FC Utrecht
UTR
![]() |
2
|
EINDE
|
0
|
PEC Zwolle
PEC
![]() |
||||||
|
|
Utrecht ondanks rood Van Overeem simpel langs machteloos PEC
Met een sterk gewijzigd elftal ten opzichte van het team dat vorige week kansloos van PSV verloor, heeft FC Utrecht de eerste thuiswedstrijd van het seizoen tegen PEC Zwolle wél winnend afgesloten (2-0). Wel moest Joris van Overeem voortijds inrukken nadat de videoscheidsrechter van zijn gele een rode kaart maakte.
Delen per e-mail
Nabeschouwing
Door Tim Reedijk
FC Utrecht startte met de 19-jarige debutant Maarten Paes in het doel omdat David Jensen ziek was en tweede doelman Nick Marsman geblesseerd. Ook Emil Bergström, Joris van Overeem en Nicolas Gavory maakten hun basisdebuut. De Utrechters hadden wat goed te maken na de oorwassing tegen PSV (4-0) en dat straalden ze ook uit.
Onder aanvoering van rechtsback Sean Klaiber, die de complete rechterflank bestreek, maakte FC Utrecht vanaf minuut 1 de dienst uit. Dat resulteerde in de openingstreffer van Van Overeem, die een voorzet van Klaiber met zijn borst achter Diederik Boer kreeg.
De doelpuntenmaker was tevens het lijdend voorwerp van de eerste keer dat de videoscheidsrechter huishield in de Galgenwaard. Een spijkerharde overtreding van de middenvelder werd door scheidsrechter Martin van den Kerkhof met geel bestraft, maar dat besluit werd op advies van de VAR gewijzigd in een rode kaart.
Het bracht FC Utrecht nooit in de problemen, omdat er inmiddels al een comfortabele 2-0 voorsprong op het bord stond. Klaiber, die dus al een assist gaf, zorgde net voor rust met zijn linkerbeen voor de tweede Utrechtse goal.
Het aanvallend onmachtige PEC stichtte slechts twee keer serieus gevaar, maar toen pakte Paes zijn momentjes met fraaie reflexen. Dat werd met evenzoveel applaus ontvangen als het moment dat Timo Letschert, deze week gehuurd van Sassuolo, zijn rentree maakte in de Galgenwaard.
Liveblog
Einde tweede helft!
Sean Klaiber wordt vervangen door Mark van der Maarel
Er komen 4 minuten extra tijd bij.
Net als vorige week tegen Heerenveen, toen Thorsby rood kreeg, kan PEC het numerieke overwicht niet uitbuiten. Dessers maakt er namens Utrecht zelfs bijna 3-0 van.
Gyrano Kerk wordt vervangen door Cyriel Dessers
Younes Namli wordt vervangen door Stanley Elbers
PEC probeert Utrecht oner druk te zetten, maar weet maar niet gevaarlijk te worden. Aan de andere kant wint Kerk een sprintduel van Lachman, maar Boer is bij de les.
Gele kaart Sean Klaiber
De maker van de 2-0 treuzelt te lang met het nemen van een vrije trap en krijgt daarvoor geel.
Simon Gustafson wordt vervangen door Timo Letschert
Rode kaart Joris van Overeem!
De middenvelder kreeg in eerste instantie geel, maar na tussenkomst van de VAR wordt dat omgezet in een rode kaart. Terecht, want de overtreding op Leemans is ronduit smerig.
Gele kaart Joris van Overeem
Zian Flemming wordt vervangen door Denis Genreau
Bijna 3-0 voor Utrecht, maar invaller Van den Berg glijdt de bal net weg voor de voeten van Kerk.
Gele kaart Urby Emanuelson
Tweede helft begonnen
Dirk Marcellis wordt vervangen door Sepp van den Berg
Einde eerste helft
Gele kaart Gustavo Hamer
GOAL! 2-0 FC Utrecht. Doelpunt Sean Klaiber
Klaiber, die de assist gaf bij de openingsgoal, maakt er nu zelf 2-0 van. De rechtsback werkt de bal na voorbereidend werk van Simon Gustafson keurig achter doelman Diederik Boer.
Lees Meer
-
Samenvatting Sneijder ziet FC Den Bosch punt pakken tegen NAC, Excelsior wint in Oss
NAC heeft voor de derde keer op rij niet kunnen winnen in de Keuken Kampioen Divisie. Op remises tegen Jong PSV (1-1) en Roda JC (2-2) liet de titelpretendent uit Breda vanmiddag een gelijkspel volgen tegen hekkensluiter FC Den Bosch (1-1). FC Den Bosch zette vorige week trainer Van der Ven op straat en is in gesprek met Wesley Sneijder over een mogelijke samenwerking. De recordinternational was zaterdag toeschouwer in De Vliert. -
PREMIUM
Interview Van Rhijn Veel internationals in de kelder van de eredivisie is een teken van het groeiende niveau
De degradatie-kraker tussen ADO Den Haag en FC Emmen is er frappant genoeg eentje vol met internationals. Ricardo van Rhijn is één van hen. ,,Het niveau van de eredivisie gaat gestaag omhoog.’’ -
PSV en Schmidt willen niet te veel loslaten over zaak-Nijhuis
PSV en trainer Roger Schmidt wilden in de aanloop naar de thuiswedstrijd tegen RKC Waalwijk, morgenavond (20.00 uur), niet ingaan op de zaak-Nijhuis. De aanklager betaald voetbal is bezig met een onderzoek naar de uitlatingen van de trainer over scheidsrechter Bas Nijhuis. -
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar. -
PREMIUM
De Koning met VVV tegen ex-club GA Eagles: ‘Handhaving staat voorop, maar we sparen niemand’
Hij is wars van sterallures. Nuchter, relativerend en met een vaderlijke arm voor speler en wasvrouw. Weinig trainers in de eredivisie staan met de voeten dieper in de klei dan Hans de Koning. Met zijn zestig jaar behoort de geboren Rotterdammer samen met Adrie Koster, Ron Jans en Dick Advocaat tot de nestors van het nationale trainersgilde.
-
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
Samenvatting Koster: ‘Ik ga zelf het bijltje er niet bij neerleggen’
Willem II verloor vanavond met 1-3 van PEC Zwolle. De club uit Tilburg verkeert al weken in de hoek waar de klappen vallen, zo ook vanavond. Trainer Adrie Koster zal in ieder geval zelf het bijltje er niet bij neerleggen.