn dus wel welkom, maar moeten voldoende afstand houden. Dat betekent dat ongeveer een derde van de voetbalstadions gevuld kan worden. Iets waar al met gemengde gevoelens op werd gereageerd binnen de voetbalwereld. De meeste clubs hebben immers veel meer seizoenkaarthouders dan die een derde van de capaciteit. Fabian Nagtzaam, directeur van de supportersvereniging van Ajax, liet al op de website van de supportersvereniging weten: ,,We kunnen het niet aan de achterban verkopen als de ene seizoenkaarthouder wel naar binnen mag en de ander niet. Wie mag er dan naar bijvoorbeeld Ajax-Feyenoord en wie wordt verwacht bij Ajax-RKC? Dat zijn niet te nemen besluiten. We willen geen onderscheid maken tussen onze supporters.”
Mogelijk opent het Nederlands elftal het nieuwe voetbalseizoen met twee groepswedstrijden in de Nations League. Voor Oranje staan twee thuisduels op het programma: op 4 september tegen Polen en drie dagen later tegen Italië. De locaties zijn nog niet bekend. Op 11 september zou dan de competitie in de eredivisie kunnen beginnen.
Amateurvoetbal
In het amateurvoetbal geldt dat het publiek langs de lijn weer welkom is, maar ook daar geldt dat er weer anderhalve meter afstand gehouden moet worden. Er mogen vanaf 1 juli wel weer wedstrijden gespeeld worden en dat betekent dus ook dat amateurclubs in de voorbereiding op het nieuwe seizoen weer oefenwedstrijden mogen spelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Toornstra, Karlsson of Daneels: wie maakte het doelpunt van de week?
In de 23ste speelronde van de eredivisie vielen er weer veel mooie doelpunten, maar slechts één doelpunt kan verkozen worden tot Doelpunt van de Week. Stem op die van Jens Toornstra (Feyenoord), Jesper Karlsson (AZ) of Lennerd Daneels (RKC). -
PREMIUM
Wulpse Mo Ihattaren flirt op social media zo met Ajax dat hij op een golddigger lijkt
Volgens columnist Hugo Borst is Ajax in Nederland de maat der dingen. ‘De rest figureert. Steven Bergwijn wilde als PSV’er vorig jaar dolgraag (terug) naar Ajax. Hoe pijnlijk is dat?’ -
Eredivisieclubs ontvangen bijna helft minder NOW-steun
Voetbalclubs hebben ruim 11 miljoen euro voorschot aan loonsubsidie van de Nederlandse overheid gekregen. Dat komt naar voren uit het register van het UWV over de derde periode van de steunregeling van oktober tot en met december vorig jaar. -
Milieuvervuiling door autobanden in 2050 opgelost, zegt Michelin
Over 30 jaar zullen autobanden niet langer het milieu vervuilen. Dat belooft Michelin, een van de grootste bandenfabrikanten ter wereld. -
Koken & Eten
Bodempje melk over? Dit kun je ermee doen
Volgens het Voedingcentrum verdwijnt er per persoon gemiddeld 14 liter aan vloeibare zuivelproducten per jaar in de gootsteen. Dat is ongeveer 238 miljoen liter. Onnodig vinden deze koks, want met een klein beetje melk kun je ontzettend veel dingen doen.
-
PREMIUM
Is er een toekomst voor de euro? ‘Hij stort ons vanzelf in een crisis, bereid je daar op voor’
Is de euro nog wel houdbaar nu vooral de rijkere eurolanden van de munt lijken te profiteren? Renske Leijten (SP) mikt op een noordelijke en een zuidelijke euro, Hans Vijlbrief (D66) vraagt geduld: eurolanden moet meer naar elkaar toe groeien. -
PREMIUMSamenvatting
Jordens Peters wil merkwaardig gesprek met Gertjan Verbeek laten rusten: ‘Op naar ADO!’
Natuurlijk vindt ook Willem II-captain Jordens Peters dat het niet best was wat zijn ploeg vrijdag liet zien tegen FC Utrecht. Maar hij wil niet te lang in negativiteit blijven hangen. Woensdag wacht ADO Den Haag. ,,En dat is een heel andere ploeg.” -
PREMIUM
Feyenoord rijp voor ineenstorting: winst in Groningen is noodzaak
Feyenoord bofte in Enschede tegen FC Twente met een punt. Het heilige vuur lijkt verdwenen na de bekeruitschakeling tegen SC Heerenveen. En als Dick Advocaat frisse spelers brengt, blijkt het lood om oud ijzer.