Porsche waarin Maradona 180 km/u door centrum Sevilla reed geveild voor 483.000 euro
Een Porsche 911 Carrera 2 (cabriolet) die in 1992 door de inmiddels overleden Diego Maradona werd gekocht, is vandaag bij veilinghuis Bonhams onder de hamer gegaan voor 483.000 euro.
De Argentijnse voetbalheld reed onder meer in Sevilla met de bolide rond. In die Spaanse stad speelde hij in 1993 voor de gelijknamige club. Vooraf werd de waarde van de illustere sportauto, die een topsnelheid had van 260 km/u, ingeschat tussen de 1,5 en 2 ton. Bij de onlineveiling bleek de belangstelling voor het voertuig echter zeer groot.
Van de Porsche in kwestie zijn er over een periode van twee jaar slechts 1200 stuks geproduceerd. Maradona werd vaak in de auto gezien van en naar de voetbaltrainingen in Sevilla. ‘Pluisje’ werd door de plaatselijke politie ooit tot stoppen gedwongen wegens het negeren van een rood stoplicht en omdat hij met een snelheid van circa 180 km/u door het centrum van Sevilla raasde.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Is mijn voorschotbedrag wel of niet aangepast naar het prijsplafond?
De overheid heeft besloten consumenten op weg te helpen met de hoge energieprijzen. Begin dit jaar is daarom het prijsplafond ingegaan, waardoor je een maximaal tarief betaalt voor energie. Betekent dit dat het voorschotbedrag nu ook is aangepast? Twee experts leggen uit hoe het zit. -
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit. -
Mathieu van der Poel duikt op met blonde coupe: ‘Het was een foutje van mijn vriendin’
Mathieu van der Poel bereidt zich in Spanje voor op zijn veldritseizoen, maar heeft tussendoor ook nog wel tijd voor een geintje. De 27-jarige alleskunner duikt op in een filmpje van de Engelse verslaggever Matt Stephens. -
Dit is de top 10: Messi dankzij monstersalaris bij Paris Saint-Germain weer best betaalde sporter ter wereld
Lionel Messi is voor het eerst sinds 2019 weer de best betaalde sporter op aarde, zo berekende zakenblad Forbes. De Argentijnse ster verdiende het afgelopen jaar maar liefst 124 miljoen euro.
-
met video
Vier keer rood bij Frankrijk Onder 18, onder meer voor kopstoot: ‘Ik moet spelers straffen’
De interland tussen Frankrijk Onder 18 en de leeftijdsgenoten van Polen verliep zondag op bijzonder merkwaardige wijze. De wedstrijd op het toernooi van Limoges werd na 75 minuten gestaakt nadat de vierde Franse junior rood had gekregen en er een knokpartij op het veld ontstond. -
-
-
PREMIUM
Fan uit Noorwegen heeft ‘PSV’ als kentekenplaat: ‘Ik ben erbij in Bodø’
PSV-supporters zijn er over de hele wereld, dus ook in Noorwegen waar PSV donderdagavond de wedstrijd tegen Bodø/Glimt in de Europa League-poulefase afwerkt. Een van de toeschouwers is de in Noorwegen woonachtige Hans van der Weijde, die vandaag vanuit Oslo naar ‘Boede’ vertrekt, zoals de naam van de stad met 55.000 inwoners wordt uitgesproken. -
Opbrengst shirt Diego Maradona veel hoger dan tricot van Babe Ruth
Het shirt dat Diego Armando Maradona zou hebben gedragen tijdens de kwartfinale van het WK tegen Engeland in 1986 is geveild door Sotheby’s voor 8,4 miljoen euro. Het shirt heeft het record gebroken van Babe Ruth. Zijn New York Yankees-shirt werd in 2019 voor 5,1 miljoen verkocht.