Opnieuw verdachte opgepakt voor dode bij woningoverval Berkhout
De politie heeft vanochtend een 29-jarige man uit Opmeer aangehouden voor mogelijke betrokkenheid bij de gewelddadige dood vorig jaar van de 72-jarige Sjaak Groot uit Berkhout (Noord-Holland).
De verdachte is na zijn aanhouding in een huis in Obdam overgebracht naar een cellencomplex. Hij zit in volledige beperkingen en wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Groot werd op 14 juni 2021 dood aangetroffen in zijn huis. Hij was neergeschoten bij een vermoedelijke woningoverval. Drie andere verdachten in de zaak zitten al langer vast.
De politie onderzoekt de mogelijke betrokkenheid van de 29-jarige man uit Opmeer bij de dood van Groot, maar kijkt ook of de verdachte iets te maken had met andere woningovervallen in het gebied tussen Alkmaar en Hoorn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Weer aanhouding in onderzoek naar gewelddadige dood man Berkhout
-
6 tips23
Ga schulden gelijk te lijf: ‘Oogkleppen ophouden en post niet openmaken is geen goed idee’
Voor het eerst sinds 2013 maken we ons méér zorgen over onze financiële situatie. Dat maakte het CBS vanochtend bekend. Met de hard stijgende prijzen voor het levensonderhoud kun je gemakkelijk in financiële nood raken. ,,Ongemerkt wordt alles duurder en opeens is het geld op.’’ Zes tips om schulden het hoofd te bieden. -
PREMIUMDe erfenis
‘Wij dachten altijd dat oom Henk glazenwasser was, maar dat bleek niet zo te zijn’
Carla (59) en twee andere familieleden bleken de enige bloedverwanten en erfgenamen te zijn van oom Henk. Een erfenis kan je leven veranderen. In deze serie deelt elke week iemand zijn of haar verhaal. -
PREMIUMMet video's12
Dermatoloog over huidkanker: ‘Huidkleurig bultje dat snel groeit? Dan meteen naar de dokter’
Lekker buiten zijn in het zonnetje, dat doen we maar al te graag in deze tijd van het jaar. Maar blootstelling aan te veel uv-straling in zonlicht kan leiden tot huidkanker, de meest voorkomende kankersoort in Nederland. Een op de vijf Nederlanders krijgt ermee te maken, weet Patrick Kemperman, dermatoloog bij Amsterdam UMC en het Dijklander ziekenhuis in Purmerend. Hij vertelt over de drie vormen van huidkanker en wat je kan doen om ze te voorkomen. -
Verdachte fatale woningroof Berkhout ontkent aanwezigheid: ‘Hij wist niet dat er een wapen mee was’
Een 27-jarige Alkmaarder die volgens het Openbaar Ministerie betrokken was bij een woninginbraak met dodelijke afloop in het West-Friese Berkhout, zegt dat hij voor het fatale geweld al was afgehaakt omdat zijn mededaders teveel herrie maakten. Dat bleek maandag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de strafzaak tegen Dut M. in de rechtbank in Alkmaar.
-
Inval in Obdam levert nieuwe aanhouding op in zaak rond dood ‘Ome Sjaak’ uit Berkhout
-
-
-
Derde aanhouding in zaak gewelddadige dood ‘Ome Sjaak’ in Berkhout
De politie heeft in de gevangenis een derde verdachte aangehouden op verdenking van mogelijke betrokkenheid bij de gewelddadige dood eerder dit jaar van de 72-jarige Sjaak Groot uit Berkhout. Het gaat om een 28-jarige man uit Noord-Scharwoude. Hij zat al vast vanwege een veroordeling voor een ander vergrijp, meldt de politie. -
Duo in auto klemgereden en met geweld beroofd in Berkhout
Een 34-jarige man en een 26-jarige man uit Hoorn zijn in de nacht van zondag op maandag slachtoffer geworden van een gewelddadige diefstal in Berkhout.