'Cybercrime kost 490 miljard euro per jaar'
Digitale criminaliteit kost de wereld steeds meer. De wereldwijde schade is elk jaar 600 miljard dollar, omgerekend bijna 490 miljard euro. Dat bedrag staat gelijk aan bijna 1 procent van de wereldeconomie. Dat blijkt uit een onderzoek van beveiliger McAfee en onderzoeksbureau CSIS.
In 2014 was de schade 445 miljard dollar (ruim 360 miljard euro). Volgens de onderzoekers worden criminelen steeds slimmer. Ook wordt de drempel om zelf crimineel te worden steeds lager. ,,Misdaad is efficiënter, minder riskant, winstgevender en nog nooit zo gemakkelijk geweest'', aldus McAfee.
Banken zijn de favoriete doelen, overheden de gevaarlijkste daders. Rusland is volgens de onderzoekers wereldleider. ,,Dat laat zien hoe goed hun hackers zijn en hoe ze westerse justitie minachten'', aldus CSIS. Noord-Korea is tweede. Het land wordt er regelmatig van beschuldigd virtueel geld te stelen om het bewind te financieren. Brazilië, India en Vietnam zijn in opkomst, aldus McAfee en CSIS.
Rusland, Noord-Korea en Iran richten zich vooral op het hacken van financiële instellingen, terwijl China vooral bezig is met cyberspionage, aldus de onderzoekers. Rijkere landen worden het zwaarst getroffen, maar de schade is naar verhouding het grootst in de groep landen daar net onder. Zij zijn digitaal heel actief, maar lopen achter op beveiliging.
Gijzelsoftware blijft het belangrijkste wapen van cybercriminelen. Zulke aanvallen kunnen ook op bestelling worden uitgevoerd. Dat heet ransomware-as-a-service.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast Politiek dichtbij
Hoe de zwakke plek van Willem-Alexander het koningshuis bedreigt
Even iets anders dan de megawinst van BBB of de positie van CDA-leider Wopke Hoekstra. Vandaag in de podcast Politiek Dichtbij: waarom de populariteit van koning Willem-Alexander kelderde. -
PREMIUM
Theo Maassen over peuter (3) bij voorstelling: ‘Heel bizar, zoiets nog nooit meegemaakt’
Iedereen die naar Theo Maassen gaat, weet hoe grove taal de cabaretier kan uitslaan. Hij was dan ook zelf zwaar verrast toen er gisteravond in de Antwerpse schouwburg een vrouw met een kindje van drie jaar in de zaal bleek te zitten. ,,Dan ben je hier echt op de verkeerde plek.” -
met foto's
Actrice heeft rode handafdruk op gezicht bij première, wat betekent haar statement?
Actrice Auliʻi Cravalho (22), bekend van haar hoofdrol in de succesfilm Vaiana (ook wel Moana), verscheen donderdag met een opvallende, rode handafdruk op haar gezicht bij een première in New York. Wat betekent haar statement? -
Kabinet negeert kritiek en zet gedwongen asielopvang voor gemeenten gewoon door
Het kabinet zet de dwangwet ondanks forse kritiek erop toch door. Gemeenten kunnen gedwongen gaan worden tot de opvang van asielzoekers. Wie meer plekken vrijmaakt dan vereist, krijgt een bonus. Maar deze lente en zomer, als het aantal asielzoekers toeneemt en het tekort aan bedden groeit, geldt de wet nog niet. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
-
Bezoek van koning Charles aan Frankrijk uitgesteld vanwege grote protesten tegen pensioenwet
Het driedaagse staatsbezoek van de Britse koning Charles aan Frankrijk is uitgesteld vanwege de aanhoudende stakingen en protesten in het land in tegen pensioenhervormingen. -
-
-
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa.