15.000 Oekraïners opgevangen in overheidsgebouwen
videoKantoorgebouwen van de overheid en oude gevangenissen gaan ingezet worden als opvangplek voor Oekraïners. In het Rijksvastgoed moeten 15.000 plekken beschikbaar komen, met het besluit is 75 miljoen euro gemoeid.
Momenteel heeft Nederland 27.000 plekken voor de opvang, daarvan zijn 17.000 plekken gevuld. Dat zei staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) zojuist na de ministerraad.
Het kabinet houdt er rekening mee dat de komende maanden duizenden Oekraïners moeten worden opgevangen. Van der Burg rekent op een ‘langdurige situatie waarin de opvang van mensen uit Oekraïne in ruime mate groter wordt’. Volgens hem neemt het aantal vluchtelingen dat zich meldt ‘gestaag’ toe.
Om die stroom op te vangen worden dus overheidsgebouwen gereedgemaakt, waar ook andere asielzoekers opgevangen worden. Onder meer de koepelgevangenis in Breda is een plek die wordt aangewezen.
Volgens minister De Jonge (Wonen) moet het kabinet zich er ook tegen wapenen dat op langere termijn verdringing op de woonmarkt gaat plaatsvinden. Veel Nederlanders wachten ook nog op een huis. Als Oekraïners voorrang krijgen, wordt dat een nog groter probleem. De Jonge zegt daarom dat er een speciale organisatie wordt opgezet om samen naar de situatie te kijken. Zo wordt er ook gedacht aan heel grote opvangplekken, dorpen welhaast.
Dit zei staatssecretaris Eric van der Burg (Veiligheid en Justitie) voorafgaand aan de ministerraad:
Praat mee
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen respectvolle reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een gesprek willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met deze tool zie jij op welke toeslag of welk potje geld je recht hebt
Zorgtoeslag, huurtoeslag, bijzondere bijstand. Er zijn veel potjes met geld maar mensen weten ze vaak niet te vinden. Om die reden lanceren schuldhulporganisaties Geldfit en VoorzieningenWijzer nu een online Potjes-check. Zo kun je zelf raadplegen op welke voorzieningen je recht hebt. -
PREMIUMhuisarts vertelt
‘Vroeger keken we ’s avonds samen naar Disney+, maar nu wil ze niet meer’
Voor onze rubriek Huisarts Vertelt schrijft Rutger Verhoeff wekelijks over patiënten die hem raken. Deze week behandelt hij een patiënt met ernstige buikklachten. -
PREMIUM
Opluchting bij staatssecretaris over asielopvang zal van korte duur zijn
De spreidingswet ligt eindelijk in de Tweede Kamer, maar daar heeft staatssecretaris Van der Burg (Asiel, VVD) deze lente en zomer nog niks aan. Een jaar nadat er asielzoekers buiten moesten slapen bij Ter Apel, dreigt daarom weer een ellendige asielzomer. -
met video145
Caroline van der Plas na gesprek met Rutte: ‘Situatie is onhoudbaar, ik verwacht verkiezingen’
BBB-voorvrouw Caroline van der Plas denkt niet dat het kabinet het einde van het jaar haalt. Bij regeringspartijen VVD en CDA bespeurt zij wel enige bereidheid om met haar mee te bewegen in het stikstofdossier, maar ze verwacht dat D66 ‘de poot stijf houdt’. -
PREMIUMmet video
Politiek verslaggever volgt Oranjes al 25 jaar: ‘Koning maakt eigen regels, daar zijn Nederlanders niet van gediend’
Zo’n 3,5 jaar lang werkte parlementair verslaggever van deze krant Jan Hoedeman aan zijn boek De achilleshiel van de koning, waarin hij de zwaktepunten van koning Willem-Alexander en diens voorganger Beatrix blootlegt en analyseert. Een kwarteeuw volgde hij de ingewikkelde dans tussen politiek en koningshuis.Den Haag
-
PREMIUM
Huis vol ongebruikte aankopen? Zo voorkom je nutteloze uitgaven
Weinig geld hebben en toch flink uitgeven. Sommige mensen hebben een gat in hun hand. Waarom is het voor hen zo moeilijk om financieel pas op de plaats te maken? -
-
-
Gemeenten weigeren energietoeslag voor kabinet uit te voeren
De ruim 340 gemeenten in ons land weigeren om de energietoeslag voor lage inkomens nog langer voor het kabinet uit te voeren. De regeling trekt een te zware wissel op hun personeel, schrijft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). -
25
Minister wil dat altijd tweede begeleider meekijkt in kinderopvang: desnoods groepen sluiten bij personeelstekort
Minister van Sociale Zaken Karien van Gennip wil vasthouden aan de regel dat er in de kinderopvang altijd iemand meekijkt of meeluistert met de pedagogisch medewerker. Kinderopvanglocaties moeten in het uiterste geval groepen sluiten als zij zich niet aan dit vierogenprincipe kunnen houden. Het personeelstekort in de sector mag geen excuus zijn.
24 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerMarsono Somiro
Linda van Maanen
Jean Cox
Jeffrey Dingenouts
A. Jong