AZ
AZ
![]() |
2
|
EINDE
|
4
|
sc Heerenveen
HEE
![]() |
||||||
|
|
Heerenveen verrast AZ in spektakelstuk in Den Haag
AZ is zaterdagavond tegen een onverwachte nederlaag aangelopen tegen een fris spelend Heerenveen (2-4). Drie van de vier tegentreffers die de Alkmaarders slikten kwamen voort uit hoekschoppen.
Delen per e-mail
Door Nik Kok
Vier treffers slechts kreeg AZ tegen in de voorgaande negen eredivisiewedstrijden maar de bewierookte ploeg van Arne Slot kreeg er zaterdagavond in Den Haag in een helft alleen al zomaar drie om de oren.
Het leidde uiteindelijk tot de eerste nederlaag in het geleende stadion van ADO Den Haag waar het noodgedwongen speelt omdat het eigen stadion niet bespeelbaar is. De vermakelijke, doelpuntrijke wedstrijd eindigde uiteindelijk in 2-4. En dat terwijl het zo soepel draaiende AZ zelfs in de interlandbreak gouden tijden beleefde met veel spelers in een winnend Jong Oranje.
Drie van de vier tegentreffers van AZ kwamen direct of indirect voort uit een hoekschop. Weifelend was daarbij het optreden van AZ-doelman Marco Bizot en verdediger Stijn Wuytens. Al deed de defensie van tegenstander Heerenveen en dan met name keeper Warner Hahn het zaterdagavond niet veel beter.
Dat defensieve geschutter daargelaten, speelde AZ aanvankelijk op dezelfde vastberaden wijze waarop het de eredivisie eerder al vermaakte. Met een sturende Teun Koopmeiners van achteruit en een zwoegende Fredrik Midtsjø daarvoor. Jonas Svensson zorgde als rechtsback voor de nodige openingen op rechts. In de spits speelde AZ nu een keer met Ferdy Druijf bij afwezigheid van de geschorste Myron Boadu. Druijf, ook eigen jeugd, kon niet overtuigen en werd in de tweede helft gewisseld.
Kopkracht
Gevaarlijk was Heerenveen in Den Haag met name door messcherpe counters waar de vliegensvlugge Mitchell van Bergen vaak een rol in speelde. En kopkracht dus van de lange mannen Sven Botman en Jens Odgaard die beiden trefzeker waren uit de hoekschoppen. Rodney Kongolo maakte het andere Friese doelpunt. De 4-2 kwam op het scorebord door een onhandige ingreep van AZ-aanvoerder Teun Koopmeiners.
AZ, dat komende donderdag weer voor de Europa League speelt tegen Astana en zondag naar Eindhoven moet om te spelen tegen PSV, zakte in de tweede helft ver weg en was nooit meer bij machte om de opgelopen achterstand goed te maken. Daardoor sluipt Heerenveen dichter naar AZ toe. De derde overwinning op rij brengt de ploeg van trainer Johnny Jansen naar de subtop van de ranglijst.
Verder in het nieuws
-
Teruggekeerde Afellay: ‘Ik was afgeschreven, maar ben uit de dood opgestaan’
Ibrahim Afellay heeft vanavond zijn rentree gemaakt bij PSV. De 33-jarige middenvelder mocht in de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard in de 81ste minuut invallen voor Denzel Dumfries. -
Bekijk hier alle eredivisie-samenvattingen van dit weekeinde
-
Rentree Afellay PSV en Van Bommel hebben weer lucht na ruime thuiszege
PSV boekte tegen Fortuna Sittard voor het eerst sinds lange tijd weer een overtuigende zege. De Eindhovenaren wonnen eenvoudig met 5-0 en tankten zo weer wat vertrouwen. En dus was er in de slotfase ruimte voor de rentree van Ibrahim Afellay, tot vreugde van het PSV-publiek. -
Opgeluchte Van Bommel: Het is niet ineens rustig, maar de zege helpt wel
De ruime zege op Fortuna Sittard (5-0) geeft PSV weer wat lucht. Trainer Mark van Bommel maakte in het Philip-stadion een opgeluchte indruk. -
ADO en FC Twente schieten weinig op met puntje in Den Haag
ADO heeft vanavond in de strijd tegen degradatie een punt gepakt tegen FC Twente. In Den Haag bleef het 0-0.
-
VVV na zege op FC Emmen weer helemaal terug
VVV mag weer hopen op rechtstreekse handhaving in de eredivisie. De ploeg van interim-trainer Jay Driessen won ook het tweede thuisduel onder zijn leiding, nu tegen FC Emmen (2-0). Daardoor evenaren de Venlonaren de club uit Drenthe op de ranglijst. -
AZ verslaat PEC en nadert Ajax
AZ heeft maximaal geprofiteerd van de verrassende nederlaag van Ajax tegen Willem II. Op bezoek in Zwolle wonnen de Alkmaarders met 3-0 van PEC. Grote man aan de zijde van AZ was Oussama Idrissi. Volgende week staat de kraker tussen Ajax en AZ op het programma. Het verschil tussen de twee best voetballende ploegen van de eredivisie bedraagt nu drie punten. -
Winst voor Ajax O19 en drie rode kaarten in mini-Klassieker
Geen saaie mini-Klassieker in de Kuip. Het hoogste juniorenteam van Ajax versloeg de leeftijdgenoten van Feyenoord met 3-0 in een duel waarin drie rode kaarten vielen.