Vertraging werk centrumplan Gilze: ‘Levering straatstenen later door Oekraïne-oorlog’
GILZE - Het centrumplan Gilze loopt enige vertraging op. Reden is de oplopende levertijd van materialen. ,,Dat heeft alles te maken met de spanningen in de wereld”, motiveert de gemeente Gilze en Rijen.
Sjoerd MarcelissenBron:BN DeStem
Het is wat langer wachten op sommige materialen, vandaar dat sommige straten later klaar zijn. ,,Met name straatstenen worden later geleverd. Er was nog geen sprake van een oorlog in Oekraïne en sancties tegen Rusland toen de materialen werden besteld en werkzaamheden werden gepland.”
De gemeente en aannemer Alphons Coolen Bouw willen de bereikbaarheid van Gilze, woningen en winkels garanderen
woordvoerder, gemeente Gilze en Rijen
De levering vindt in delen plaats, hetzelfde geldt voor de aanleg van de bestrating. ,,De gemeente en aannemer Alphons Coolen Bouw willen de bereikbaarheid van Gilze, woningen en winkels garanderen.” Dat betekent dat in sommige straten de bestaande bestrating langer blijft liggen. Zo wordt de bestrating in een deel van de Nieuwstraat en op de kruising met de Lange Wagenstraat op een later moment vervangen. Naar een aantal woningen bij de Langehof, het betreft zes woningen, blijft voorlopig een bouwweg liggen. Later volgt de definitieve bestrating.
Kroonhof
De trottoirs en parkeervoorzieningen rond Carrehof en Kroonhof worden wel volgens planning aangelegd. Het werk duurt daar tot en met half juni.
,,De Nieuwstraat en de kruising met de Lage Wagenstraat zijn belangrijk voor het verkeer in Gilze. Op meerdere plekken vinden werkzaamheden plaats. Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, stemmen aannemers en gemeente werkzaamheden op elkaar af. Op dit moment is nog niet te zeggen wanneer het deel van de Nieuwstraat nieuwe bestrating krijgt.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.