Matig Oranje komt met de schrik vrij tegen Slovenië
EK-kwalificatieHet was onder de maat, maar de voetbalsters van Oranje hebben ook de derde EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. In en tegen Slovenië ging het net goed: 2-4.
Delen per e-mail
Door Daniël Dwarswaard
Het ging vooraf vooral over de vraag: hoe blijf je als international van Oranje gemotiveerd? In een kwalificatiepoule waar de tegenstand tot nu toe uiterst zwak was. Ook in het Fazanerija-stadionnetje in het Sloveense provinciedorpje Murska Sobota was de verwachting dat Nederland wel even over de tegenstander heen zou walsen.
Nou, mooi niet. Het spel van Oranje, zonder de geblesseerden Jackie Groenen, Lieke Martens en Shanice van de Sanden, was vooral de eerste helft ronduit zwak. Weinig energie, weinig verrassing ook. Ongekend veel slordigheden waardoor Nederland zelden een fatsoenlijke aanval kon opbouwen. Het grote aantal afwezigen als excuus? Nee, dat mag niet tellen. Oranje heeft nog altijd veel betere speelsters dan Slovenië.
Zwak Oranje
Het was onwennig om Nederland zo te zien ploeteren tegen een zwakke tegenstander. Vaak is het duel in de eerste helft al beslist, maar daar was nu absoluut geen sprake van. Sterker, Slovenië kwam na tien minuten op voorsprong toen aanvoerder Mateja Zver scoorde uit een rebound. De enige acceptabele aanval van de Leeuwinnen in de eerste helft leverde de gelijkmaker op. Vivianne Miedema loerde op randje buitenspel en tikte binnen uit een voorzet van Lineth Beerensteyn.
Het was diezelfde Beerensteyn die ervoor zorgde dat Oranje perfect begon aan de tweede helft. Een fraaie voorzet van Merel van Dongen kopte de Haagse binnen en zo fleurde ze haar vijftigste interland op. De wedstrijd tegen Slovenië was een flashback naar vroegere tijden die we in voetballend Nederland al lang niet meer gewend zijn. In een stadion voor een handjevol toeschouwers dus en met een enkele Sloveense speelster met overgewicht.
Specialiteit
Na de voorsprong was het idee: de steeds vermoeider rakende Sloveense vrouwen kapot te spelen. Maar passend in het beeld van de avond lukte dat niet. Het tegendeel gebeurde toen Kaja Korosec ruim twintig minuten voor tijd uit een counter de gelijkmaker produceerde. De Sloveense vrouwen wisten niet wat ze meemaakten tegen de vice-wereldkampioen. Vlak na het doelpunt vond Slovenië het al nodig om tijd te rekken.
Om de opgelopen schade nog te herstellen bracht bondscoach Sarina Wiegman het jonge Ajax-talent Victoria Pelova in de ploeg voor Renate Jansen, die haar kans allerminst greep. Zoals wel vaker bood de traptechniek van Sherida Spitse uitkomst. De recordinternational slingerde ruim tien minuten voor tijd een vrije trap voor het doel. Omdat niemand de bal aanraakte, scoorde Spitse pardoes. Een paar minuten later kwam er minder geluk bij kijken toen ze een vrije trap prachtig binnen krulde (2-4).
Dus kwam het uiteindelijk nog goed. Althans, qua uitslag dan. De uitvoering bezorgt Wiegman zorgen. Een blik op de tussenstand in de EK-kwalificatie niet: drie gespeeld, negen punten. Dinsdag wacht in Eindhoven de wedstrijd tegen Rusland. De sterkste tegenstander in de poule. Nederland is gewaarschuwd.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Groningen moet het tegen Ajax doen zonder clubtopscorer Strand Larsen
Jørgen Strand Larsen mist zondag de uitwedstrijd van FC Groningen tegen Ajax. De Noorse clubtopscorer heeft nog te veel last van een enkelblessure die hij zondag opliep tijdens het gewonnen duel met Fortuna Sittard (1-0). -
Madueke vrijwel zeker terug in wedstrijdselectie PSV
PSV begroette in aanloop naar het duel met Fortuna Sittard van zondag de 18-jarige Noni Madueke weer bij de trainingen. De kans is groot dat hij zondag aansluit bij de wedstrijdselectie. Trainer Roger Schmidt overlegt nog met hem, maar denkt dat hij graag weer bij de ploeg wil zitten. -
PREMIUM2
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind. -
Fotoserie
Plots komt de helft van de Oranje Leeuwinnen uit de eigen Eredivisie
Bondscoach Sarina Wiegman is met een flink verjongde selectie begonnen aan de voorbereiding op de komende EK-kwalificatiewedstrijden. De vice-wereldkampioen speelt komende vrijdag in en tegen Slovenië en volgende week dinsdag in Eindhoven in Rusland. -
PREMIUM
Slovenië-uit, het is wel even schakelen voor Van de Donk
De Leeuwinnen treffen vanavond in de EK-kwalificatiereeks het zwakke Slovenië. Niet al te uitdagend misschien, maar routinier Daniëlle van de Donk (28) klaagt niet. ,,Dit is nu eenmaal de loting.’’
-
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen. -
Trainer Ole Tobiasen de laan uitgestuurd bij Almere City
Almere City heeft trainer Ole Tobiasen op straat gezet. De nummer 4 van de Keuken Kampioen Divisie deed lange tijd mee om het kampioenschap, maar verloor vier van de vijf laatste wedstrijden. De 45-jarige Deen was sinds 2019 hoofdtrainer bij Almere. -
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21).