Het dna van Go Ahead Eagles: ‘De Adelaarshorst is typisch een Engels stadion’
In de tweede aflevering van de serie ‘Ontdek de eredivisie’ bezoekt Sjoerd Mossou Deventer. De fraaie stad aan de IJssel met de sympathieke club Go Ahead Eagles dat speelt in dat authentieke stadion waar dit seizoen voor het eerst sinds 2017 weer eredivisievoetbal in wordt gespeeld.
In dat stadion de Adelaarshorst ligt de nostalgie ook in 2021 nog voor het oprapen. Prachtig gesitueerd aan de Vetkampstraat in een volkswijk waar bijna iedereen wel een relikwie van Go Ahead Eagles voor het raam heeft hangen. Sjoerd bezoekt fan Ria Schaar die al vijftig jaar in de gezellige nabijheid van het stadion woont. Haar achtertuin wordt tijdens avondwedstrijden verlicht door de reusachtige, ouderwetse lichtmasten maar dat vindt ze zelf geen enkel probleem.
In het stadion praat Sjoerd met Paul Bosvelt. De 24-voudig international stond vroeger zelf ook aan de lange zijde in de Adelaarshorst voordat hij samen met Dennis Hulshof en Marco Heering de befaamde rechterkant van het elftal van Go Ahead Eagles vormde dat in de jaren negentig in de eredivisie speelde. Nu is hij technisch directeur van de club en aan Sjoerd laat hij zien wat de Adelaarshorst nou zo mooi maakt.
Naast de trainingsvelden achter het stadion ligt het befaamde, voormalige internaat van de club dat talenten voortbracht als René Eijkelkamp, Nico Rijnders, Oeki Hoekema, Pleun Strik, Bert van Marwijk, Johan Derksen en Marc Overmars. Clubman Adrie Steenbergen vertelt Sjoerd er alles over.
Twee kilometer verderop is het centrum van Deventer met De Brink als fraai middelpunt. Hier viert Go Ahead doorgaans haar successen. En in de wijk De Worp is het Bert van Marwijkplein. Zo genoemd naar de geboren Deventenaar toen hij Oranje bijna naar de wereldtitel leidde in 2010. De Worp is om de hoek bij de Ossenwaard, het mooie natuurgebied waar Go Ahead haar allereerste wedstrijden speelde.
Gedurende tien weken reist Sjoerd langs de Nederlandse voetbalsteden. Elke maandag om 18.00 uur is er een nieuwe aflevering te zien bij ad.nl en ESPN.
Bekijk hier de eerste aflevering over Feyenoord.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Blessures en opstellingen: bekijk hier het laatste nieuws van FC Groningen, Cambuur, Ajax en FC Volendam
Donderdagavond zijn de laatste twee wedstrijden van het midweekse eredivisieprogramma! Check hieronder de blessures en de verwachte opstellingen van de ploegen die dan in actie komen: FC Groningen, SC Cambuur, Ajax en FC Volendam. -
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
met video
Alfred Schreuder behoort qua puntengemiddelde tot slechtste Ajax-coaches in clubgeschiedenis
Geen Ajax-trainer presteerde de laatste twintig jaar qua resultaten zo matig als Alfred Schreuder. De gisteravond ontslagen oefenmeester behoort qua puntengemiddelde tot de coaches met het laagste puntengemiddelde in de clubhistorie. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUM
Ajax-captain Dusan Tadic: ‘Wij hebben Alfred Schreuder keihard laten vallen’
Voor Dusan Tadic was het een nieuwe ervaring: meteen na een wedstrijd geconfronteerd worden met het ontslag van een trainer/coach. Het was al ruim na middernacht toen de aanvoerder van Ajax op het parkeerdek van de Johan Cruijff Arena sprak over het vertrek van Alfred Schreuder, kort na de 1-1 tegen FC Volendam. En over hoe het nu verder moet.
-
Ralf Seuntjens vrij van lymfeklierkanker: ‘Onwerkelijk, opgelucht en ontzettend dankbaar’
Ralf Seuntjens heeft goed nieuws over zijn gezondheid gekregen. De oud-speler van onder meer VVV, NAC en De Graafschap is vrij van lymfeklierkanker. ‘Ik mag en kan weer kijken naar de toekomst’, meldt de ‘ontzettend dankbare’ 33-jarige aanvaller van de Japanse club FC Imabari via Instagram. -
-
-
Ontevreden Ajax-fans vroegen met witte zakdoekjes om vertrek Alfred Schreuder en kregen hun zin
Fans van Ajax hebben maakten donderdagavond in de thuiswedstrijd tegen FC Volendam hun onvrede over de slechte prestaties al kenbaar door massaal met witte zakdoekjes te zwaaien. Dat gebeurde in de vijfde minuut van het duel met FC Volendam (1-1), refererend aan de huidige plaats op de ranglijst van de eredivisie. Ruim twee uur later stond trainer Alfred Schreuder op straat. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen.