Japan en IOC dragen samen extra kosten van uitstellen Spelen
Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dragen samen de extra kosten die ontstaan door het uitstellen van de Olympische Spelen. Volgens schattingen van onderzoekers lopen die op tot zo'n 5 miljard euro.
Delen per e-mail
,,De Japanse premier Shinzo Abe heeft ermee ingestemd dat Japan de kosten blijft dekken zoals staat afgesproken in de bestaande overeenkomst voor 2020. En het IOC blijft verantwoordelijk voor zijn deel van de kosten", meldt het overkoepelende comité. ,,Voor het IOC is al duidelijk dat de extra kosten honderden miljoenen dollars bedragen."
Japan heeft al meer dan 10 miljard euro geïnvesteerd in het organiseren van de Olympische Spelen. Vanwege het coronavirus is het mondiale sportevenement, dat komende zomer in Tokio zou worden gehouden, met een jaar uitgesteld.
Het leidt vooral tot extra organisatiekosten, zoals het opnieuw huren van (sport-)locaties, herdrukken van promotiemateriaal en aantrekken van personeel. Het olympisch dorp waar de atleten verblijven zou na de Spelen worden omgebouwd tot luxe appartementen waarvan de meeste ook al zijn verkocht, maar de kopers zullen nu langer moeten wachten tot ze erin kunnen. Ook de Japanse economie krijgt een klap door het uitstel van de Spelen. Het IOC moet z'n zogeheten solidariteitsprogramma, waarmee zo'n 1600 sporters en ook het vluchtelingenteam financieel worden geholpen, met een jaar verlengen. Dat alleen al kost ruim 100 miljoen euro.
,,Deze beslissing is niet bepaald door financiële belangen, omdat het IOC dankzij zijn risicobeheerbeleid inclusief verzekeringen in ieder geval zijn activiteiten kan voortzetten en zijn missie om de Spelen te organiseren kan vervullen", aldus het IOC.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Sportkoepel: Geen olympische bubbel in Tokio, ‘wel complexe puzzel’
Er komt geen bubbel op de Olympische Spelen in Tokio, volgend jaar. Atleten worden waarschijnlijk wel vijf keer getest voordat ze het olympisch dorp mogen betreden. Ook wordt niet getornd aan het aantal begeleiders rond de sporters. Dat meldt NOC*NSF na een webinar voor chefs de mission. -
KNWU stuurt vier baansprinters naar Spelen
Nederland vaardigt bij de mannen vier baansprinters af naar de Spelen volgend jaar zomer in Tokio. Daardoor is ook Matthijs Büchli zeker van deelname, want hij heeft als enige voldaan aan de gestelde voorwaarden uit de interne selectieprocedure van de Nederlandse wielrenunie (KNWU). -
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor. -
Sportkoepel NOC*NSF: ‘Extra investeringen in sport noodzakelijk’
NOC*NSF maakt zich zorgen over het komende sportjaar. De sportkoepel verwacht dat dan pas de gevolgen van het coronavirus echt in de praktijk zichtbaar worden. NOC*NSF stelt, in reactie op de troonrede, dat extra investeringen noodzakelijk zijn om de schade zo klein mogelijk te houden.
-
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar. -
PREMIUM
Vrees voor sobere Olympische Spelen in Tokio: 'Van de voorpret is heel weinig over’
Na de openingsceremonie van gisteren zouden de Spelen van Tokio vandaag dan echt losbarsten. Maar 2020 werd 2021, en met het uitstel is nu ook het chagrijn toegenomen. En dat komt niet alleen door corona. -
Belarussische president Loekasjenko wil naar de rechter vanwege olympische ban
De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko dreigt naar de rechter te stappen wanneer hij niet welkom is bij de Olympische Spelen van volgend jaar in Tokio.