1200 kilo illegale tabak en illegale bewoning ontdekt bij groot onderzoek op bedrijventerrein Nijmegen-West
updateNIJMEGEN - De gemeente Nijmegen, douane, arbeidsinspectie, Liander, milieudienst, politie en brandweer zijn donderdag bezig met een grote integrale controle op bedrijventerrein Noordkanaalhaven in Nijmegen-West. Die is onder meer gericht op illegale huisvesting van arbeidsmigranten.
Bij de controle is onder meer 1200 kilo illegale tabak aangetroffen, zo meldt een wijkagent op Instagram. Ook werden volgens hem benodigdheden gevonden voor de inrichting van een hennepkwekerij. Daarnaast is er illegale bewoning op enkele plekken geconstateerd.
Op het terrein, gelegen tussen de Koopvaardijweg, Cargadoorweg en Beurtvaartweg, zijn tientallen kleinere bedrijven gevestigd. De actie begon donderdagochtend rond half tien en zal de hele dag duren. Iedereen die het terrein op- en afrijdt, wordt door medewerkers van bureau Handhaving gecontroleerd. Ook worden kentekens geregistreerd.
Sigaretten
De gemeente Nijmegen, die de controle coördineert, verwacht vrijdag exact te kunnen melden wat de inspectie heeft opgeleverd. Naar verluidt zou er onder meer bewijs zijn gevonden dat er arbeidsmigranten illegaal gehuisvest worden.
Ook zouden sigaretten zonder accijns-zegel zijn gevonden. Verder wordt onder meer gekeken naar naleving van milieuregels. Vanuit de gemeente zijn ook medewerkers aanwezig van het team Toezichthouder Basisregistratie Personen, die onder meer kunnen achterhalen of iemand illegaal in Nederland is.
Zeecontainers
Achter een van de bedrijven heeft de brandweer met slijptollen de sloten van een tiental zeecontainers geopend, zodat de inhoud aan een inspectie onderworpen kon worden. Volgens een naburige ondernemer worden die containers aan verschillende personen verhuurd voor de opslag van goederen.
Na afloop zijn de containers voorzien van nieuwe hangsloten; de eigenaren kunnen de sleuteltjes afhalen bij bureau Toezicht, maar moeten zich daarbij wel legitimeren.
Veiligheid
Volgens een woordvoerder van de gemeente Nijmegen was er geen concrete aanleiding om dit bedrijventerrein nu aan een uitgebreide controle te onderwerpen.
,,We doen dit vaker, ter verhoging van de veiligheid en de leefbaarheid. Vooraf weten we niet wat we aantreffen. Daarom kiezen we voor een integrale aanpak met zoveel mogelijk partijen”, meldt hij. ,,Het is een kwestie van goed samenwerken. Zo'n actie vergt immers ook de nodige voorbereiding.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo weet je of de airco van je auto aan onderhoud toe is
De airconditioning in je auto draait bij deze zomerse temperaturen overuren en is daardoor eerder toe aan onderhoud. Maar hoe weet je precies wanneer het tijd is om je airco bij te laten vullen? -
PREMIUM
Koffiehuis De Heerlijckheid verdwijnt na 22 jaar uit Nijmeegse binnenstad, eigenaresse baalt
NIJMEGEN - Ruim 22 jaar stond uitbater Monic Hardeman dagelijks in haar koffiehuis De Heerlijckheid. Binnenkort niet meer. De zaak aan de Stikke Hezelstraat is verkocht. De reden? Personeelstekort door corona. „Ik heb hier genoeg van.” -
Taxus nog tot 12 augustus ingezameld, veel minder aanbod dan verwacht
CUIJK - De Taxus Taxi haalt nog tot en met vrijdag 12 augustus snoeisel op van de geneeskrachtige taxusstruik, maar weet nu al vrijwel zeker dat de gewenste hoeveelheid van 125.000 kilo niet gehaald zal worden. Op dit moment is er pas zo’n 90.000 kilo ingezameld. -
PREMIUM
Bezorgers van Flink mogen niet meer werken vanuit winkelpand in centrum Nijmegen
Flink mag geen boodschappen meer bezorgen vanuit een voormalig winkelpand in hartje Nijmegen. Dat zou betekenen dat er voor de circa 200 fietskoeriers geen werk meer is, want producten bezorgen aan huis is juist de hoofdactiviteit van de snelle boodschappendienst. -
PREMIUM
Flink vecht uitspraak over flitsbezorgingsverbod vanuit centrum Nijmegen aan en stapt naar Raad van State
NIJMEGEN - Flitsbezorgdienst Flink gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechtbank Gelderland over het verbod om vanuit het stadscentrum van Nijmegen bezorgers op pad te sturen.
-
PREMIUMKoken & Eten
Blijft bier beter in blik of in glas? En hoe tap je een perfecte pint? Expert geeft haar beste tips
Hoe tap je een perfect biertje? En als je geen tap hebt: hoe kan je je bier het best in een glas schenken zodat je een mooie schuimkraag krijgt? Waarom is een schuimkraag zo belangrijk?De Vlaamse biersommelier Sofie Vanrafelghem geeft de antwoorden op de Dag van het Bier. -
PREMIUM
Midden in de zomer je kerstpakket bestellen: sociaal kerstpakket te koop in Nijmegen
NIJMEGEN - Hartje zomer lijkt niet het moment om aan de feestdagen te denken, maar dit is hét moment waarop bedrijven kerstpakketten bestellen. In de regio Nijmegen is er voor de tweede keer een sociaal kerstpakket te krijgen, waarmee honderd mensen aan het werk worden gehouden. -
PREMIUM
Nationaal watertekort: ‘Je hoeft niet je hele tuin te sproeien om je tuin te redden’
Door de aanhoudende droogte heeft Nederland officieel een watertekort. We moeten dus zuiniger omgaan met ons drinkwater. Maar we willen niet dat onze tuinplanten bij bosjes neervallen omdat het zo droog is. Toch hoef je niet elke avond met de tuinslang, gieter of sproeier in de weer, zeggen deskundigen. ,,Dan ben je vooral bezig je tuin in leven te houden. Maar dat hoort Moeder Natuur zelf te doen.’’
In samenwerking met indebuurt Nijmegen