Politie-adviseur Welten gaat 'eindelijk' salaris inleveren
Bernard Welten, de bestbetaalde politiemedewerker van Nederland, gaat salaris inleveren. Hij is bezweken onder de druk van minister Van der Steur van Veiligheid en Justitie om zijn loon te matigen.
Het AD heeft het afgelopen jaar herhaaldelijk bericht over het riante inkomen van Bernard Welten. In 2015 streek hij 255.000 euro op. Dat is veel meer dan het ministerssalaris van 178.000 euro. Welten (61) is in dienst als 'buitengewoon adviseur' van de korpsleiding van de Nationale Politie.
Loonsverlaging
De politietop bevestigt aan deze krant dat Welten momenteel in gesprek is met het ministerie over een loonsverlaging. De afgelopen jaren weigerde hij dat pertinent: het salaris stamt nog uit zijn tijd als politiechef in Amsterdam. Juridisch gezien heeft hij er tot zijn pensioen recht op.
Nu heeft Welten zelf besloten om te korten. Hierover wordt mogelijk later dit jaar een knoop doorgehakt. Hoeveel hij precies gaat inleveren, is onbekend.
,,Eindelijk", reageert Jan Struijs, voorzitter van de Nederlandse Politiebond (NPB). ,,Voor het imago van de politie en het moreel besef van de politieorganisatie is dit ontzettend belangrijk. Ik hoop wel dat de afbouw substantieel is. Welten zou niet meer moeten verdienen dan de korpschef.''
Korpschef Erik Akerboom van de Nationale Politie incasseert zo'n 207.000 euro per jaar.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMhuisarts vertelt
Op bezoek bij meneer Lobi: ‘Uw vrouw zegt dat u verslaafd bent geraakt aan de bank’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. -
Werkt de beloningswet van het kabinet wel?
Twintig politie-mensen die meer verdienen dan de minister, bestuurders van een netbedrijf die vier ton per jaar opstrijken. Werkt de beloningswet van het kabinet wel? -
Marjo wordt gek: van verkeerd overgemaakte 17.000 euro is na 7 jaar pas 300 euro terug
Ergens in 2015 maakte Marjo Ladage haar spaargeld van 17.000 euro per ongeluk over naar de rekening van iemand anders. Dat bedrag moet haast wel vervloekt zijn, want zeven jaar en een veroordeling van een Bulgaar later, heeft ze haar spaargeld nóg niet terug. Hoe kán dat? -
Interieurinfluencers laten tienduizenden mensen in hun huis kijken: 'Het is een beetje uit de hand gelopen’
Voor sommige interieurstylisten is hun eigen huis hun etalage. Ze delen foto’s en video’s van hun aangeklede woon- en slaapkamers op social media. Hoe is het om zoiets persoonlijks als je huis op het wereldwijde web te zetten? Drie stylisten slash interieurinfluencers vertellen. -
Noodverordening in Nijkerk om blokkade van distributiecentra
In Nijkerk is vanavond een noodverordening ingesteld om de boerenblokkades van distributiecentra ‘in te dammen', laat de gemeente weten. Sinds de ochtend hebben boeren met tractoren distributielocaties van supermarkt Boni, zuivelcoöperatie Arla en een horecagroothandel geblokkeerd.
-
Zo ontmoedigt je smarthome inbrekers tijdens je vakantie
Vakantie is fijn, maar voor veel mensen kan het achterlaten van hun huis ook veel stress opleveren. Ben jij bang voor inbrekers, heb je huisdieren die niet mee mogen of verwacht je post terwijl jij in een tropisch oord zit? Dan bieden deze smarthometoepassingen soelaas. -
Grootverdieners bij politie verdienen meer dan minister
Nog altijd incasseren zes politiefunctionarissen een hoger salaris dan de minister. Bernard Welten, adviseur van de korpsleiding, heeft in 2014 meer opgestreken dan eerder werd gemeld. Dat blijkt uit het overzicht van grootverdieners bij de politie in 2015, dat het AD heeft gekregen na een beroep op de Wet openbaarheid van bestuur (Wob). In 2014 verdienden nog twintig politiefunctionarissen meer dan het ministerssalaris van 178.000 euro. -
Politietop Nederland verdient duizenden euro's meer dan OM
De politietop verdient tienduizenden euro's per jaar meer dan hun collega's van het Openbaar Ministerie. Het verschil wordt dit jaar nóg groter, omdat grootverdieners bij de politie profiteren van een lucratieve pensioendeal. Dat blijkt uit onderzoek door deze krant.