Brandweertoren in Reichswald opgeblazen: hier werd vroeger bij droog weer het bos in de gaten gehouden
GRAFWEGEN - De brandweertoren in het Reichswald vlakbij Boscafé Merlijn in Grafwegen (bij Groesbeek) is woensdagmiddag opgeblazen. Vanuit deze toren hield de brandweer decennialang het bos in de gaten bij droog weer, maar de toren werd door de tijd ingehaald.
Het Reichswald wordt anno 2022 met een camera die 360 graden kan draaien vanaf een andere brandweertoren , die op de Geldenberg, in de gaten gehouden.
De 30 meter hoge toren was tot in de verre omtrek te zien. In het dorp Breedeweg zag je de toren boven het bos uitsteken. Tot 13.50 uur gistermiddag. Het bos werd uit veiligheidsoverwegingen hermetisch afgegrendeld en daarna ging de toren de lucht in.
Vandalisme
De toren is ergens middens in de jaren zestig van de vorige eeuw gebouwd om bij bosbrand snel in actie te kunnen komen, maar de laatste jaren werd de toren niet meer gebruikt behalve door vandalen. Het beton brokkelde af. Er is nog even overwogen om de toren geschikt te maken voor vleermuizenhotel, maar vanwege de hoge kosten is dat niet doorgegaan.
„Opblazen was de beste oplossing”, aldus een zegsman van Wald & Holz, zoiets als Staatsbosbeheer, uit Wesel. De komende dagen zullen de restanten afgevoerd worden.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Automobilist is pas drie dagen eigenaar van Mercedes als die al rijdend in brand vliegt in Mook
Een auto is maandagmiddag al rijdend in brand gevlogen op de Lindelaan in Mook. -
PREMIUMVOETBAL NIJMEGEN EO
Alverna ontsnapt en gaat na doelpuntrijk duel stevig aan kop, zorgen groter voor Juliana’31, geen stunt Achilles’29
Zaterdagploeg Oranje Blauw kwam na een 4-0 achterstand nog heel dichtbij een gelijkspel, maar kon uiteindelijk niet voorkomen dat Alverna de koppositie in de vierde klasse A verstevigde: 5-3. -
PREMIUM
Week vol stakingen voor de boeg: dit is wat je ervan gaat merken
Buschauffeurs, treinmachinisten, afvalophalers, boa’s: vanaf vandaag regent het stakingen en protestacties van personeel. En dat zal direct voelbaar zijn. -
10
Skivakantie: hier zijn winterbanden en sneeuwkettingen verplicht
Heel wat Nederlanders gaan binnenkort weer met de auto op skivakantie. Maar hoe zit het met de verplichting tot winterbanden? En hoe bevestig je sneeuwkettingen? Dit zijn de belangrijkste regels. -
PREMIUMGlazen plafond?
Vrouw als hoofdprinses nog lang niet overal mogelijk: ‘Ik denk dat ze er vrede mee hebben’
Bij veruit de meeste carnavalsverenigingen is het mogelijk dat vrouwen worden verkozen tot prins(es), maar nog altijd is dat in verschillende plaatsen onmogelijk. Bij naar schatting een op de tien verenigingen kennen ze alleen maar mannelijke en is een vrouw als voorganger van het carnaval not done.
-
Rijstevlaai en soezen: dit kan iedere beginnende thuisbakker maken
Iedereen is gek op zoetigheid. Natuurlijk kan je hiervoor naar de bakker bij jou om de hoek gaan, maar veel bakrecepten kun je heel makkelijk zelf maken. Twee patissiers geven inspiratie voor de makkelijkste bakrecepten waar iedereen mee aan de slag kan. -
-
-
Getest: Dit is de beste vrijstaande vaatwasser
Wat is de beste vrijstaande vaatwasser? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
Teruglezen
Nieuws gemist? Grote belangstelling voor carnavalsoptocht Braamt • Vrouw overleden en twee zwaargewonden bij steekpartij
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van zondag 5 februari.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen