Sollicitatie bij Unilever alleen nog via internet
Wie bij Unilever solliciteert, hoeft niet meer op gesprek te komen. Het concern selecteert zijn personeel voortaan enkel met online games en een video-interview. Daarmee zorgt het concern, dat 169.000 werknemers telt, voor een revolutie op de arbeidsmarkt.
Door die handmatige beoordeling eruit te laten, halen we ook mogelijk onbewuste voorkeuren richting de kandidaten eruit
De nieuwe sollicitatieprocedure geldt vooralsnog alleen voor studenten die een betaalde stage - een zogeheten traineeship - willen bemachtigen. Maar volgens de multinational is digitaal solliciteren de toekomst.
Veel bedrijven in Nederland zijn nog lang niet zo revolutionair als Unilever, maar volgens loopbaandeskundige Aaltje Vincent is het slechts een kwestie van tijd voor de nieuwe selectie navolging krijgt. Ketens als Hema en Ikea maken nu al gebruik van video-sollicitaties om geschikte kandidaten te vinden. In zo'n filmpje vertelt een werkzoekende kort wie hij is, wat hij kan en waarom hij geschikt is voor de vacature.
Voor met name retailketens is het een handig alternatief voor de 'oude' sollicitatiebrief; zij kunnen meteen zien hoe iemand zich presenteert.
'Winstgevend'
Met digitaal solliciteren lijken bedrijven in te spelen op de belevingswereld van jongeren, maar ook ouderen die zijn opgegroeid met de handgeschreven brief zullen mee moeten, denkt loopbaandeskundige Vincent.
Unilever noemt de digitale stap in elk geval op meer vlakken winstgevend: ,,Er is minder tijd en geld nodig om recruiters de aanmeldingen handmatig te laten beoordelen. En door die handmatige beoordeling eruit te laten, halen we er ook nog eens mogelijk onbewuste voorkeuren richting de kandidaten eruit. En dat vinden we belangrijk", reageert Annefleur Kylstra, talentscout bij Unilever.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
Zoon Andrew Lloyd Webber, Nicholas (43), overleden
De zoon van de Britse componist Andrew Lloyd Webber, componist en producer Nicholas Lloyd Webber, is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Andrew zaterdag op Twitter. Zijn zoon Nicholas leed aan maagkanker. -
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
Video en foto's
Betoging tegen waterreservoir in Zuidwest-Frankrijk loopt volledig uit de hand: tientallen gewonden
Vuur, zwarte rook, molotovcocktails, vuurwerk en traangas. Bij botsingen tussen naar schatting 6000 betogers en de oproerpolitie bij het dorp Sainte-Soline in het westen van Frankrijk, zijn meerdere (zwaar)gewonden gevallen, ook onder de politie. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.”
-
Steun zzp’ers voor verplichte verzekering daalt
Het aantal zzp'ers dat voorstander is van een verplichte arbeidsongeschiktheidsverzekering (AOV), neemt af. Dat concludeert de Knab-bank op basis van eigen onderzoek onder 1500 zelfstandige ondernemers. -
-
-
Bezoek van koning Charles aan Frankrijk uitgesteld vanwege grote protesten tegen pensioenwet
Het driedaagse staatsbezoek van de Britse koning Charles aan Frankrijk is uitgesteld vanwege de aanhoudende stakingen en protesten in het land in tegen pensioenhervormingen. -
PREMIUMDigitaal werven
Het sollicitatiegesprek sterft uit
Stop maar met het schrijven van een sollicitatiebrief; solliciteren doe je tegenwoordig online. Radicaal vernieuwend is Unilever. Het levensmiddelenbedrijf werft jonge kandidaten alleen nog maar digitaal.