Bam jonguh: Pogingen snackbar New Kids te redden mislukt
DEN DUNGEN - Alle pogingen om de meest beruchte snackbar van Nederland te redden van de Nijmeegse sloophamer, zijn op niets uitgelopen. Het bedrijf André Weijers haalt donderdag de frietkeet in Den Dungen neer.
Eigenaar André Weijers uit Ewijk vertrekt donderdagochtend met een dieplader en kraan naar frietkot ’t Pleintje, dat in New Kids in Maaskantje is gepositioneerd.
De ‘cultsnackbar’ moet wijken voor nieuwbouw. Toen bekend werd dat de friettent tegen de vlakte zou gaan, ontstonden er verschillende initiatieven om het oude gebouwtje van de ondergang te redden.
Ik heb wel gehoord dat een man ’t Pleintje na gaat bouwen voor Madurodam
Frietkraam
Onder meer het Openluchtmuseum in Arnhem werd daarbij betrokken, maar een woordvoerder liet weten dat het museum geen interesse had. Ook een aantal andere initiatieven sneuvelden en bovendien begon de tijd te dringen.
André Weijers van het gelijknamige bedrijf uit Nijmegen: ,,Er zijn vijf man wezen kijken. De één wil het toch niet op zijn terrein, de ander krijgt geen vergunning. En die heeft dit en die heeft dat. Ik heb wel gehoord dat een man ’t Pleintje na gaat bouwen voor Madurodam.’’
Vanwege de aanstaande sloop is ’t Pleintje al twee weken dicht. Eigenaresse Melissa van Hintum verkoopt sindsdien de ‘kipknotsen’ en ‘knoeperts’ vanuit een tijdelijke frietkraam.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Blijft frietkeet van New Kids sloopkogel bespaard? Transporteur en stichting willen snackbar redden
DEN DUNGEN - De stichting Buitenverblijf Zonnewende wil friettent ’t Pleintje uit Den Dungen redden van de sloopkogel. De groepsaccommodatie uit Sint Michielsgestel heeft zeven hectare grond om de snackbar van New Kids te stallen. -
PREMIUMvideo
New Kids-friettent niet welkom in museum, initiatiefnemer geeft niet op
Het einde van het de legendarische cafetaria 't Pleintje in Maaskantje lijkt nu toch écht dichtbij te zijn. Waar gisteren nog hoop was dat het Openluchtmuseum in Arnhem misschien plek had voor de frietkeet die wereldberoemd werd door de serie New Kids, maakt het museum vandaag bekend dat er geen plek is voor het gebouwtje. -
Nijmeegse sloper: twee dagen om frietkeet New Kids in Maaskantje te redden
NIJMEGEN - New Kids-fans die cafetaria ’t Pleintje willen redden van de sloophamer, hebben weinig tijd. Sloper André Weijers denkt dat er hooguit nog twee dagen zijn om de ondergang van de frietkeet in Den Dungen te voorkomen. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Bam jonguh! Bekendste snackbar van Nederland gaat tegen de vlakte
Een sloopkogel maakt deze maand een hardhandig einde aan cafetaria ’t Pleintje uit de populaire New Kids-films. De frietkeet in Maaskantje (of beter Den Dungen) is ‘wereldberoemd’ dankzij de humoristische kaskrakers, waarin vijf Noord-Brabantse hangjongeren het geweld zelf ook niet schuwen.
-
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen. -
-
-
eigen tuin eerst
Zevenblad in de tuin? Bestrijden is een lastige klus
Zevenblad. Als dat in je tuin groeit ben je niet blij. Het woekert als een gek. Zo kom je er vanaf volgens tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUM
Ultieme poging om legendarische New Kids-friettent nog te redden: ‘Zet hem in het Openluchtmuseum’
MAASKANTJE - Kan cafetaria 't Pleintje in Maaskantje nog gered worden? De legendarische snackbar, beroemd door de serie New Kids, staat op het punt om gesloopt te worden. De tijd dringt, maar het Openluchtmuseum in Arnhem heeft wel interesse. ,,Als het lukt om voor die tijd alles te regelen.”
In samenwerking met indebuurt Nijmegen