OM eist 6 maanden cel tegen kroegbaas Nijmeegs café waar twee doden vielen
ARNHEM - Het Openbaar Ministerie eist 6 maanden cel tegen de 33-jarige kroegbaas van café Istanbul. In zijn café werden in mei 2016 twee mannen doodgeschoten.
Volgens het OM heeft Ismaïl D. de daders geholpen door de videorecorder van zijn café in het Maas-Waalkanaal hebben gegooid.
Dat werd gezien door een passerende fietsster. Beveiligingscamera's van een bedrijf dichtbij het kanaal hebben vastgelegd dat de auto's van de verdachten en die van de café-eigenaar 20 minuten na de schietpartij de afslag naar het kanaal nemen.
De recorder is door de politie opgevist. Er staan beelden van de schietpartij op. De beelden van de herstelde videorecorder tonen hoe D. na 10 minuten terug komt. Hij lijkt richting de camera te lopen. Dan gaat het beeld op zwart.
Gokkasten
De kroegbaas, die kort na de schietpartij in zijn café terugkeerde en de gokkasten meenam, zei dinsdagochtend in de rechtszaal zich helemaal niets meer van de schietpartij te kunnen herinneren. Hij ontkent de recorder te hebben gedumpt. Hij ging terug om zijn huissleutels te halen. Hij zegt in paniek en stress te hebben gehandeld. daarom nam hij de gokkasten mee en draaide hij het café op slot.
Uitwissen
Ismaïl D. moet haast over één van de slachtoffers zijn heen gestapt, stelt de officier. Er liggen twee dode mannen in zijn café, maar hij belt niet de politie, maar heeft de 'kwade intentie' om sporen uit te wissen, aldus de officier. ,,Hij heeft de rechtsgang belemmerd. Daar staat volgens de wet maximaal 6 maanden gevangenisstraf op. En dat eis ik.’’ Volgens de officier zit de café-eigenaar samen met de verdachten van de schietpartij in de hennepwereld. De café-eigenaar heeft een blanco strafblad.
Ongure boeven
Zonder dat hij het wist werd de kroegbaas in juli door drie undercoveragenten ondervraagd. Ze zagen er uit als ongure boeven van Marokkaanse komaf. De kroegbaas zegt doodsbang te zijn geweest dat de familie van de omgekomen Najim en Othman Echarqui wraak kwam nemen. De agenten hebben hem bedreigd, stelt Ismaïl D. Hij kampt sindsdien met zware psychische klachten. ,,Die agenten hebben mijn leven afgepakt.’’
De undercoveractie is volgens de advocaat van de verdachte café-eigenaar alle perken te buiten. Zij vroeg vrijspraak. ,,De schietpartij is hem overkomen. Hij is alles kwijtgeraakt.’’ Ismaïl D. antwoordde dinsdagochtend tijdens de zitting zo ontwijkend en vaag dat de rechters hem vroegen of hij bang was. ,,Weet ik niet.’’
Uitspraak is over 3 weken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Expositie 100 jaar Kalorama: monstrans van de broeders van St. Jan de Deo
Authentieke glas-in-loodramen, een vergulde monstrans van de Broeders van Johannes de Deo, foto’s uit de oorlogsperiode en allerlei attributen uit de zorg.Beek -
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
reconstructie
Dubbele moord of noodweer? Strafzaak over kogelregen café Istanbul van start
NIJMEGEN - Wie wilde nu wie vermoorden? Ontsnapten de broers Gjordan en Björn D. aan een valstrik? Of schoten zij die meimiddag in 2016 stadgenoten Najim en Othman Echarqui opzettelijk dood? Maandag start de strafzaak over de kogelregen in het Nijmeegse café Istanbul. -
PREMIUM
Morgen is het Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.
-
Familie omgekomen broers Najim en Othman leeft 'in ware nachtmerrie'
,,Onze lieve broertjes zijn op beestachtige wijze uit het leven weggerukt. Geen dag gaat voorbij zonder pijn. Pijn die ik niemand zou toewensen. Zelfs de daders niet.’’ -
-
-
Van Rooij blijft NEC alsnog trouw: verdediger verlengt aflopend contract met twee jaar
Bart van Rooij blijft NEC alsnog trouw. De 21-jarige verdediger heeft zijn aflopend contract met twee jaar verlengd en ligt nu tot medio 2025 vast bij de Nijmeegse club.Nijmegen -
'Hel brak opeens los' in Nijmeegs café waar twee doden vielen
ARNHEM/ NIJMEGEN - ,,Het was een milliseconde. Ik zie hoe zij mijn broertje insluiten en Najim zijn wapen grijpen. Ik dacht hij gaat schieten. Toen trok ik mijn wapen en schoot’’, zegt de 43-jarige verdachte Gjordan D.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer