Tom Dumoulin herrijst met prachtig zilver in tijdrit: ‘Ik ben heel trots’
videoTom Dumoulin heeft in Tokio voor een geweldige verrassing gezorgd door naar zilver te snellen in de olympische tijdrit. Er stond geen maat op de gouden race van Primoz Roglic, maar de Limburger heeft aangetoond volledig terug te zijn op het allerhoogste niveau. ,,Het was een moeilijke weg.”
Vijf jaar geleden in Rio pakte Dumoulin eveneens zilver in de race tegen de klok, maar deze medaille in Tokio zal ongetwijfeld zoeter smaken. De 30-jarige renner van Jumbo-Visma besloot begin dit jaar plotseling te stoppen met zijn sport, om enkele maanden later net zo onverwacht zijn comeback aan te kondigen. Deze olympische tijdrit stipte hij daarbij aan als zijn grote doel.
,,Het was een moeilijke weg hiernaartoe”, zei Dumoulin direct na de finish. ,,Ik was overtraind in de winter en klaar met fietsen. Maar ik besloot om terug te keren, speciaal voor deze dag. Ik had een doel en ben heel trots. Het is uiteindelijk geen goud geworden, maar ik heb alles gegeven wat ik in me had. Primoz was vandaag gewoon geweldig.”
De strijd om zilver achter Roglic was ongemeen spannend. Dumoulin werd uiteindelijk tweede op 1.01 van de ontketende Sloveen. Het brons was voor Rohan Dennis. De Australiër was minder dan twee seconden trager dan Dumoulin en slechts enkele tienden sneller dan de Zwitser Stefan Küng, die net naast het podium belandde. Wereldkampioen Filippo Ganna werd vlak daarachter vijfde.
Snelle start Dumoulin
Dumoulin begon overtuigend aan zijn 44 kilometer lange tijdrit op de Fuji International Speedway. Bij het eerste meetpunt was de achterstand op Roglic minder dan drie seconden en halverwege was het verschil met acht tellen nog altijd te overzien. In het tweede deel van de tijdrit bleek zijn Sloveense ploegmaat echter nog wat extra benzine in de tank te hebben, waar Dumoulin en alle overige concurrenten wat terugvielen.
Wout van Aert behoorde opnieuw tot de topfavorieten voor goud, maar de Belg liet zien dat zelfs zijn prestaties hun grenzen kennen. Waar hij vorige week overtuigend de tweede tijdrit in de Tour de France won en zaterdag knap zilver pakte in de olympische wegrit, moest Van Aert zich vandaag tevredenstellen met de zesde plaats op 1.40 van de ongenaakbare Roglic.
Uitslag olympische tijdrit
1. Primoz Roglic (Slo) 55.04
2. Tom Dumoulin + 1.01
3. Rohan Dennis (Aus) + 1.03
4. Stefan Küng (Zwi) + 1.04
5. Filippo Ganna (Ita) + 1.05
6. Wout van Aert (Bel) + 1.40
7. Kasper Asgreen (Den) + 1.48
8. Rigoberto Urán (Col) + 2.14
9. Remco Evenepoel (Bel) + 2.17
10. Patrick Bevin (Aus) + 2.20
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Bekijk hieronder onze video’s over de Olympische Spelen.
Beluister hieronder onze olympische podcasts.
Bekijk hieronder het complete schema van de Olympische Spelen, waarbij je precies kunt zien wanneer de Nederlandse atleten in actie komen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Winterspelen
Bart Swings schenkt België historisch goud: ‘Hoop dat de Nederlanders me dit gunnen’
-
Wat is de beste e-reader? En hoeveel kost zo’n digitale bibliotheek? Check hier dé aanraders van dit moment
Een e-reader is een must-have voor boekenwurmen die weinig ruimte hebben om veel boeken te stapelen. Ook qua duurzaamheid (papier- en energieverbruik) kan zo'n toestel tellen. Expert Eric van Ballegoie van technologiesite Tweakers onderwierp verschillende e-readers aan een vergelijkingstest en tipt drie modellen, per budget en type gebruiker. -
Olympisch onderzoek
Uitslag peiling: ‘Irene Schouten leverde grootste prestatie, geen Spelen in land dat mensenrechten schendt’
Nederlanders waren op de Olympische Spelen vooral onder de indruk van de prestaties van Irene Schouten, volgden in Peking met name onze landgenoten én zien het toernooi liever nooit meer in een land dat de mensenrechten schendt. Dat blijkt uit een onderzoek dat deze site samen met Panel Inzicht uitvoerde. -
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Vice-voorzitter IOC wil Russen en Belarussen weren van Olympische Spelen in Parijs
Sporters uit Rusland en Belarus mogen wat Craig Reedie, vice-voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), betreft over twee jaar niet meedoen aan de Olympische Spelen aan Parijs. De bestuurder zegt dat tegen Britse media.
-
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant. -
-
-
Podcast | Goodbye Peking: de grote terugblik op de Olympische Winterspelen
Zoals elke middag blikken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam vanuit Move Amsterdam terug op de Olympische dag. -
video
Emotionele Tom Dumoulin onthult na zilveren tijdrit: ‘Ik ga door’
Tom Dumoulin was vol emoties na zijn zilveren medaille in de olympische tijdrit. Begin dit jaar wilde de Nederlander even niet meer wielrennen, maar hij kwam speciaal terug voor de Olympische Spelen en hoefde alleen Primoz Roglic voor zich te dulden. Ook kwam hij met duidelijkheid over zijn toekomst.
15 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerToine van den Hout
Nanne Wees
Nanne Wees
Ferdinand Verbist
Klaziena Kaspers