Opluchting bij ADO, maar ook zorgen: ‘Clubs moeten nu niet gaan omvallen’
Mohammed HamdiBij ADO Den Haag is er opluchting dat de club ook volgend seizoen in de eredivisie speelt, al zijn de zorgen nog niet voorbij. ,,Ik krijg felicitaties, maar die zijn niet op zijn plek”, zegt algemeen directeur Mohammed Hamdi. ,,De wereld wordt op dit moment geteisterd door een ernstig virus. Dat is op dit moment het belangrijkste.”
Toch viel er vanmiddag een last van de schouders van de clubdirecteur toen hij van de KNVB hoorde dat er dit seizoen vanwege de coronacrisis geen club uit de eredivisie degradeert. Nummer 17 ADO komt zo met de schrik vrij. ,,Want als we waren gedegradeerd, dan was de klap dubbel geweest.”
ADO is nu al geraakt, ook omdat het virus niet aan betrokkenen van de club is voorbijgegaan. ,,De passie om te voetballen is weg uit de spelersgroep”, zegt Hamdi.
‘Rechtvaardigheid’
Hoe slecht ADO er ook voorstond, Hamdi had er al die tijd het vertrouwen in. ,,Dit voelt als rechtvaardigheid. We hadden nog acht wedstrijden te gaan en wie ons kent, weet dat we goed zijn in de eindfase. Het programma was gunstig en ik had nog het geloof dat het zou lukken, maar half maart ging de stekker eruit. Dat anderen het oneerlijk vinden, snap ik niet want de competitie is nog niet klaar. We zullen het nooit weten hoe het gegaan zou zijn. Ik geef eerlijk toe dat het seizoen moeilijk was, maar nu kunnen we door.”
Binnenkort volgt met de Engelse coach Alan Pardew een evaluatiegesprek. De uitkomst laat zich raden. Onder de Engelse interim-trainer liep de achterstand op de zestiende plek op van twee tot zeven punten. De acht huurspelers die onder Pardew kwamen, konden ook niet imponeren. Eind juni lopen die contracten af en dus is nieuwe aanwas nodig.
Nu ADO voor de eredivisie behouden is, zijn de zorgen nog niet weg. De gevolgen van de coronacrisis moeten ook in het Cars Jeans Stadion nog duidelijk worden. ,,De situatie is zorgelijk. Er is straks vier tot vijf maanden geen voetbal en misschien wel langer. Dat drukt op de begroting. Belangrijk nu is dat clubs niet omvallen. Voor ADO is het nog niet zover, maar het moet niet te lang duren. Als het langer dan vier tot vijf maanden is, dat wordt het ook voor ons lastig.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
De Jong (Cambuur) furieus: ‘Grootste schande uit Nederlandse sport’
Woede. Onbegrip. Verdriet. Bij SC Cambuur kunnen ze niet geloven dat de club ook volgend seizoen in de Keuken Kampioen Divisie voetbalt. De club uit Leeuwarden, dit seizoen ongenaakbaar koploper, beraadt zich op juridische vervolgstappen. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
Feest voor ADO-fans! Club degradeert niet
ADO-supporters kunnen opgelucht ademhalen. De club blijft volgend seizoen in de eredivisie. Dat is besloten in een billenknijpend spannende vergadering van de KNVB met alle 18 clubs vrijdag. -
RKC: ‘Geen reden tot feest, want je wint op het veld’
RKC Waalwijk is blij dat de club in de eredivisie blijft. ,,Het is het besluit waarop we gehoopt hadden”, doelt algemeen directeur Frank van Mosselveld op de beslissing die door het bestuur van de KNVB genomen werd. Op basis van een peiling bij de clubs waren de Waalwijkers, samen met ADO Den Haag, wel gedegradeerd.
-
Feyenoord hengelt naar Calvin Stengs
Feyenoord onderneemt pogingen om Calvin Stengs op huurbasis naar de Kuip te halen. De 23-jarige aanvaller van het Franse Nice zou dé aanvallende versterking voor de Rotterdammers moeten worden deze zomer na het vertrek van Cyriel Dessers, Reiss Nelson en eerdaags Bryan Linssen. -
PREMIUM
Dit is waarom oefenduels tussen profs en amateurs langzaam maar zeker uitsterven
Profclubs speelden tijdens de voorbereiding altijd volop tegen amateurverenigingen uit de regio. Dit seizoen gebeurt dit veel minder. Hoe kan dat? -
Energierekening
Ruud is van de variabele contracten: ‘Met de huidige energieprijzen pakt dat wat minder uit’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ruud Koot (60) uit Amersfoort.