Lindenholt likt wonden na explosie: twee weken later zijn scherven opgeruimd, maar dé vraag blijft spoken
NIJMEGEN - Bijna twee weken na de verwoestende gasexplosie likt Lindenholt zijn wonden. Klussers rijden af en aan. De schade van een miljoen euro wordt langzaam hersteld.
Delen per e-mail
,,Tachtig centimeter doorsnee. Tv-zenders van India tot aan China kon ik ermee bekijken. Maar toen: boem. Mijn schotel werd een vliegende schotel ja. Ik heb hem na die explosie nergens meer teruggevonden.”
Wim Mijling kijkt sip naar de standaard boven zijn voordeur. Waar tot 13 mei een supersonische tv-ontvanger zat, hangen nu slechts wat metalen resten. De explosie bij zijn achterbuurman - op de 32ste straat Hillekensacker - heeft het hele gevaarte weggeblazen. Net als zijn voorruit. Daar zit nu een nood-exemplaar in. ,,De woningstichting zorgt voor vervanging. Maar het is dubbelglas. Dat duurt even.”
Die woningstichting draait sinds de ontploffing overuren. Woonwaarts is eigenaar van een groot deel van de woningen in de wijk. Directeur Esther Lamers schat de schade aan haar huurpanden op 1 miljoen euro. ,,Dan gaat het alleen over de opstalschade en de herbouw van drie onbewoonbare woningen. Daar komen de schade aan particuliere woningen en de inboedelschades nog bij. Ook zijn er enkele auto’s zwaar beschadigd.”
Voor ik besefte wat er gebeurde, viel er een dakpan naast me op de grond kapot. Ik was flabbergasted
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & eten
Op zoek naar jouw favoriete paaseitje? Met dit overzicht grijp je meteen de lekkerste
Pasen is in de supermarkt allang begonnen. Dat betekent: veel chocoladepaaseitjes eten. Ze zitten allemaal verpakt in vrolijke, kleurrijke papiertjes, maar achter welke kleur zit jouw lievelingssmaak verborgen? -
Bruls: ‘Wonder dat er niet meerdere slachtoffers bij explosie zijn gevallen’
NIJMEGEN - Nijmegen is als bij een wonder aan een grotere ramp ontsnapt. Dat zegt burgemeester Hubert Bruls over de explosie afgelopen woensdag in Lindenholt waarbij één persoon gewond raakte. Over de exacte toedracht is nog niets bekend. -
PREMIUMGasexplosie Nijmegen
‘Hij is afgegleden en wilde zich niet meer laten helpen’
NIJMEGEN - Een gasexplosie vaagt een woning in de Nijmeegse wijk Hillekensacker vrijwel compleet weg. De 60-jarige bewoner van het pand brengt het er wonderwel levend van af. -
PREMIUMGasexplosie Nijmegen
Buren ontploft huis begonnen net aan hun bordje rijst: ‘Het was of er een vliegtuig binnen vloog’
Een dag na de enorme klap die stadsdeel Lindenholt op z’n grondvesten deed schudden, komen Lies en Ference poolshoogte nemen. Ze wonen op Hillekensacker 3202, pal naast het huis dat gisteren door een gasexplosie werd weggevaagd. Ook van hun huis is nauwelijks meer over dan de gevelmuren. -
update
Derde woning onbewoonbaar door explosie Nijmegen: ‘Kan wel jaar duren voordat die bewoners terugkeren’
NIJMEGEN - De meeste bewoners van de Nijmeegse straat waar woensdag een gasexplosie was, mogen vandaag terug naar huis. Drie huizen zijn onbewoonbaar verklaard. De overige 27 geëvacueerde huizen blijken veilig genoeg.
-
Update
Bewoner (62) van ontplofte woning in Nijmegen aangehouden als verdachte, Staatstoezicht op de Mijnen staakt onderzoek
NIJMEGEN - De bewoner van het huis aan de 32ste straat Hillekensacker in Nijmegen, dat op 13 mei is ontploft, is vandaag aangehouden als verdachte. Dat meldt de politie. De man wordt ervan verdacht de explosie te hebben veroorzaakt. -
PREMIUM
Duurzame opties voor in je kledingkast: kies de juiste stof, laat kleding vermaken en ruil in
De voorjaarscollectie prijkt weer in de (online) etalages. Waar begin je als je geen wegwerpkleding wilt kopen en op zoek bent naar duurzamere alternatieven? We zetten enkele tips op een rij. -
video
Woning weggeslagen door explosie: enorme ravage in Nijmeegse wijk
Hulpdiensten zijn vanmiddag in groten getale uitgerukt naar een pand aan de Hillekensacker in Nijmegen. Daar is een explosie geweest die in heel stadsdeel Lindenholt te horen en te voelen was. Beide verdiepingen van het huis zijn weggeslagen.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen
0 reacties