Jumping Fitness in Megen: ook voor mensen met zwakke knieën of heupen
MEGEN - Jumping Fitness is nog relatief onbekend maar daar komt snel verandering is als het aan Mirjam van de Camp ligt. In haar sportschool in Megen kun je de sport doen waarbij meer dan 400 spieren tegelijk worden getraind.
Een intensieve training die weinig impact heeft op je gewrichten en spieren. Zo omschrijft Mirjam van de Camp jumping fitness. Een sport waarbij je verschillende springbewegingen maakt op een kleine trampoline. Tijdens de training worden meer dan 400 spieren getraind. Van je rug tot je benen en van je buik tot je billen.
Jumping jacks
Met haar Studio Slank & Fit in Megen is Van de Camp, naast Jumpsquare in Veghel en Fitness 4 all in Berghem, een van de weinige sportscholen in de regio die jumping fitness aanbiedt. Hoewel de sport nog relatief onbekend is, neemt de populariteit toe, merkt Van de Camp. ,,Met twaalf lessen per week is het de les die ik het meeste geef”, zegt ze. Op de beats van opzwepende muziek worden allerlei oefeningen op de trampoline gedaan. Kicks, joggen en jumping jacks, het zijn zomaar wat bewegingen die tijdens de halfuur of uur durende les voorbijkomen. ,,Aan het eind van de les heeft iedereen gezweet”, verzekert Van de Camp.
Trampoline omlaag duwen
In tegenstelling tot trampolinespringen is het doel niet om zo hoog mogelijk te springen en salto's te maken. In plaats daarvan duw je met je benen de veren van de trampoline omlaag. Hoe harder je duwt, hoe intensiever de training is. ,,Je kan de training net zo zwaar maken als je zelf wilt.”
Van de Camp kwam drie jaar geleden voor het eerst in aanraking met jumping fitness. Als sportinstructrice was ze op zoek naar trainingen die hier in de regio nog niet gegeven werden. Ze struinde het internet af en bezocht beurzen in de Randstad. Daar maakte ze kennis met sportende mensen op een kleine ronde trampoline. ,,Ik vond het meteen hartstikke leuk.”
Les in de buitenlucht
Ze ging twee dagen op cursus en ontving het bijbehorende certificaat om les te mogen geven. Ook schafte ze acht trampolines aan voor in het sportschool. Het liefst zou ze er meer kwijt willen, maar dat pas niet in de relatief kleine ruimte waar ze lesgeeft. Al vond ze daar de afgelopen periode een oplossing voor. Door corona was ze twee maanden noodgedwongen dicht. Vanaf half mei geeft ze les in de buitenlucht. Niet haar sportschool, maar de voetbalvelden RKSV Ulysses vormen het decor voor de trainingen. Lesgeven in de buitenlucht bevalt zo goed dat ze voornemens is om dat deels te blijven doen, zolang het weer het toelaat. ,,Wanneer het kouder wordt of regent worden de trampolines nat. Dan is het gevaarlijk.”
Ook voor zwakke knieën of heupen
Van de Camp merkt dat de drempel laag is om in te stappen. Waar bij bijvoorbeeld hardlopen de gewrichten en spieren klappen te verduren krijgen bij elke stap die je zet, is dat bij jumping fitness niet het geval. De verende ondergrond zorgt ervoor dat ook mensen met zwakke knieën of heupen de lessen kunnen volgen.
Al voegt Van de Camp eraan toe dat niet alleen de oude doelgroep op jumping fitness afkomt. Het is voor alle doelgroepen. Zo geeft ze ook les aan twintigers in de bloei van hun leven. ,,Het is goed voor je vetverbranding omdat je heel veel spieren gebruikt. Maar nog belangrijker, je wordt er vrolijk van omdat er endorfine in je lichaam vrijkomt en de opzwepende muziek geeft je nog een extra kick.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
FC Den Bosch haalt met middenvelder Jaron Vicario de eerste aanwinst voor het nieuwe seizoen binnen
's-Hertogenbosch -
Kind van de club Verbeek blijft FC Den Bosch trouw én tekent bij: ‘Juist hier sportieve revanche halen’
De kogel is door de kerk: Danny Verbeek blijft profvoetballer én blijft bij FC Den Bosch. De 32-jarige aanvaller heeft zelfs voor een jaar bijgetekend en ligt nu tot medio 2025 vast.'s-Hertogenbosch -
Eropuit
De sound van Marillion herleeft in De Pul in Uden
De Britse tributeband Still Marillion komt op zaterdag 17 juni naar De Pul in Uden. Daar eert de band het album Clutching At Straws, het vierde studioalbum van de Britse progressieve rockband Marillion.Uden -
PREMIUM
Brabants ‘most wanted man’ Martien R. vecht nu met woorden, héél veel woorden
DEN BOSCH/OSS - Tot zijn arrestatie in 2019 was hij ‘The Most Wanted Man’ van Brabant. Nu zit Martien R. al 3,5 jaar ‘achter de dikke deur’ en krijgt hij vrijdag te horen hoe lang het OM hem nog vast wil houden. Omwille van zijn eigen lot praat hij nu de blaren op zijn tong bij het hof. Of dat helpt, moet nog blijken.Oss -
PREMIUMmet video + update
Man (41) zwaargewond gevonden bij parkeerplaats na steekpartij in Den Bosch: ‘Verzamelplaats van verwarde mensen en dealers’
DEN BOSCH - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een zwaargewonde 41-jarige man gevonden aan de Van Grobbendoncklaan in Den Bosch. De Bosschenaar bleek gewond te zijn geraakt bij een steekpartij. Het slachtoffer werd aangetroffen in de buurt van een parkeerplaats waar buurtbewoners in de avonduren liever niet komen.'s-Hertogenbosch
-
PREMIUM11
Filosoof over de kunst van het uitstellen: ‘Doe nooit een taak die morgen verdwenen kan zijn’
-
-
-
autotest
Zo gaat de Renault Espace met zijn tijd mee: van MPV naar SUV
De zesde generatie van de Renault Espace heeft weinig gemeen met de praktische busjes van de eerste vier generaties. De multifunctionele indeling uit het verleden is verdwenen en soepele zescilinders maakten plaats voor haperende hybrides. -
PREMIUMGeldvraag
Banken vragen geld voor betaalrekening, maar bieden nauwelijks spaarrente: zo zit het
Elke maand gaan er een paar euro’s naar je bank voor het gebruik van een betaalrekening. Op jaarbasis kan dat best aantikken. ‘Waarom zijn de kosten van mijn bankrekening zo hoog’, vraagt lezer Jos Couwenberg zich af. In deze rubriek leggen we elke week een lezersvraag over geld voor aan een deskundige.