Van Haga doet in 20 plaatsen mee met gemeenteraadsverkiezingen
Tweede Kamerlid Wybren van Haga, eerder lid van Forum voor Democratie, gaat met zijn partij Belang van Nederland (BVNL) in twintig plaatsen meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen. In onder meer Haarlem, Zaanstad, Groningen, Maastricht en Utrecht staat de partij op het stembiljet.
,,Het is gelukt om in twintig plaatsen lokale afdelingen op te richten en voldoende goede kandidaten te vinden”, laat Van Haga weten. Met zijn partij wil hij gaan voor ‘vrijheid, gezond verstand en ondernemersgeest’.
Hij haalde veel voorkeursstemmen bij de afgelopen landelijke verkiezingen, toen hij nog meedeed met Forum voor Democratie. Met zijn 241.193 stemmen haalde hij ongeveer vierduizend stemmen minder dan partijleider Thierry Baudet.
Samen met Olaf Ephraim en Hans Smolders scheidde hij zich in mei vorig jaar af van FVD. ,,In de afgelopen tijd is er binnen de fractie van FVD een verschil van inzicht ontstaan over de manier waarop politiek bedreven wordt”, zei hij toen. Binnen de partij ontstond spanning over onder meer een poster die een vergelijking trok tussen de Tweede Wereldoorlog en de coronacrisis.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Superbespaarder
George: 'Ik ga regelmatig naar Duitsland om boodschappen te doen. Alles is daar goedkoper’
Sommige mensen kunnen enorm goed met geld omgaan. Of ze nu veel of weinig hebben, ze zijn creatief en mét resultaat. Hoe doen ze dat toch? In deze rubriek laten we een superbespaarder aan het woord. Deze keer George Ladru (72), die ondanks zijn goede pensioen koopjes jaagt. -
Haarlem vangt 70 asielzoekers op uit Ter Apel: ‘Iedereen heeft recht op menswaardige opvang’
De gemeente Haarlem vangt zeventig asielzoekers op uit het aanmeldcentrum in Ter Apel. De opvang is voor in elk geval een week en gebeurt in de Beijneshal, die eigenlijk was ingericht om Oekraïense vluchtelingen onderdak te bieden. Daarvan is “maar beperkt” gebruik van gemaakt, aldus de gemeente. -
update
CNV Vakmensen: ‘Plaats standaard marechaussee bij piekmomenten securitycheck Schiphol’
Bij de securitycheck op Schiphol moet op de piekmomenten standaard marechaussee aanwezig zijn, vindt vakbond CNV Vakmensen. Ook moeten ‘s avonds meer beveiligingsploegen worden ingepland. De vakbond stelt bijzonder zorgwekkende signalen te krijgen van beveiligers. ,,Het is echt wachten op ongelukken”, zegt onderhandelaar van CNV Vakmensen Erik Maas. -
Politie zoekt verdachte vrouw die pinpas stal van 77-jarige bewoonster Heerhugowaard
De politie Heerhugowaard is op zoek naar een vrouw die een inwoonster op 13 april aan haar huis heeft beroofd. -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier?
-
Hockeyers Bloemendaal naar finale om landstitel na zege op HGC
De hockeyers van Bloemendaal hebben ten koste van HGC uit Wassenaar de finale van de play-offs om de landstitel bereikt. Makkelijk ging het in het beslissende duel niet voor de regerend kampioen, maar op eigen veld won Bloemendaal met 2-1. Zaterdag had HGC de stand nog gelijkgetrokken in de best-of-threeserie door bij Bloemendaal met 3-1 te winnen. -
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
In samenwerking met indebuurt Haarlem