Heracles Almelo
HER
![]() |
2
|
EINDE
|
1
|
PEC Zwolle
PEC
![]() |
||||||
|
|
Heracles boekt in extremis zege en dient Konterman dramatisch debuut toe
SamenvattingHeracles dacht zich zondagmiddag tevreden te moeten stellen met een punt tegen PEC Zwolle, maar diep in blessuretijd kopte Luca de la Torre de Almeloërs alsnog naar de verdiende zege: 2-1.
Delen per e-mail
Door Leon ten Voorde
Met de late treffer kreeg Heracles de verdiende beloning, al kreeg PEC in de slotfase ook nog een gigantische kans bij de stand van 1-1. Uiteindelijk viel de goal aan de andere kant na een spectaculaire slotfase. Verrassend was de terugkeer van Sinan Bakis in de spits. Bakis stond op 17 januari in de uitwedstrijd bij FC Utrecht voor het laatst in de basis. Heracles huurde daarna Ahmed Kutucu van Schalke, maar die heeft nog niet kunnen imponeren en zat tegen PEC op de bank.
Bakis had z’n uitverkiezing binnen twintig minuten al kunnen waarmaken, want hij kreeg kort achter elkaar twee enorme kansen. Bij de eerste ging hij alleen op doelman Xavier Mous af, die geweldig redde. Twee minuten later strandde hij na een voorzet van Luca de la Torre van dichtbij opnieuw op Mous. Weer enkele minuten later schoot de onfortuinlijke aanvaller vanuit een lastige hoek net voorlangs.
Afgekeurde goal
Heracles was in de eerste helft de betere ploeg. De Almeloërs gaven niets weg tegen het tamme PEC en dachten op slag van rust op een verdiende voorsprong te komen via nota bene de zwakste speler Noah Fadiga. Maar de treffer van de rechtervleugelverdediger werd na ingrijpen van de VAR geannuleerd, omdat Ismail Azzaoui aan het begin van aanval een centimeter buitenspel stond.
Heracles nam het goede gevoel van de eerste helft aanvankelijk niet mee naar het tweede bedrijf. De openingsfase van de tweede helft was rommelig, maar na een uur spelen kwam de thuisploeg alsnog op een 1-0 voorsprong. Rai Vloet zette de aanval zelf op, vond aan de linkerkant Giacomo Quagliata die op zijn beurt de doorgelopen Vloet vond. Die nam de bal prachtig aan en en schoot zijn elfde treffer van het seizoen binnen.
Maar net als vorige week tegen FC Twente kreeg Heracles ook nu de gelijkmaker heel snel om de oren. Wat heet. Een minuut na de openingstreffer was het alweer 1-1. Een snelle uitbraak van PEC leidde tot wanorde bij Heracles waar Mustafa Seymak van profiteerde. De dolle minuten waren daarmee nog niet voorbij, want even later dacht Heracles weer op voorsprong te komen, maar na het lijntjes trekken van de VAR bleek Delano Burgzorg buitenspel te staan. Daarmee ging voor de tweede keer deze middag een doelpunt van de thuisploeg niet door.
Spannende slotfase
Met Kasper Lunding en Kutucu als nieuwe aanvallende impulsen ging Heracles in de eindfase op zoek naar de overwinning. Maar het was PEC dat acht minuten voor tijd een enorme kans kreeg via de invallers Goochannehad en Van Duinen. Die laatste had de bal voor het inschieten van dichtbij, maar aanvoerder Robin Pröpper voorkwam met een geweldige redding op de lijn dat Heracles op achterstand kwam.
Dat moment vormde de inleiding voor de leukste fase van de wedstrijd, want in de laatste minuten golfde het spel op en neer. Diep in blessuretijd kwam de zege alsnog terecht bij Heracles. Het was De La Torre die de bal binnenkopte na een indraaide voorzet van Lunding: 2-1.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wordt titel voor Ajax er één met glans of één met een bittere nasmaak?
Vrijwel alle eredivisieclubs kunnen nu even bijtanken op weg naar een krachtig slotakkoord, maar Ajax niet. In deze twee weken durende achtbaan wordt duidelijk of het een aardig, sterk of uniek voetbaljaar wordt voor de Amsterdammers. -
Video
De Wit ingetogen na treffer: ‘Ik had op meer krediet gerekend’
Dani de Wit scoorde namens AZ de tweede treffer in het gewonnen duel met Sparta (2-0), maar bij het vieren van het doelpunt leek aangever Jesper Karlsson haast blijer dan invaller De Wit, die niet tevreden is met zijn reserverol bij de Alkmaarders. ,,De teleurstelling is groot dat ik niet vaker speel”, aldus de aanvallende middenvelder bij ESPN. -
Podcast | ‘Arne Slot meerdere jaren trainer van Feyenoord, ik moet het nog zien’
In de nieuwste Voetbalpodcast bespreken Johan Inan, Maarten Wijffels en Mikos Gouka onder leiding van Etienne Verhoeff de degradatiestress onderin, de opdracht voor Arne Slot bij Feyenoord, de toekomst van Arjen Robben, de kansen van Ajax in Rome en de bekerfinale Vitesse-Ajax van zondag. -
eigen tuin eerst
Geen zin in de buxusmot? Er zijn genoeg alternatieven voor de plant
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
PREMIUM
Martijn laat mensen die hun smaak verloren weer proeven: ‘Ik vind het soms zelf echt niet te eten’
Martijn van Gemst (40) laat mensen die hun smaak hebben verloren weer proeven. Net nadat hij een speciale opleiding hiervoor afrondde, verloor hij zélf zijn smaak door corona. Even was hij in ‘complete paniek’, tot hij besloot zichzelf te onderzoeken. Met succes. ,,Als je het allerliefst friet met mayonaise eet, maar je proeft het niet meer, dan zorg ik ervoor dat je het wél weer ervaart.”
-
VRAAG & ANTWOORD
‘Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?’
,,Waarom vormen de koplampen van een auto vaak een gezicht?”, vraagt lezer Jaïr Waal in de wekelijkse vraag & antwoord-rubriek van onze autoredactie. -
Zaakwaarnemer Pratto ergert zich aan Feyenoord: ‘Boos omdat hij niet speelt’
Feyenoord heeft zich de woede op hals gehaald van de zaakwaarnemer van Lucas Pratto. Gustavo Goñi kan niet begrijpen waarom de club maar geen beroep doet op de Argentijnse spits, die deze winter werd gehuurd van River Plate. -
Geen club is zoveel kwijt aan zaakwaarnemers als Ajax: 33 miljoen in één seizoen
Ajax heeft in het seizoen 2019/2020 met afstand het meeste geld uitgegeven aan zaakwaarnemers. Dat blijkt uit een door de KNVB gepubliceerd overzicht. De Amsterdammers zijn koploper met meer dan 33 miljoen euro, nummer twee PSV volgt op gigantische afstand met ruim 4 miljoen euro. In totaal hebben Nederlandse clubs meer dan het dubbele uitgegeven aan zaakwaarnemers dan een seizoen eerder.