Drimmelen steekt kwart miljoen in ‘energiefonds’ om verenigingen te steunen
MADE - Verenigingen in de gemeente Drimmelen die in knel dreigen te komen door de gestegen energiekosten, kunnen ondersteuning krijgen vanuit een speciaal fonds. Het gemeentebestuur stelt daar 250.000 euro voor beschikbaar.
Het energiecompensatiefonds is in het leven geroepen voor alle vrijwilligersorganisaties in Drimmelen. Het budget wordt op twee manieren verdeeld: via een energiefonds en via een noodfonds. Het is een éénmalige tegemoetkoming.
Ook organisaties die normaliter geen behoefte aan subsidie hebben, komen hiervoor in aanmerking. De nood is hoog, stelt het gemeentebestuur, en daarom is gezocht naar een efficiënte en snelle manier van toekennen.
Automatisch
Jaarlijks keert de gemeente een zogeheten waarderingssubsidie uit aan vrijwilligersorganisaties (op het gebied van onder andere sport, cultuur en scouting). Deze organisaties hoeven geen aanvraag in te dienen, zij ontvangen automatisch een tegemoetkoming uit het energiefonds.
Ook is er een noodfonds voor verenigingen en/of gebruikers van gemeentelijke accommodaties. Om daar voor in aanmerking te komen, moeten deze organisaties zelf een verzoek via de gemeentelijke website indienen. Elke aanvraag wordt apart beoordeeld. Het maximale bedrag van de tegemoetkoming uit het noodfonds is 2.500 euro.
In een persbericht zegt wethouder Harry Bakker: ,,We willen met deze regeling het verengingsleven vitaal houden. We leven in een bijzonder jaar, met zorgen over de oorlog in Oekraïne, de opvang van vluchtelingen en met hoge inflatie en energieprijzen die fors zijn gestegen. Daarom bieden wij deze extra hulp aan onze verenigingen.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Wat merkt zwembadbezoeker van stijging energieprijzen? ‘Verwarming lager en speciale douchekop’
TILBURG – Vanwege hoge energieprijzen moeten zwembadhouders flink aanpoten om het hoofd boven water te houden. ,,Energie besparen en hopelijk met hulp van de overheid de entreeprijs niet te ver omhoog.” Hoewel er in Den Haag al een fonds is opgetuigd, gaat dat zwembadexploitanten in Midden-Brabant niet snel genoeg. -
‘Niet alleen in steden, ook in Dorst veiligheid in geding door druk spoor’
OOSTERHOUT - De veiligheid in Dorst is wel degelijk in het geding als het goederenvervoer fors toeneemt. Dat stelt fractieleider Walther Hoosemans van Gemeentebelangen, waarmee hij botst met het Oosterhoutse gemeentebestuur. -
PREMIUM
Op de Haagdijk lossen de ondernemers de leegstand zelf op: ‘Dit is de kraamstraat van Breda’
BREDA - Lang staan winkels niet leeg op de Haagdijk. De historische aanloopstraat naar het centrum van Breda is geliefd bij starters, zoals kapster Loys Nassy. Wat maakt deze straat zo bijzonder? ,,We kennen elkaar en we helpen elkaar.” -
PREMIUM
Oeps, paaltje geraakt: is het goedkoper om schade te claimen of zelf te betalen?
Rijd je jarenlang schadevrij, dan krijg je een forse no-claimkorting op je autoverzekering. Die kan oplopen tot wel 85 procent. Maar hoe werkt die korting precies? En wat is nou wijsheid als je per ongeluk een paaltje hebt geraakt? -
De hobbykamer van...
De finale bij André van Duin haalde Ad niet, maar zijn grote liefde voor kleine dingen blijft
DONGEN- Liefhebbers van het programma De Grote Kleine Treinencompetitie zouden Ad Verweij (52) uit Dongen kunnen herkennen. Hij was een van de deelnemers aan het door André van Duin gepresenteerde tv-show. Helaas viel Verweij met zijn team voor het eind van de competitie uit. Op zijn hobbykamer staat nog een schaalmodel dat eigenlijk voor een volgende opdracht bestemd was.
-
PREMIUM24
Plast je kat in huis? Zo los je dat op: ‘Veel mensen vinden het niet mooi, maar het lost veel op’
Kattenpis op je vers gewassen lakens: geen pretje. Het plakt, het stinkt en je krijgt de geur er moeilijk uit. Maar hoe komt het dat katten soms op bed plassen? En hoe los je dat het beste op? Anneleen Bru, die onder meer de boekenreeks I Love Happy Cats schreef, helpt je op weg. -
-
-
PREMIUM
Gabriel (32) vluchtte uit Oekraïne, maar moet straks weg uit Breda: ‘Dit voelt als de ergste vorm van racisme’
BREDA - Oorlogsvluchtelingen die niet over de Oekraïense nationaliteit beschikken, moeten in maart weg uit de opvang. Dat zorgt voor veel onrust. ,,Waarom moet ik weg uit de Koepel, terwijl Oekraïners mogen blijven?’’ -
PREMIUM18
Meer uren per dag werken in minder dagen, kan het?
Meer tijd voor ons sociale leven, minder files en minder drukte bij de kinderopvang. Om de problemen op de arbeidsmarkt aan te pakken, komt internist en hoogleraar Marcel Levi met een opmerkelijk voorstel: ga hetzelfde aantal uren werken in minder dagen.