Rel om zomercampagne ‘Dagje Ghana’, Afrika Museum haalt spotje weg na forse kritiek
BERG EN DAL - ‘Leuk samen een dagje Ghana. Lekker ver weg in eigen land.’ Zeggen een witte man en vrouw tegen elkaar in een reclamecampagne voor het Afrika Museum in Berg en Dal. Na forse kritiek op die campagne is het museum er per direct mee gestopt.
De belangrijkste kritiek heeft betrekking op het spotje. Maar inhoudelijk gaat die kritiek verder. Je kunt op je fiets in eigen land naar Ghana gaan, maar met geen woord wordt er gerept over de slavenhandel die Nederland er aan de Goudkust in Ghana op na hield in de 17de, 18de en 19de eeuw, vinden de critici.
Een voormalig tentoonstellingsmaker van het museum, Richard Kofi, reageerde met ongenoegen op de campagne via Instagram. Daar kwam veel respons op waaruit blijkt dat de kritiek gedeeld wordt door veel mensen en de campagne als kwetsend wordt ervaren.
Via Instagram bekendgemaakt
Naar aanleiding van die kritiek heeft het Afrika Museum maatregelen getroffen. Dat laat het museum ook weten via Instagram. Een woordvoerder van het museum kon niet reageren op het tumult.
‘We hebben besloten om de zomercampagne van het Afrika Museum stop te zetten en alle uitingen zo spoedig mogelijk terug te halen. Jullie terechte reacties hebben ons doen inzien dat we niet de juiste keuzes hebben gemaakt’, laat het museum weten via Instagram. ‘Excuses aan iedereen die onze uitingen als kwetsend heeft ervaren. We gaan onze werkwijze omtrent het tot stand komen van marketingcampagnes aanpassen.’
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Trucje om zo goedkoop mogelijk naar je favoriete festival te gaan: 'Je moet wel stalen zenuwen hebben’
Nijmegen -
nieuws gemist?
Dubbele explosie Arnhem • Trucje voor goedkope festivaltickets • Zeldzame penisplant
Geen tijd gehad om het nieuws te volgen? Wij hebben de oplossing. De Gelderlander zet elke dag de belangrijkste berichten op een rij. Dit is een selectie van het nieuws van vrijdag 9 juni.Nijmegen -
Deze drie teams zijn de beste volleybalklassen van Groesbeek
De vierde editie van het volleybal-scholentoernooi georganiseerd door volleybalvereniging Ikaros is wederom een groot succes geworden. Het toernooi heeft een Internationaal tintje gekregen door de deelname van de Grundschule uit Kranenburg.Groesbeek -
PREMIUM
Kiosksoap Druten nadert ontknoping: wat gaat het kosten en blijft hij groen?
Wordt de Drutense kiosk van 1 euro een financieel debacle? Buurman Luciën Thissen vreest van wel. De kiosk staat in een wei achter zijn tuin aan de Klepperheide.Druten -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
-
-
-
PREMIUM18
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
De meeste mensen stellen dat wat ze moeten doen uit en voelen zich daar dan schuldig over. Vooral niet doen, legt filosoof John Perry uit aan journalist en notoire uitsteller Saskia Smith. Een gestructureerde uitsteller krijgt volgens hem juist een heleboel voor elkaar omdat ze die andere dingen niet doen. -
Bedrijvencentrum Groenestraat
Hierom kiezen startende ondernemers massaal voor Bedrijvencentrum Groenestraat