Bach wil voorzitter van het IOC blijven: ‘Ik ben er klaar voor’
Thomas Bach stelt zich volgend jaar beschikbaar voor een tweede termijn als voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité. Dat vertelde de 66-jarige Duitser vrijdag tijdens de algemene vergadering van het comité, die grotendeels online werd gehouden vanwege de coronamaatregelen.
Delen per e-mail
Bach leidde de 136e IOC-sessie vanuit het Olympic House in Lausanne. Hij is sinds 10 september 2013 voorzitter van het IOC. Hij volgde de Belg Jacques Rogge op, die gedurende de maximale termijn van 12 jaar het hoogste sportambt bekleedde.
,,Als jullie - de leden van het IOC - het willen, dan ben ik klaar voor een tweede termijn als voorzitter van het IOC. Ik wil jullie en de olympische beweging waar we zo veel van houden nog vier jaar blijven dienen”, zei Bach. De IOC-leden reageerden via de videoverbindingen vrijwel allemaal zeer enthousiast. Ze prezen het leiderschap en de visie van Bach.
Volgens de regels van het IOC kan een voorzitter acht jaar aanblijven en vervolgens worden herkozen voor een periode van nog eens vier jaar. Bach vertelde dat hij het IOC graag door de coronacrisis wil leiden op weg naar de uitgestelde Spelen van Tokio.
,,Niemand weet nu hoe de wereld er volgend jaar in juli en augustus uitziet”, zei de Duitse oud-schermer. ,,Daarom moeten we ons voorbereiden op meerdere scenario’s voor de Olympische Spelen. Met onze Japanse partners en vrienden zijn we het eens geworden dat we de planning moeten aanpassen aan de wereldwijde crisis, met behoud van de unieke geest en boodschap die onze missie bepalen.”
Het IOC wil in het voorjaar van 2021 een extra sessie houden, waar ook de herverkiezing van voorzitter Bach dan op de agenda staat. In de vergadering van vrijdag werd met een 89 tegen 1 meerderheid gestemd voor het houden van een extra 137e sessie in 2021 bovenop de al geplande vergadering tijdens de uitgestelde Spelen van Tokio in de zomer van volgend jaar. De details over de extra sessie worden in de komende drie maanden uitgewerkt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst. -
Organisatoren Spelen vrezen mensenmassa's bij olympische vlam
Het organisatiecomité van de Olympische Spelen in Tokio heeft donderdag gezegd dat het de estafette met de olympische vlam in aanloop naar de Spelen vanwege de corona-epidemie tijdelijk opschort als die tot mensenmassa’s langs de route leidt. De tocht van de vlam naar Tokio wordt live op televisie uitgezonden om te voorkomen dat grote groepen mensen langs de weg samendrommen. -
Amerikaans Olympisch Comité: ‘Demonstraties ontzeggen tegen olympische waarden’
Het Amerikaanse Olympisch Comité heeft bij het Internationaal Olympisch Comité aangedrongen op het schrappen van de omstreden regel 50 in het olympisch handvest en bepleit het toestaan van vreedzame politieke protesten door sporters tijdens het grootste sportevenement. -
23
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
Atleten hoeven bij aankomst in Tokio niet in quarantaine
Atleten die volgend jaar in Japan arriveren om deel te nemen aan de Olympische Spelen hoeven bij aankomst niet in quarantaine voor veertien dagen. Dat heeft de organisatie donderdag bevestigd.
-
Rechtszaak in ‘Operatie Aderlass’ begonnen in München
In München is de rechtszaak begonnen tegen de Duitse sportarts Mark Schmidt en vier handlangers voor het faciliteren van doping aan topsporters. Schmidt is de spil in de dopingaffaire die bij justitie de naam 'Operatie Aderlass' meekreeg. -
PREMIUM
Uitstel Spelen geeft ruiters extra tijd: ‘Sowieso zwaar jaar geweest’
De topruiters worden een jaar voor de Spelen sportief én financieel hard geraakt. Het gebrek aan wedstrijden is slecht voor de ontwikkeling van de paarden en dus staan ook de verdiensten onder druk. ,,Ruiters zijn goede ondernemers, ze raken niet zomaar in de problemen, maar het is wel een zorg.” -
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding.