Vooruitblik eredivisie | Na hemeltergend saai spel moet het dit seizoen anders bij AZ
Het eredivisieseizoen wordt vrijdag afgetrapt met Heerenveen - Sparta. In aanloop blikken onze clubwatchers vooruit op de nieuwe voetbaljaargang. In deze aflevering: AZ.
Door Nik Kok
De slechts via de play-offs afgedwongen plaatsing voor Europees voetbal maakte het afgelopen seizoen van AZ maar een klein beetje goed. De hele jaargang worstelde de ploeg met toch vooral onnodige nederlagen en hemeltergend saai kijkspel. De club die de laatste seizoenen zo fier de traditionele top-3 bestookte maakte even pas op de plaats en dat moet dit jaar anders.
AZ raakte deze zomer gangmaker en aanvoerder Owen Wijndal kwijt maar kocht daarnaast stevig in en dus mag er wat verwacht worden van de ploeg van trainer Pascal Jansen. Vorig jaar was er al de spectaculaire entree van Milos Kerkez op de linksbackpositie terwijl voor die positie ook Mees de Wit is aangetrokken van PEC Zwolle. Verrassender was de komst deze week van Riechedly Bazoer die het vertrek van Fredrik Midtsjø moet zien op te vangen op het middenveld. Het geeft Jansen bovendien meer mogelijkheden om soms 3-5-2 te proberen, een jaarlijks experiment dat niet vaak heel goed afloopt.
Zinho Vanheusden kan dan bijvoorbeeld een van de drie verdedigers zijn. Van de Belgische verdediger weet iedereen dat het een groot talent is. ,,Als hij maar een keer fit blijft’’, zeggen die mensen er dan direct achteraan. Voor Jens Odgaard moesten miljoenen worden overgemaakt naar het Italiaanse Sassuolo. Van de Deen, vorig seizoen nog acht keer scorend voor RKC, verwacht AZ veel. De Zweed Mayckel Lahdo is er voor de iets langere termijn. De club zal er alles aan doen om Lahdo’s landgenoot Jesper Karlsson in elk geval te behouden. De in doelpunten en assists belangrijkste speler van de club miste de hele voorbereiding op het seizoen door een blessure. Transfertechnisch komt AZ dat dan misschien weer minder slecht uit.
Tijdens in elk geval het begin van het seizoen staat er bij AZ een andere doelman onder de lat. De Deen Peter Vindahl maakte bepaald geen onuitwisbare indruk en in de voorbereiding koos trainer Jansen dan ook voor Hobie Verhulst, een vrolijke jongen van de club die na jarenlange omzwervingen in de eerste divisie zijn droom moet gaan waarmaken op doel bij zijn lievelingsclub. Het maakt de renovatie van het nieuwe AZ compleet.
Speler om op te letten
Van Milos Kerkez konden de AZ-supporters in de play-offs voor Europees voetbal al een glimp opvangen. De Hongaar beviel zo goed dat hij het seizoen mag beginnen als basisspeler. En als hij dat zo doet als in die play-offs heeft niemand het binnenkort meer over Owen Wijndal. Snoeiharde tackle en een overweldigend loopvermogen en na de viering van het halen van Europees voetbal nu al een Instagramhit binnen de kleedkamer van AZ.
Opstelling AZ
Verhulst; Sugawara, Vanheusden, Martins Indi, Kerkez; Clasie, De Wit, Reijnders; Odgaard, Pavlidis, Karlsson.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMExperts
Met het hele gezin op elkaars lip: waarom vakantie voor echtscheiding kan zorgen
Na de zomer piekt het aantal relatiebreuken. Wat veroorzaakt een vakantiescheiding? En kun je voorkomen dat je huwelijk verongelukt tijdens je vrije dagen? Experts leggen uit en geven tips. -
Een man verspreidde foto van crash onder medepassagiers: hoe kan dat?
Het was een flinke schok voor passagiers die afgelopen zaterdag op Schiphol in een vliegtuig wachtten: ze ontvingen zomaar een foto van een vliegtuigramp op hun iPhones. Hoe kan dat gebeuren, en wat doe je eraan? -
Ruben van Bommel (zoon van) helpt MVV met eerste doelpunt aan knappe zege op NAC
NAC Breda heeft op bezoek bij MVV voor het eerst dit seizoen punten verloren. In stadion De Geusselt waren de Maastrichtenaren met 3-1 te sterk voor de ploeg van Robert Molenaar, mede dankzij een doelpunt van invaller Ruben van Bommel (zoon van Mark van Bommel). -
PREMIUM
Bournemouth, Nourdin Boukhari, Koos Waslander en Real Madrid: dit is het verhaal achter het recorddoelpunt van Vito van Crooij
Grote kans dat het over tientallen jaren nóg over Vito van Crooij gaat. De Spartaan mag zich – samen met Koos Waslander – de snelste doelpuntenmaker ooit in de eredivisie noemen. Het verhaal achter het doelpunt en het record. ,,Ik had eigenlijk wel verwacht dat er iemand sneller was.” -
Keuken Kampioen Divisie
PEC Zwolle veel te sterk voor Telstar, VVV-Venlo wint bij De Graafschap, Eindhoven klopt Willem II
PEC Zwolle heeft ook de tweede wedstrijd van het seizoen in de Keuken Kampioen Divisie weten te winnen. Op bezoek bij Telstar werd met 0-5 gewonnen. Ook VVV-Venlo, Jong AZ, FC Eindhoven en Roda JC boekten hun tweede zege van het seizoen.
-
Trainersdiploma
Wesley Sneijder (38) over de KNVB: ‘Ze feliciteerden me met mijn 47ste verjaardag, dat kan toch niet?’
Wesley Sneijder onderzoekt nog altijd de mogelijkheden om zijn trainersdiploma te halen. De recordinternational van Nederland stopte vorig jaar met zijn cursus in Nederland, maar wil in het buitenland alsnog voor de benodigde papieren gaan. -
PREMIUM
1 op 20 mensen krijgt diagnose fibromyalgie: ‘Onbegrip voor patiënten het moeilijkst’
Niet zichtbaar ziek, maar wel vergaan van de pijn en vaak nog een resem andere lichamelijke klachten erbovenop: dat is fibromyalgie. Wat veroorzaakt het en wat kan eraan gedaan worden? Jessica Van Oosterwijck, verbonden aan de universiteit van Gent, geeft een overzicht van de ziekte en de behandeling. ,,Het moeilijkst voor de patiënten is het onbegrip van de omgeving.” -
met video
Kortsluiting bij Kik Pierie: verdediger Jong Ajax raapt bal op en krijgt strafschop tegen: ‘Heel stom’
Een bijzonder moment tijdens het duel tussen Jong Ajax en Roda JC in de Keuken Kampioen Divisie. Kik Pierie, verdediger van de Amsterdammers, kreeg de bal van zijn doelman Sten Kremers en raapte hem op om een doeltrap te gaan nemen. Alleen was de bal helemaal niet achter geweest en dus kreeg Roda een strafschop.