Scholieren over sluiting Dominicus College: ‘Ik heb juist heel bewust voor deze school gekozen’
NIJMEGEN - Een verrassing is het niet, toch komt de sluiting van het Dominicus College bij sommige scholieren hard aan. De een vreest voor drukte op de toekomstige school, een ander maakt zich zorgen over de toekomst van De Monnikskap, de afdeling voor leerlingen met een fysieke beperking.
Havoleerlingen Nick Janssen (13) en Daan Smit (13) waren er in 2020 nog van overtuigd dat ze hun hele middelbare schooltijd op het Dominicus zouden doorbrengen. Nu moeten ze op zoek naar een andere school.
,,Ik heb heel bewust voor het Dominicus gekozen, omdat het zo’n kleine school is. Ik heb het naar mijn zin, de school is ook makkelijk te bereiken; ik stap in Druten op de bus en stap recht voor de deur uit”, zegt tweedeklasser Nick.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
De Herenboeren in Lingezegen verheugen zich op hun eerste oogst: ‘Voedselpakketten zullen steeds gevarieerder worden’
Nijmegen -
26
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit. -
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
PREMIUM
De slag om het Dominicus, een geliefde school die moet sneuvelen voor de krimp
NIJMEGEN - Er woedt een loopgravenstrijd rond het 165 jaar oude Dominicus College. Bestuur en directie willen de middelbare school sluiten, maar ouders, leerlingen en personeel verzetten zich. Als het ene kamp schiet, graaft het andere zich nog dieper in. -
29
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
Verkeersborden in het buitenland zijn voor vakantiegangers soms een bron van stress, maar je kunt er vaak meer aan aflezen dan je denkt. Wanneer je bijvoorbeeld de betekenis kent van de dunne zwarte strepen op Duitse verkeersborden, kan dit een hoop stress schelen.
-
Nuietsdoenaanjepensioen.nl
3 x waarom je nu al je pensioen moet checken
-
-
-
PREMIUM
Ouders onderzoeken doorstart Dominicus College
NIJMEGEN - Ouders van leerlingen van het Dominicus College in Nijmegen onderzoeken of de school zelfstandig voortgezet kan worden door een eigen stichting op te richten. Dat is hun reactie op het plan van scholenkoepel @voCampus om het Dominicus te sluiten. -
Na 168 jaar valt het doek definitief voor Dominicus College in Nijmegen
NIJMEGEN - Het doek valt voor het Dominicus College in Nijmegen. Het schoolbestuur waar het Dominicus onder valt heeft besloten de school te sluiten per 1 augustus 2024. Het bestuur heeft dit vrijdag schriftelijk meegedeeld aan de ouders.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer