Teambuilding gecanceld? Zo kan je met je collega’s op bedrijfsuitje zonder je huis uit te hoeven
Nu velen onder ons noodgedwongen in hun uppie thuiswerken, zien we onze collega's alleen op een scherm. Hoe bewaar je dan de onderlinge teamspirit? Het bedrijf Uitjesbazen heeft de oplossing gevonden: het teamuitje op afstand.
Delen per e-mail
Je leest een artikel van afgelopen maandag. In ons #NLBlijftThuis-dossier rakelen we artikelen op die jou kunnen helpen om de vele uren in eigen huis door te komen.
Uitjesbazen uit het Brabantse Erp was totaal niet bezig met online spellen. Tot de coronacrisis. Omdat het bedrijf offline teamuitjes organiseert, moesten ze door corona ineens met creatieve oplossingen komen. ,,We zijn met 25 vaste medewerkers, hiervan begeleidt twee derde de uitjes en dat ligt nu op z’n gat. Maar deze medewerkers moeten wel doorbetaald worden. Daarom hebben we het roer totaal omgegooid’’, zegt oprichter Joris van den Bergh. In korte tijd bedacht Uitjesbazen tien verschillende spellen die collega’s op afstand kunnen doen. Iedere week lanceren ze een nieuwe game.
Mafkees
Driekwart van de thuiswerkers mist zijn collega’s het meest nu we niet meer op kantoor zitten, bleek eerder uit onderzoek. Daarom willen veel organisaties iets leuks organiseren om de goede teamspirit te behouden.
Dat ziet ook Uitjesbazen: ,,We krijgen veel de vraag of we virtuele bingo’s en quizzen aan kunnen bieden, dat doen we zeker en ook op ludieke wijze met bijvoorbeeld interactieve opdrachten en echte prijzen. Maar we wilden ook extra concepten bedenken om die bingo en quiz te verslaan”, zegt Van den Bergh. Zo bedacht Uitjesbazen een online versie van het spel Crazy 88. Normaal gesproken speel je dit met collega’s in een stad en krijg je via een speciale app 88 opdrachten doorgestuurd.
(De tekst gaat verder onder de foto)
,,We hebben nu iets bedacht waardoor je het spel thuis kan spelen en ‘de mafste dag van je leven’ beleeft.’’ Om de tien minuten krijgen jij en je collega’s een opdracht die je met spullen in huis kunt doen, zoals een emmer water, dweil of kamerplant. Maar Van den Bergh kan natuurlijk niet te veel verklappen over de opdrachten: ,,Ik kan wel zeggen dat de ice bucket-challenge er een van is, die ken je waarschijnlijk wel. Maar het moet voor alle collega’s leuk blijven, dus je kan kiezen welke je wil doen. ’’
Uitjesbazen volgt alles op de voet tijdens het spel. Foto’s en video’s van de opdrachten die alle deelnemers doorsturen, worden live beoordeeld door de begeleiders. ,,Zo houden we het spel gaande. Alle teams kunnen ook van elkaar zien hoe het gaat.’’ De collega die de meeste opdrachten binnen de tijd uitvoert, mag zich ‘de grootste mafkees van het bedrijf’ noemen.
Escaperoom
Uitjesbazen organiseert normaal gesproken het Nederlands kampioenschap Escape Room, maar dat ligt nu ook stil. Via de site kunnen mensen nu een online versie bestellen en krijgen ze een pakketje opgestuurd met een bordspel en een kluisje met cijferslot.
Hoe werkt het? Je sluit jezelf echt thuis op door de deuren op slot te doen en de sleutel in de kluis te stoppen. Door verschillende opdrachten goed uit te voeren, krijg je een cijfercode waarmee je je eigen sleutels weer terugkrijgt. De online escaperoom is juist leuk voor bedrijven, zegt Van den Bergh. Als je met verschillende teams op hetzelfde moment start, wint het team dat zichzelf als eerste uit zijn eigen huis heeft bevrijd.
Lukt het thuiswerken nog niet helemaal? Creative consultant en presentatrice Ginny geeft tips om effectief en efficiënt thuis te werken:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zes tips van de fysio aan thuiswerkers om rug- en nekklachten te voorkomen
We worden bedolven onder de tips om thuis actief te blijven en bestookt met de reminder dat meer dan twee uur achter een laptop zitten echt niet gezond is. Dat weten we heus wel. Maar wat als nu je tóch last hebt van je schouders of je rug door het thuiswerken? -
Huizenprijs ongekend hoog door schaarste: koper kan ‘kiezen’ uit amper twee huizen
Woningzoekenden hebben nog altijd grote moeite om een geschikte plek te vinden. Ze zijn bereid diep in de buidel te tasten, ondanks de economische onzekerheid die de coronapandemie met zich meebrengt. In de huurmarkt ontstaat wel ademruimte. -
Frank in quarantaine Het virus is geen denkend wezen, het is een organisme dat zich verspreidt
Frank Poorthuis schrijft dagelijks over het gezinsleven tijdens corona. Tweede golf, dag 96. Lees alle eerdere afleveringen hier terug. -
PREMIUM
Wordt thuiswerken na coronacrisis het nieuwe normaal?
Al jaren wordt meer thuiswerken gezien als een van de oplossingen tegen de fileproblematiek. Maar er bleek een coronacrisis voor nodig om Nederlanders daadwerkelijk zover te krijgen. Is het fileprobleem hiermee van de baan? -
PREMIUM
Vrolijke verhalen van een tropenarts: ‘Iets met een lach of een traan kan juist fijn zijn’
Tijdens de eerste coronapiek sprong tropenarts Rosa Roemers bij in ZGT in Almelo. Daarvoor werkte ze als tropenarts in opleiding op de verloskamers. Ze werd er geïnspireerd tot het schrijven van verhaaltjes* over nieuw Twents leven in dit donkere voorbije jaar.
-
eigen tuin eerst Tijd om de wilgen te knotten: zo doe je dat
Een geknotte boom ziet er prachtig uit. Als de grond niet bevroren is, kun je wilgen nu planten. En kortwieken. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt je op weg. -
PREMIUM
Koken & eten Met dit slimme bord krijgen kinderen tussen 4 en 8 jaar makkelijker hun groente binnen
Een grote groenteproducent ontwikkelde een slim bord dat kinderen helpt meer broccoli, erwtjes en witlof te eten. In het bord zijn vijf trucjes verwerkt. -
Podcast Tot en met de laatste dag van 2020 kun je hier luisteren naar de podcast Achter het Verhaal
Van 10 december tot en met 31 december rijdt onze kersttruck door Nederland! Iedere dag tijdens de NL Blijft Thuis Kersttour kun je hier luisteren naar de nieuwste podcast van Achter het Verhaal.