Zomaar een boom op je huis: ‘Ik ben vooral zó blij dat er geen dode is gevallen’
NIJMEGEN - Het is een klassiek beeld na een storm: boom ligt op huis. Het overkwam Odette Aarts. De grote berk van de buren kwam vrijdagnamiddag opeens naar beneden.
,,Ik was net een kwartier eerder thuisgekomen", vertelt de Nijmeegse, die aan de Groenewoudseweg woont. ,,Ik zat achter in de keuken toen ik een enorme klap hoorde.
Toen ik naarvoren liep, zag ik de boom al tegen het huis hangen. Dan schrik je, hoor. Maar ik dacht meteen ook: ‘Godzijdank dat er niemand is geraakt’. Ik was er net nog langs gefietst, en hij had ook op iemand anders op het fietspad kunnen vallen.”
Stabiel
Meteen klom Aarts in de telefoon. Een belletje naar echtgenoot Wim die op zijn werk zat, en naar de brandweer. ,,Maar die kreeg ik niet te pakken. Ze hadden het ook zo druk. Maar toen ging de bel en stelde een jongeman zich voor die bij een Mills bomenbedrijf werkte. Of hij wat kon betekenen.
Zijn baas is ook gekomen en ze concludeerden dat de boom wel stabiel lag. Dat was voorlopig het belangrijkste. De brandweer kwam toevallig ook nog met een wagen voorbij en die zag ook dat alles stevig lag.”
Ik was er net nog langs gefietst, en hij had ook op iemand anders op het fietspad kunnen vallen
En dus ging het stel vervolgens in de slaapkamer achter slapen met een berk op het huis. Het bomenbedrijf kwam een dag later de boel, met ook nog een enorme kraan erbij, in stukken zagen en versnipperen. Het was niet het enige zaagklusje in de buurt.
,,Vlakbij zijn wel vier bomen omgegaan", aldus Aarts. ,,Een daarvan raakte ook een huis, maar dat raakte amper beschadigd. Bij ons is er van alles stuk. Flink wat dakpannen, de dakgoot én een dakkapel. Maar het belangrijkste is dat iedereen hel is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Oudste inwoner van Nijmegen (106) ging nog wekelijks langs bij zijn broer van 102: ‘Ze waren écht close’
Leo Fleuren, tot vorige week de oudste inwoner van Nijmegen, is afgelopen donderdag overleden. Hij werd 106 jaar oud. De Nijmegenaar kwam uit een gezin met zeven kinderen, de afgelopen zeven jaar waren hij en zijn broer Jan (102) nog met zijn tweeën over.Nijmegen -
80 bomen in gemeente Renkum overleefden Eunice niet; ook in Arnhem vier ‘joekels’ ontworteld
ARNHEM/ OOSTERBEEK - Acht medewerkers van de buitendienst van de gemeente Renkum zijn de hele zaterdag in touw geweest om de schade die de storm Eunice vrijdag heeft aangericht weg te werken. Samen met een aannemer hebben ze takken verwijderd om boomstammen doorgezaagd. -
Is het beter om ’s ochtends of ’s avonds te douchen? Dit zeggen dermatologen
Een frisse douche om wakker te worden? Of toch maar een warm bad om goed te slapen? Iedereen heeft wel een favoriet moment om zich te wassen. Maar welk tijdstip van de dag is nu het beste voor je huid? Wij vroegen advies aan dermatologen Jan Gutermuth en Thomas Maselis. ,,Ook de duur van je douche speelt een belangrijke rol.” -
Doe mee met ‘Collage van de stad’: Nijmegenaren zetten hun eigen buurt op de foto
Het fotoproject Collage van de Stad legt het verstrijken van de tijd vast in Nijmegen. Organisatoren Besiendershuis en Regionaal Archief Nijmegen nodigen daarvoor Nijmegenaren uit om op zondag 23 april een foto te maken uit hun voordeur.Nijmegen -
PREMIUMEnergierekening
Laura: ‘We willen tot ons pensioen hier wonen, dus maandlasten zo laag mogelijk krijgen’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Laura Baas (32) uit Siddeburen in Groningen.
-
Airport Weeze verwacht dit seizoen meer dan een miljoen passagiers
Airport Weeze verwacht dit seizoen, dat komende zondag begint, ruim meer dan een miljoen passagiers. Vermoedelijk komt de groei omdat er op meer bestemmingen wordt gevlogen.Nijmegen -
-
-
Overzicht
Dag na de storm: lift zonder dak en bomen dreigen nog om te vallen
Storm Eunice zorgde ook in onze regio voor overlast. Daken vlogen van huizen en bomen vielen om. Deze zaterdag is de schade van de storm goed te zien. Ook ondervinden bewoners in onze regio nog wat overlast. -
‘Bah, lust ik niet!’: deze strategie moedigt kieskeurig etertje aan tot proeven
Aan menig keukentafel is het iedere avond een strijd: ouders hebben hun uiterste best gedaan een gezonde maaltijd met groente te bereiden, maar kindlief weigert ook maar een hapje te proeven. Hoe zorg je dat je kind later meer lust dan patat en pannenkoeken? Onderzoekers van Maastricht University bestuderen het en kwamen onlangs tot een interessante ontdekking.
In samenwerking met indebuurt Nijmegen