'Het Westen moet zich veel weerbaarder opstellen'
Ruud KoopmansVolgens de Nederlandse socioloog Ruud Koopmans (55) wordt het gevaar van de radicale islam in het Westen nog altijd onderschat. ,,Wereldwijd zijn 50 miljoen moslims bereid geweld te gebruiken."
Koopmans werkt als hoogleraar sociologie en migratie-onderzoek in Berlijn. De Duitse hoofdstad die vorige maand werd opgeschrikt na de bloedige aanslag op een Kerstmarkt. De wetenschapper vindt dat de islamitische gemeenschap zich duidelijker moet uitspreken tegen terreur.
,,Het stoort mij dat er na dit soort aanslagen nooit een massale mobilisatie van moslims op gang komt. Als zoiets in naam van jouw religie gebeurt, heb je de verantwoordelijkheid om te handelen. Maar ook nu wordt weer gezegd dat dit niets met de islam te maken heeft."
Koopmans is sinds 2007 directeur van de afdeling Migratie, Integratie en Transnationalisatie van het sociaalwetenschappelijke instituut WZB aan het Landwehrkanal. De Nederlander is auteur van enkele geruchtmakende onderzoeken, ondermeer naar fundamentalisme onder Turkse en Marokkaanse moslims in zes Europese landen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Trumps team verklaarde aan justitie dat geheime stukken in Mar-a-Lago al waren overgedragen
Het team van de Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft eerder tegenover justitie beweerd dat alle vertrouwelijke documenten in zijn buitenhuis in Florida al aan de overheid waren overgedragen. De FBI trof daar afgelopen week echter meerdere ‘topgeheime’ stukken aan. -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Glas valt uit reuzenrad in Zandvoort: arrestaties en gewonden
Twee vrouwen zijn gisteravond in Zandvoort gewond geraakt door glas dat uit een reuzenrad viel. Beiden liepen letsel op aan de armen en moesten naar het ziekenhuis. Later zijn vier jonge mannen opgepakt. Het is nog niet duidelijk of het een ongelukje was of dat het glas opzettelijk vanuit een van de gondels is gegooid. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
Conducteur verliest belangrijke taak op nieuwe test-trein van NS: machinist sluit de deuren
De Nederlandse Spoorwegen begint komende week een test met nieuwe treinen op het traject rondom Schiphol. Daarop is de conducteur een belangrijke functie armer: de deuren worden gesloten door de machinist. Die wordt daarbij geholpen door extra camera’s en een rits van technische snufjes.
-
We moeten meer bewegen
Waarom het helemaal niet erg is om je tijdens je vakantie te laten gaan
We moeten meer bewegen. Hoe vind je de sport die het best bij je past? Gezondheidsjournalist Tijn Elferink en gedragswetenschapper Johnny Buivenga gaan op zoek naar de voor- en nadelen van verschillende sporten. In deel 20: met deze tips van Arie Boomsma kom je je vakantie leuk en actief door. -
met Video
Dode en tientallen gewonden door zandstorm op Spaans muziekfestival
Op een muziekfestival aan de Spaanse Middellandse Zee bij Valencia is een 22-jarige man omgekomen, toen door ernstige windvlagen een deel van het podium loskwam. Tientallen mensen raakten gewond, aldus Spaanse media vanochtend. -
PREMIUM
Toen demente vrouw (92) ging dwalen, bleek drogeren de enige optie: ‘Onmenselijk’
Ze dwaalde door de gangen van het Almelose verzorgingshuis, zonder dat ze doorhad wat ze deed. Het ziektebeeld van een 92-jarige, dementerende vrouw uit Borne verslechterde zo snel, dat het personeel niet meer voor haar kon zorgen. De enige oplossing? Een crisisbed. Maar dat was nergens beschikbaar, tot frustratie van velen. „Dit is niet de eerste keer.”