Sparta-trainer Maurice Steijn gaat aangifte doen na dreigementen, NAC distantieert zich
Trainer Maurice Steijn van Sparta Rotterdam gaat bij de politie aangifte doen van bedreigingen. Steijn vertelde bij ESPN dat hij en zijn familieleden zijn bedreigd na het eerste duel tussen NAC Breda en ADO Den Haag (1-2) in de play-offs om promotie/degradatie. Zijn oud-werkgever NAC heeft de dreigementen inmiddels veroordeeld.
Zijn zoon Sem scoorde dinsdagavond in Breda voor ADO en wees daarna voor de tribune met NAC-supporters provocerend op de naam Steijn achterop zijn shirt. ,,Dat was toch een superactie? Ik was trots op hem”, zei Steijn, die in juni vorig jaar opstapte als trainer van NAC nadat hij ook al was bedreigd. De Hagenaar besloot toen om geen aangifte te doen.
,,Vorig jaar heb ik het gelaten, omdat ik het niet groter wilde maken. Maar vannacht en vanmorgen is weer van alles bij ons binnengekomen aan dreigementen, die vorig jaar toch redelijk gebagatelliseerd werden door NAC-iconen en vooraanstaande journalisten die een NAC-hart hebben. Ik ga nu wel aangifte doen. Want wat vandaag is binnengekomen, ook richting mijn kinderen, dat tart alles. Ik wil alle mensen die vorig jaar hebben meegedaan aan de karaktermoord van mij bedanken dat nu ook mijn kinderen weer volop worden bedreigd”, zei Steijn cynisch.
Reactie NAC
NAC heeft de bedreigingen aan het adres van oud-trainer Steijn en zijn familieleden veroordeeld. ,,De club is hier erg van geschrokken. De acties van deze individuen passen niet bij onze club en onze achterban. Wij distantiëren ons hier dan ook volledig van”, meldt NAC op de website.
Sparta versloeg PEC Zwolle met 2-0 en heeft nu in drie wedstrijden onder leiding van Steijn 7 punten gepakt. De Rotterdammers kunnen zich zondag definitief veilig spelen, maar ook rechtstreekse degradatie is nog mogelijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Europese droomreis al geslaagd, maar kan Feyenoord ook kroon op seizoen zetten?
In Tirana moet de Europese campagne van Feyenoord het zo gewenste einde krijgen. Arne Slot en zijn spelers moeten dan wel afrekenen met prijzenpakker José Mourinho en zijn AS Roma. ,,Dit is een uitdaging, geen last.’’ -
PREMIUM
Van Pristina tot Tirana: de zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen
Verslaggever Mikos Gouka beschrijft de Conference League-zegetocht van Feyenoord kriskras door Europa in achttien delen. -
PREMIUM
Is een video echt of een deepfake? Zo kun je het zien
De politie zette er deze week een in om de dader van een cold case-moord op te sporen: een deepfake-video. Daarmee kun je mensen van alles laten zeggen of laten doen. Maar dat brengt risico’s met zich mee. Hoe herken je zulke nepfilmpjes? -
ADO Den Haag zet FC Eindhoven eenvoudig opzij en blijft in de race voor promotie naar de eredivisie
ADO Den Haag staat in de finale van de play-offs. De Haagse ploeg boekte een eenvoudige 1-2 overwinning op FC Eindhoven, nadat het afgelopen dinsdag in Den Haag ook al van de Brabanders had gewonnen. Na een seizoen vol overnameperikelen en financiële zorgen lonkt nu promotie naar de eredivisie. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn.
-
José Mourinho: ‘Nederlandse clubs naïef? Feyenoord won in 2002 de UEFA Cup nog met m’n vriend Pierre van Hooijdonk’
José Mourinho verwacht geen naïef Feyenoord in de Conference League-finale tegen zijn AS Roma. De Portugees won in 2017 de Europa League-finale met Manchester United tegen Ajax en nu wacht met Feyenoord dus wéér een Nederlandse opponent. ,,Of Nederlandse clubs naïef zijn? Dat weet ik niet.” -
PREMIUMVijf vragen
Waarom sommige mensen grof geld over hebben voor een digitaal eigendomsbewijs
Wereldwijd schaffen steeds meer mensen NFT's aan. Dit zijn unieke, digitale eigendomsbewijzen, vaak aangeschaft met cryptomunten. En ze zijn al lang veel meer dan kunstwerken of kattenplaatjes. Waarom zou je ze kopen en wat zijn de risico's? Vijf vragen over NFT’s. -
PREMIUM
Hedwiges Maduro kampioen met Jong Almere: ‘Hopelijk durft een mooie Spaanse club het ooit aan met mij’
Nederland kent hem als oud-voetballer. En van zijn tv-werk bij ESPN. Maar Hedwiges Maduro (37) is ook trainerstalent uit een nieuwe generatie. Vandaag bekroonde hij zijn sterke eerste jaar bij Jong Almere City met de titel. Kennismakingsgesprek met ‘trainer’ Maduro, die in de belangstelling van Ajax en PSV staat.