Nel Langen neemt na 41 jaar afscheid van Apotheek Groesbeek
GROESBEEK – Nel Langen-Kempers (65) neemt na 41 jaar afscheid van Apotheek Groesbeek aan de Paap. Toen haar man Tom Langen in 1978 een vaste baan kreeg als docent op Werkenrode, solliciteerde zij in Groesbeek bij de apotheek van mevrouw Russell. Ze schreef haar eerste en meteen haar laatste sollicitatiebrief.
Toen Langen in Groesbeek begon, werkte zij met vijf collega’s. Dat zijn er inmiddels 28 geworden. Er is de afgelopen jaren veel veranderd in het apothekersvak.
Vroeger moesten diverse medicijnen bereid worden: drankjes, capsules, zetpillen tot het maken van zalven toe. Het schrijven van de etiketten op de medicijnen gebeurde met de hand totdat de typemachine kwam.
Dat was al een hele verbetering maar met de komst van het digitale tijdperk ging alles nog veel sneller. Maar elke periode heeft zijn charme, vindt Langen.
Geen fatsoenlijk afscheid
Van het ontcijferen van de recepten van specialisten en huisartsen maakte ze een hobby, zegt ze. Door de coronamaatregelen kan ze nog geen feestelijk afscheid van haar collega's nemen. Dat gebeurt in een later stadium.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nieuws gemist?
Dik half miljoen euro aan boetes • Abramovitsj nam Vitesse in geheim over • Weer feest bij Jumbo-Visma
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van woensdag 29 maart.Nijmegen -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
Een derde van nieuwe bijstandsgerechtigden in Nijmegen is jong en heeft mentale klachten door coronatijd
Een derde van de nieuwe bijstandsgerechtigden in Nijmegen is een jongere. Ze hebben mentale klachten en dat zorgt ervoor dat ze niet aan het werk komen.Nijmegen -
Bij jonge mensen met beroerte speelt mogelijk kanker een rol
Bij jonge mensen die een beroerte krijgen, speelt mogelijk kanker een rol bij het ontstaan ervan, stellen onderzoekers van het Radboudumc in Nijmegen. ,,Het is waarschijnlijk dat de kanker al aanwezig was toen de patiënt de beroerte kreeg”, legt hoogleraar neurologie Frank-Erik de Leeuw van de universiteit uit. ,,De diagnose was alleen nog niet gesteld.”
-
PREMIUM
Drie dassenburchten op plek waar mogelijk 800 vluchtelingen komen: kan opvang nu wel doorgaan?
Bij de beoogde opvanglocatie voor vluchtelingen in Malden zitten drie dassenburchten, waaronder een eeuwenoude. Op deze plek vluchtelingen opvangen, kan daarom helemaal niet, zegt Jaap Dirkmaat van Stichting Das&Boom.Nijmegen -
-
-
Bankhelpdeskfraude neemt toe in Berg en Dal, Burgemeester Mark Slinkman waarschuwt: ‘Wees waakzaam’
Burgemeester Mark Slinkman van Berg en Dal waarschuwt inwoners dat er binnen de gemeente criminelen actief zijn die zich voordoen als bankmedewerker en zodoende de bankrekening van nietsvermoedende slachtoffers plunderen. De afgelopen week sloegen zij al toe in Ooij, Erlecom en Leuth.Berg en Dal -
29
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen