Gakpo kijkt uit naar drukke maand: ‘Iedereen fit genoeg om dit vol te houden’
Cody Gakpo ziet niet op tegen het drukke speelschema van PSV. De Eindhovenaren spelen in vier weken tijd liefst negen wedstrijden: vijf in de eredivisie, drie in de Europa League en eentje in de KNVB-beker.
Delen per e-mail
,,Ik denk dat iedereen fit genoeg is om dit vol te houden. We hebben een brede selectie en een goede bank. Als spelers moe zijn, kunnen we gewoon wisselen”, zei Gakpo, die de lange wedstrijdenreeks zondag met een tegenvaller begon.
PSV maakte in de eerste helft tegen Twente veel indruk, maar viel na rust ver terug en verspeelde alsnog punten: 1-1. Eerder kwam het elftal van trainer Roger Schmidt ook de uitduels met Heracles (1-1) en Vitesse (2-1) al niet ongeschonden door. De achterstand op Ajax is na negen speelronden 4 punten, terwijl PSV nog geen topduels heeft gespeeld in de eredivisie. Die volgen pas in januari.
Gakpo vond het puntenverlies, net als trainer Schmidt, onnodig. ,,Ik denk dat we in de eerste helft heel veel kansen hebben gecreëerd. Die konden we helaas niet benutten”, zei hij. ,,We gingen met een prima gevoel de tweede helft in. Dan moeten we gewoon doorpakken.”
Het was niet voor het eerst dat PSV een goede eerste helft liet volgen door een veel mindere tweede. De ploeg toonde eerder twee gezichten in de uitwedstrijd tegen PAOK Saloniki in de Europa League. Na een voorsprong bij rust verloren de Brabanders met liefst 4-1 in Griekenland.
Gakpo vindt niet dat er een patroon zichtbaar is. ,,Er zijn geen specifieke dingen. We geven alles als team. Ik denk dat het per ongeluk is dat we hier niet winnen”, aldus de 21-jarige aanvaller, die woensdag nog scoorde voor Jong Oranje in de met 2-1 verloren uitwedstrijd tegen Jong Portugal. Tegen Twente veroorzaakte hij met een handsbal juist een strafschop, die werd benut door Danilo. ,,Ik had geen intentie om met mijn handen naar de bal te gaan, maar blijkbaar is het dan toch een penalty tegenwoordig.”
Het is inmiddels het derde jaar in de A-selectie van PSV voor Gakpo, die onder leiding van de toenmalige trainer Mark van Bommel in het seizoen 2018-2019 met veel invalbeurten voorzichtig doorbrak. Vorig seizoen werd Gakpo definitief basisspeler en scoorde hij in 25 wedstrijden 7 keer. Een eerste oproep voor Oranje lijkt ook niet heel ver weg meer. Bondscoach Frank de Boer noemt zijn naam geregeld als het gaat over spelers die eraan zitten te komen.
Voorlopig ligt de focus vooral op clubvoetbal. Gakpo stond vanwege het coronavirus een tijdje aan de kant en heeft juist zin om veel te spelen. ,,Natuurlijk is het zwaar, maar daarvoor zijn we goed getraind”, aldus de geboren Eindhovenaar. ,,Ik denk dat het bij ons voorin zaak is om elkaar beter aan te voelen en elkaar goede ballen te gunnen zodat iedereen kan scoren.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo veranderen jouw arbeidsvoorwaarden in 2021
De coronacrisis heeft ervoor gezorgd dat we meer dan ooit thuiswerken. Dat heeft óók gevolgen voor ons loonstrookje en de secundaire arbeidsvoorwaarden die werkgevers willen bieden. Wat verandert er in 2021? En wat voor invloed heb je daar als werknemer zelf op? -
Samenvatting Niet te stoppen VVV-goudhaantje Giakoumakis slacht ADO Den Haag met vier goals
Vier treffers van eredivisie-topscorer Giorgos Giakoumakis hebben VVV-Venlo een zeer waardevolle uitoverwinning op ADO Den Haag opgeleverd. De Limburgse ploeg is tot nu toe de grote winnaar van ‘Super Januari’ in de kelder van de eredivisie en stijgt naar plek 14. -
Samenvatting Huntelaar: ‘Schalke gevoelskeuze, maar met Ajax kan ik kampioen worden’
Met twee goals was Klaas-Jan Huntelaar de grote man bij Ajax vanavond in het met 1-3 gewonnen competitieduel met FC Twente. Of de 37-jarige spits in Amsterdam blijft, is nog maar de vraag. Schalke 04 heeft zich bij Ajax gemeld. ,,Het is een moeilijke keuze voor mij. Laat ik het zo zeggen; ik zeg het nog niet.” -
AZ-bankzitter Druijf krijgt met transfer naar België zijn zin
Ferdy Druijf verruilt AZ per direct op huurbasis voor KV Mechelen. Bij de nummer veertien van de Jupiler Pro League hoopt de spits de komende maanden basisspeler te zijn, iets wat hem in Alkmaar niet lukte. Mechelen heeft een optie tot koop bedongen. -
Zware knieblessure FC Twente-aanvaller Cerny: einde seizoen
Vaclav Cerny komt dit seizoen niet meer in actie. De buitenspeler van FC Twente heeft in het duel met Ajax een zware knieblessure opgelopen, zo heeft een scan vandaag uitgewezen. In verband met de privacy doet de club geen mededelingen over de precieze kwetsuur.
-
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
PREMIUM
Samenvatting Voor PSV en Schmidt begint de tijd stilaan te dringen
Meteen na de interlands liep PSV alweer averij op. Een energieke eerste helft met legio kansen tegen FC Twente kreeg gisteren na rust geen vervolg: 1-1. PSV kan het maar één helft, die conclusie werd al vaker getrokken dit seizoen. -
Huizenprijs ongekend hoog door schaarste: koper kan ‘kiezen’ uit amper twee huizen
Woningzoekenden hebben nog altijd grote moeite om een geschikte plek te vinden. Ze zijn bereid diep in de buidel te tasten, ondanks de economische onzekerheid die de coronapandemie met zich meebrengt. In de huurmarkt ontstaat wel ademruimte.