Snowboarder Van der Velden plaatst zich voor Spelen: ‘Nog nooit zoveel druk ervaren in mijn leven’
Freestyle-snowboarder Niek van der Velden heeft zich zaterdag bij de wereldbekerwedstrijd slopestyle in het Amerikaanse Mammoth Mountain verzekerd van deelname aan de Olympische Spelen in Peking. De 21-jarige Van der Velden eindigde als tweede. Het was zijn eerste podiumplaats ooit.
,,Ik heb nog nooit zoveel druk ervaren in mijn leven. Ik ben zo blij met mijn prestatie, om voor het eerst op het podium te staan en me officieel te plaatsen voor de Spelen. Ik ben dolgelukkig en wil iedereen die betrokken is geweest bedanken”, schreef Van der Velden op sociale media.
Van der Velden was met 76,56 punten de beste in de eerste run en zag in de tweede run alleen de Amerikaan Redmond Gerard (82,88) die score verbeteren.
Van der Velden was de pechvogel van de Spelen van Pyeongchang, waar hij bij een val tijdens de warming-up een armbreuk opliep. De uit het Brabantse Nispen afkomstige snowboarder was destijds het jongste lid van de Nederlandse afvaardiging.
Melissa Peperkamp eindigde bij de vrouwen als zesde. Ze staat, net als Van der Velden, derde in de wereldbekerstand en lijkt zich ook op te kunnen maken voor deelname aan de Spelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Podcast Hallo Peking | Bellen met Kai Verbij: ‘Even in de open wond wroeten’
Elke dag - in het holst van de ochtend - praten Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam je vanuit Move Amsterdam bij over de Olympische dag die komen gaat. -
Verontwaardiging over besluit Russen bij Paralympics, ook NOC*NSF baalt
Er is internationaal verontwaardiging ontstaan over het besluit van het IPC, de paralympische tegenhanger van het Internationaal Olympisch Comité, om toch Russen en Belarussen toe te staan bij de Paralympics, die vrijdag in Peking beginnen. Ze doen wel onder voorwaarden mee: onder neutrale vlag en de landen komen de komende weken niet voor op de medaillespiegel. -
video
Irene Schouten voltooit sensationele trilogie met goud op massastart
Irene Schouten heeft op de Olympische Spelen in Peking haar derde gouden medaille veroverd. De 29-jarige Nederlandse was de snelste in een razend spannende eindsprint op de massastart. Met haar derde gouden plak duwde ze Yvonne van Gennip, de Koningin van Calgary, van de Nederlandse olympische schaatskroon. -
Nog één keer nagenieten: dit zijn de mooiste olympische foto’s van Pim Ras
Pim Ras vertoefde de voorbije weken in Peking op schaatsbaan, in shorttrackhal, in de bergen bij ski- of snowboard, op de bobbaan of in het gewone leven in de Chinese metropool. Uit duizenden shots selecteerde de huisfotograaf van deze site een aantal van zijn mooiste foto’s. -
PREMIUM
De rentes gaan weer omhoog, wat betekent dat voor ons spaargeld?
De tijd van negatieve rentes lijkt voorbij. Wereldwijd moet weer betaald worden voor geleend geld. Wie profiteert daarvan en wie betaalt de rekening? Vier vragen over de stijgende rente.
-
PREMIUMmantelzorg
‘Ik heb het idee dat ze het op mijn werk zien alsof ik twee extra vrije dagen heb’
Werk combineren met de zorg voor een van je ouders of kind, veel Nederlanders doen het. Makkelijk is het allesbehalve. 10 procent van de werkende mantelzorgers denkt na over stoppen met werken. Wat kun je doen om het vol te houden? -
De zin en onzin van een digitaal notitieblok
Ze duiken steeds vaker op, digitale notitieblokken: tablets puur om aantekeningen op te maken. Waarom kan dit handiger zijn dan pen en papier? -
Finse langlaufer heeft door extreme kou last van bevroren penis: ‘Pijn was ondraaglijk’
De massastart bij het langlaufen op de Olympische Spelen in Peking was door de extreme kou loodzwaar voor de sporters. De Fin Remi Lindholm had last van een nogal opvallende fysieke klacht: zijn penis was bevroren.