Wesley Sneijder (38) over de KNVB: ‘Ze feliciteerden me met mijn 47ste verjaardag, dat kan toch niet?’
TrainersdiplomaWesley Sneijder onderzoekt nog altijd de mogelijkheden om zijn trainersdiploma te halen. De recordinternational van Nederland stopte vorig jaar met zijn cursus in Nederland, maar wil in het buitenland alsnog voor de benodigde papieren gaan.
Sneijder stopte in november met de trainersopleiding van de KNVB. De recordinternational van Oranje, met 134 interlands achter zijn naam, gaf aan zichzelf meer als manager te zien dan als veldtrainer en wilde daarin graag meer begeleiding van de KNVB. ,,Dat past niet in het beeld van de KNVB dus dan wordt het lastig werken”, zei Sneijder daar destijds over.
Bij Veronica Offside gaf Sneijder gisteravond aan dat hij alsnog zijn trainerspapieren wilde halen: ,,Hoe ik dat ga doen? In het buitenland, niet in Nederland. Misschien wel in Turkije. Daar moet je drie keer op je fluitje blazen en dan heb je 'm", zei hij met een lach. ,,Ierland is ook een optie, heb ik me laten vertellen. Dus ik ga het wel over de grenzen zoeken.”
De UEFA Pro opleiding die in Nederland wordt aangeboden is een internationale opleiding waarmee je ook in het buitenland kan trainen. Als dit diploma in het buitenland behaald wordt, is deze uiteraard ook geldig om in Nederland te werken, mits dit diploma voldoet aan de minimale internationale eisen die de UEFA stelt
Vijf jaar geleden hoefde je er maar één jaar over te doen, zeven jaar geleden vlogen ze zelfs nog naar jou toe als je in het buitenland speelde, zoals bij Clarence
Sneijder, die al had gehoopt aan het einde van zijn trainerscursus te zitten, stelt dat het behalen van zijn diploma via de KNVB niet meer tot de mogelijkheden behoort. ,,Het trainersvak trekt me nog wel, maar de KNVB-deur is gesloten. Er is de laatste tien jaar veel veranderd. Vijf jaar geleden hoefde je er maar één jaar over te doen, zeven jaar geleden vlogen ze zelfs nog naar jou toe als je in het buitenland speelde, zoals bij Clarence (Seedorf, red.).”
Eerder gaf de recordinternational al eens aan dat het onzin is dat oud-voetballers geen ervaring hebben met het trainersvak: ,,Ik heb veel trainers meegemaakt en daar haal ik veel ervaring uit. Ik weet hoe het wel en niet moet”, zei Sneijder eerder.
Dat de KNVB een fout maakte met de verjaardag van de 38-jarige Sneijder deed de relatie tussen de voetbalbond en de recordinternational ook niet goed: ,,Het mooiste is nog: ik kreeg op mijn verjaardag een kaartje van de KNVB: ‘Gefeliciteerd met je 47ste verjaardag'. Dat kan toch niet?", zei Sneijder. Navraag leert dat er vanuit de vereniging van bondsridders altijd een kaartje naar de jarige(n) gestuurd wordt. Daar is destijds iets misgegaan.
Sneijder liet tevens weten ooit graag trainer van Galatasaray te willen worden: ,,Ik heb daar een toptijd gehad. Een mooie club, mooie mensen, mooie cultuur. Daar zou ik ooit wel terug willen keren, ja.”
Bekijk hier al onze voetbalvideo's:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Zo kom je wél van je buikvet af: een diëtist geeft advies
Appelazijntabletten, gemberthee of lipomassages: het internet staat vol tips om van je buikvet af te komen. Maar hoe nuttig zijn die? Er bestaat geen snelle oplossing voor het verliezen van buikvet, zegt Vicky De Beule, diëtist en auteur van Ik lust dat niet. ,,De enige manier is het aanpassen van je levensstijl.” -
PREMIUM
Directeur wil verplichte knuffel van personeel: ‘De vertrouwenspersoon was zijn zoon’
Even knuffelen met de baas. In een middelgroot familiebedrijf in Bleiswijk was dat aan de orde van de dag. En niet omdat het personeel dat zo leuk vond, maar omdat de directeur het verlangde. Nee zeggen was eigenlijk geen optie. Een magazijnmedewerker die er niet meer tegen kon en zijn arbeidscontract wilde laten ontbinden, kreeg onlangs gelijk van de rechter. Het bedrijf moet hem ruim 56.000 euro betalen. -
Koken & Eten
Met deze zes gerechten kom je snel (weer) in Italiaanse sferen
Baal je er ook van dat die fijne vakantie er alweer op zit? Verlang je terug naar dat Italiaanse terrasje waar je die heerlijke pasta hebt genuttigd? Of kon je niet op vakantie naar Italië, maar ben je wel tuk op die mediterrane keuken? Eatertainment selecteerde zes Italiaanse gerechten voor je. Bellissima! -
Uitslagen, stand en statistieken van de eredivisie
Check hier alle wetenswaardigheden voor en tijdens de vijfde speelronde in de eredivisie: de stand, het programma en andere wetenswaardigheden. -
VIDEO
Louis van Gaal: ‘Het geval Sneijder toont aan dat de KNVB de goede weg is ingeslagen’
Het feit dat Wesley Sneijder zich heeft teruggetrokken uit de trainersopleiding van de KNVB toont volgens bondscoach Louis van Gaal aan dat de KNVB een goede weg is ingeslagen. ,,Ik denk niet dat er een land is dat de diplomaatjes zo makkelijk heeft weggegeven in het verleden.”
-
Edwin van der Sar over vertrek Antony: ‘Zijn gedrag was geen reden om hem te verkopen’
Algemeen directeur Edwin van der Sar van Ajax is blij dat de transferperiode erop zit. Op het clubkanaal vertelt hij over de afgelopen roerige weken en over het vertrek van Antony. ,,Leuk zou ik het niet willen noemen. Eerder fascinerend, hectisch en uitdagend.” -
Kansenverhouding 29-4
Oranje Leeuwinnen grijpen diep in blessuretijd WK-ticket na thriller tegen IJsland
De Oranje Leeuwinnen hebben zich op wonderbaarlijke wijze geplaatst voor het WK 2023 in Australië en Nieuw-Zeeland. Invalster Esmee Brugts (19) maakte in Utrecht in de 93ste minuut met een indraaiende voorzet - al dan niet geraakt door Stefanie van der Gragt of een IJslands hoofd - de bevrijdende 1-0 tegen IJsland, nadat kans op kans daarvoor geen doelpunt had opgeleverd. Alleen een zege was genoeg voor directe WK-kwalificatie. -
Wesley Sneijder stopt met trainersopleiding: ‘Kwam met de KNVB niet op één lijn’
Wesley Sneijder is gestopt met de trainersopleiding, zo heeft de oud-voetballer bij de Champions League-uitzending op RTL 7 bekendgemaakt. ,,Ik kwam niet met de KNVB op één lijn, dat vind ik heel jammer", zei Sneijder.